
Teresa Kubas-Hul
Urodziła się 9 lipca 1963 roku w Stykowie.
Polityk, samorządowiec, w latach 2010-2013 przewodnicząca Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Absolwentka studiów ekonomicznych na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
W latach 1995–2008 pracowała w Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, gdzie była m.in. dyrektorem ds. współpracy i innowacji. Była także wicedyrektorem podkarpackiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, w 2008 objęła stanowisko doradcy wojewody. W 2013 roku została wiceprezesem PARP. Pracownik naukowy WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej.
Jej nazwisko jest wymieniane w ścisłym gronie faworytów do startu w wyborach z ramienia opozycji.

Konrad Fijołek
Jest jednym z kilku najpoważniejszych kandydatów do startu w wyborach z ramienia opozycji.
Z wykształcenia socjolog, ma 45 lat, jest miejskim radnym od kilku kadencji. Obecnie pełni funkcję wiceprzewodniczącego Rady Miasta Rzeszowa. Współzałożyciel ruchu miejskiego Rzeszów Smart City, przez lata jeden z najbliższych ludzi Tadeusza Ferenca i lider jego komitetu – Rozwój Rzeszowa.

Paweł Kowal
Urodzony 22 lipca 1975 roku w Rzeszowie.
Polityk, historyk, politolog, publicysta, doktor habilitowany nauk społecznych. W Rzeszowie chodził do I Liceum Ogólnokształcącego, działał w Radzie Młodzieży Rzeszowa. Jest posłem, do sejmu startował z krakowskiej listy Koalicji Obywatelskiej. Był także europarlamentarzystą.
To trzecia z kandydatur branych pod uwagę w kontekście wspólnego kandydata opozycji.

Arkadiusz Opoń
Pierwszy z dwóch kandydatów Porozumienia, między którymi walka o kandydowanie rozegra się w formie prawyborów.
Pochodzi z Krosna, gdzie w latach 2010-2014 był radnym. Rok później wyprowadził się do Rzeszowa, gdzie mieszka z żoną Katarzyną. pracował m.in. w Urzędzie Marszałkowskim, działa społecznie.
Jako prezydent Rzeszowa chciałby m.in. stworzyć plan zagospodarowania przestrzennego miasta, potencjał rozwoju widzi w studentach, a hasło „Stolica Innowacji" według niego nie może być tylko pustym sloganem.