
Sezon turystyczny otwarty. Zobacz nowe atrakcje [ZDJĘCIA]
Sabat Krajno, gdzie odbyła się XV inauguracja sezonu turystycznego w województwie świętokrzyskim, jest dobrym przykładem turystycznego biznesu.
- To miejsce budowane konsekwentnie od 1999 roku w ubiegłym roku ściągnęło 205 tysięcy osób, to świetny wynik – przyznał Jacek Kowalczyk dyrektor wydziału promocji Urzędu Marszałkowskiego. Właściciel Sabatu Krajno zapewniał, że przygotowuje kolejne atrakcje, które powinny pozwolić zwiększyć liczbę odwiedzających.
– W Parku Miniatur powstanie pierwsza, multimedialna miniatura z Polski. Nie chcę jeszcze zdradzać szczegółów, ale liczę, że będzie przyciągała głównie dzieci – mówi Sebastian Dańda. - Wykorzystując letnią aurę przebudowujemy stok narciarski by był bardziej wymagający w górnej części. Dokładamy kolejne atrakcje, a te dotychczasowe jak szkółka narciarska, park miniatur z nocnym zwiedzaniem, lunapark czy park linowy cieszą się niesłabnącą popularnością,
[b]>>>ZOBACZ WIĘCEJ NA KOLEJNYCH ZDJĘCIACH<<<[b]TOP 15 miejsc w Świętokrzyskiem widzianych z kosmosu

Jacek Kowalczyk jest przekonany, że liczba gości odwiedzających atrakcje turystyczne regionu wzrośnie, przybędzie też samych atrakcji.
- Jako województwo specjalizujemy się w turystyce zdrowotnej i mamy świetne wyniki – mówi. W ciągu ostatnich 20 lat zwiększyła się liczba hoteli, z 14 do ponad 100, w tej chwili dysponujemy 245 obiektami noclegowymi. Mamy ponad 300 agroturystyk, ich liczba nie będzie rosła, ale same obiekty będą się modernizować i specjalizować. Jak pokazują turyści zainteresowani są w aktywnym spędzaniu czasu.
Turystyki zdrowotna w regionie rozwija się, liczba kuracjuszy także tych komercyjnych rośnie, w 2016 roku było ich o 62 procent więcej niż w 2007 roku. Przyciągnięciu kolejnych gości będą służyć nowe obiekty: modernizowane sanatorium Krystyna w Busku, nowy budynek prywatnego sanatorium - Termy Słowackiego, wznoszona przez gminę tężnia, która powinna być prawdziwym hitem czy pierwszy w województwie, prywatny aparthotel (w którym można kupić apartament). To wszystko w Busku Zdroju.
[b]>>>ZOBACZ WIĘCEJ NA KOLEJNYCH ZDJĘCIACH<<<[b]

Coraz bliższe realizacji są też plany budowy uzdrowiska w Kazimierzy Wielkiej. – Powiat złożył już operat środowiskowy – mówił Kowalczyk. – Jednak inwestycję muszą pociągnąć prywatni inwestorzy. Może w partnerstwie publiczno-prywatnym. Bliskość Krakowa daje nadzieję, że miejsce będzie miało stałych gości.
[b]>>>ZOBACZ WIĘCEJ NA KOLEJNYCH ZDJĘCIACH<<<[b]

Bardzo obiecująco wygląda też projekt rozbudowy Europejskiego Centrum Bajki. – Miejsce, które ma tak dobrą frekwencję zasługuje na rozbudowę – mówił dyrektor dodając, że w przypadku budowy Akademii Bajki także liczy na partnerstwo publiczno-prywatne. Co prawda do tej pory znany jest jeden obiekt wzniesiony w ten sposób, są to baseny Mineralne w Solcu i kolejnych chętnych nie widać. – To pewnie kwestia zaufania przedsiębiorców - oceniał dyrektor. – Tymczasem, jeśli chcemy sięgać po pieniądze musimy współpracować.
[b]>>>ZOBACZ WIĘCEJ NA KOLEJNYCH ZDJĘCIACH<<<[b]