Pierwszy rok pandemii zmienił funkcjonowanie wielu osób. Szczególnie odbił się on na młodych pracownikach, którzy byli zatrudnieni w sektorach objętych lockdownem, np. w gastronomii. Coraz częściej mówi się o tzw. pokoleniu lockdown, czyli młodych ludziach w wieku od 18 do 29 lat, którzy pierwsze kroki na rynku pracy stawiają podczas pandemii. (W sierpniu 2020 r. termin ten zaczęła stosować Międzynarodowa Organizacja Pracy, w skrócie ILO.)
Do pokolenia lockdownu należą przedstawiciele pokolenia Z, a więc osoby w wieku 18-25 lat oraz część pokolenia Y, czyli milenialsów, osób od 26 do 35 lat. Osoby z tych generacji często mają zapośredniczony prze media elektroniczne kontakt z rówieśnikami. Również rekruterów oglądają wyłącznie na ekranie komputera. Żyją w świecie Facebooka, TikToka, Instagrama, a ostatnio także aplikacji ClubHouse. Jak praca zdalna wygląda z punktu widzenia?
Postanowiliśmy sprawdzić, z czego śmieją się internauci i jak postrzegają home office. Przejrzeliśmy fora internetowe, aby wybrać memy cieszące się dużą popularnością na Facebooku. Zapraszamy do wspólnej zabawy.
