Oeparol leczy, bo w składzie jest wiesiołek. Jak zrobić olej z wiesiołka?

JUT
Wiesiołek
Wiesiołek ARC
Wiesiołek to roślina, z której robi się olej. Olej z wiesiołka ma właściwości lecznicze i kosmetyczne. Można go wykorzystać, jak w znanej serii Oeparol. Jego zbiory znajdują się na Uniwersytecie Śląskim w herbarium w Chorzowie.

Największą w Europie zielnikową kolekcję wiesiołka zawiera herbarium Uniwersytetu Śląskiego w Chorzowie. Liczy blisko 13 tys. okazów.

- To oczywiście najcenniejsze okazy tej kolekcji, która jest czterokrotnie większa od wiesiołka w zielniku Królewskich Ogrodów Botanicznych, Kew Gardens w Londynie, jednego z największych zielników europejskich - podkreśla kierownik Pracowni Dokumentacji Botanicznej prof. Adam Rostański.

CZYTAJ KONIECZNIE:
SERWIS ZDROWIE DZIENNIKA ZACHODNIEGO

Jego ojciec, prof. Krzysztof Rostański, założyciel Zielnika Naukowego Uniwersytetu Śląskiego, był odkrywcą m.in. dwóch brytyjskich gatunków rośliny wiesiołek, które zidentyfikował w latach 70. XX wieku na piaszczystych wydmach południowej Walii.

Wiesiołek to dwuletnia zielna roślina, wywodząca się z Ameryki, która może osiągać rozmiary nawet do 2 m, preferująca miejsca piaszczyste. Ze względu na wytwarzanie wielkiej liczby nasion zawierających dużą ilość nienasyconych kwasów tłuszczowych wiesiołek jest szeroko wykorzystywana w medycynie i kosmetologii.

Wiesiołek - olej z wiesiołka znajdziemy w serii Oeparol

Olej z wiesiołka wykorzystywany jako lekarstwo przy podwyższonym poziomie cholesterolu, nadciśnieniu tętniczym, miażdżycy, chorobach układu krążenia i lżejszych stanach chorobowych. Na jego bazie powstała seria naturalnych suplementów i kosmetyków Oeparol.

Jak podkreślił prof. Adam Rostański, wiesiołek w zielniku Uniwersytetu Śląskiego i wiedza jego naukowców są niejednokrotnie pomocne przy rozstrzyganiu naukowych wątpliwości w tej dziedzinie specjalistów z innych ośrodków Europy.

Były one też kanwą do powstania książki o wiesiołku, który występuje w Europie, wydanej przed kilkoma laty pod redakcją prof. Krzysztofa Rostańskiego.

Wiesiołek jest rośliną pochodzącą z Ameryki Północnej. Kwitnie od czerwca do sierpnia.

Olej z wiesiołka uzyskuje się z jego nasion. Wiesiołek jest łatwy w uprawie.

Komentarze 5

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

A
Agafi
Też zażywam te same kapsułki z wiesiołkiem Gal. Włosy przestały wypadać w drugim miesiącu stosowania, aczkolwiek ja cały czas suplementuje wiesiołka. Zauważyłam, że moje miesiączki są mniej bolesne, PMS praktycznie już się nie pojawia, paznokcie są w lepszej formie, skóra i włosy.
B
Brzoza
Moja babcia robiła olej z wiesiołka i zbierała go na herbatki i wywary. Dlatego znam tę roślinkę bardzo dobrze i wiem, że potrafi zdziałać cuda np. z trądzikiem. Kiedy zobaczyłam oeparol do rąk z olejem z wiesiołka to nie zastanawiałam sie ani chwili, tylko go kupiłam, bo zimą zawsze mam spierzchnięte dłonie. Nie zawiodłam się i krem jest fantastycnzy :D
k
kamila
Warto przejść się do biblioteki i wypożyczyć stare książki zielarskie. W nich znajdziecie skarbnice wiedzy i mnóstwo informacji m.in. właśnie o wiesiołku. Ja łyżki oleju nie przełknę, dlatego łykam kapsułki z wiesiołkiem (gal). Czasami uda mi się kupić na wagę suszonego wiesiołka - wówczas robię napar i albo go wypijam albo płuczę nim włosy lub dodaje do wanny z wodą. Efekty są znakomite.
k
kordian
Dzięki olejowi z wiesiołka poprawił mi się stan włosów i skóry. Włosy już nie wypadają, są o wiele mocniejsze. Natomiast skóra przestała się świecić i makijaż wytrzymuje cały dzień, a nie tak jak wcześniej maksymalnie 3-4 godziny. Łykam kapsułki z wiesiołka Gal.
k
kurkaa
Olej z wiesiołka leczy umysł i ciało i to dosłownie. Ciało, bo nawilża, zapobiega starzeniu się skóry - umysł, bo wspomaga koncentracje, mobilizuje nasze szare komórki do wytężonej pracy. Nie wiem czemu ale wiesiołek jest w dalszym ciągu niedoceniony. Od lat łykam wiesiołka, akurat nie oeparol, a Gal i jestem zadowolona z efektów.
Wróć na i.pl Portal i.pl