Mateusz Gędek wreszcie doczekał się płyty "Po fakcie". Od boysbandu 4Dreamers do kariery solowej - WIDEO

Tomasz Dereszyński
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Jest debiutancka EP’ka i jest ogień. Wydawnictwem „Po fakcie” Mateusz Gędek potwierdza swoją muzyczną przemianę o 180 stopni. Jak powstawała płyta, co sprawiło, że pracuje solo, jakie auta lubi, jak poradził sobie z pytaniami w 5 Dersza? Dowiecie się z programu Muzotok. Mateusz Gędek był gościem Tomasza Dereszyńskiego.

Spis treści

Mateusz Gędek. Dlaczego śpiewa?

Mateusz Gędek
Mateusz Gędek
Magic Records

Można by pisać o tej EP’ce godzinami, bo jej złożoność, oryginalna koncepcja i awangardowe brzmienie zaskakują na każdym kroku, ale… zostawmy głos sprawcy całego muzycznego zamieszania, czyli Mateuszowi Gędkowi!

Jest to mój największy solowy projekt w życiu i jest on solowy w pełnym tego słowa znaczeniu. Z pomocą dwójki serdecznych znajomych, samodzielnie zadbałem o teksty, produkcję oraz oprawę wizualną, bez ustępstw czy kompromisów. Brzmienie jest brudne, nieidealne tak samo, jak to, o czym śpiewam. Jest ludzkie, znajome i przeszywające. 


Jak dodaje, "przeprowadzając się do dużego miasta, mieszkając w nim już prawie dwa lata, zdążyłem popełnić kilka błędów. Zrozumiałem to za późno, tłumiłem to w sobie za długo. Nie protestowałem w sprawach dla mnie ważnych, próbowałem rzeczy, których nigdy nie powinienem był spróbować, nie odciąłem się od ludzi, od których powinienem był się odciąć i nie trzymałem przy sobie tych, których powinienem mieć blisko.
Musiałem to wykrzyczeć. „Po fakcie” jest moim krzykiem".

Z 4Dreamers w świat

Mateusz Gędek dał się poznać występami w grupie 4Dreamers. W skład zespołu wchodzili: Kuba Szmajkowski, Mateusz Gędek, Maksymilian Więckowski i Tomasz Gregorczyk, czyli uczestnicy pierwszej edycji programu TVP2 The Voice Kids. Grupa istniała w latach 2018-2021. Po rozpadzie młodzi artyści postanowili iść własnymi ścieżkami.

Wydaje się, że Mateusz Gędek nie stracił na rozpadzie kapeli nic a nic.

Tak poradził sobie z 5 Deresza:

emisja bez ograniczeń wiekowych

Co to jest Muzotok?

Program autorski wideo Muzotok powstał w kwietniu w 2017 r., na początku jako luźny pomysł pod nazwą "Przesłuchanie Deresza". Od początku prowadzi go Tomasz Dereszyński, wieloletni dziennikarz i redaktor, obecnie pełniący funkcję zastępcy redaktora naczelnego portalu horyzontalnego www.i.pl.

Prawie od razu stał się ramówkowym programem Polska Press Grupy, a konkretnie portali: polskatimes.pl, a potem i.pl oraz portali naszemiasto.pl. Do kwietnia 2025 r. powstało grubo ponad 250 odcinków programu. Udział w Muzotoku wzięli najlepsi polscy muzycy i nie tylko.

W 2025 r. Muzotok ruszył w nowej oprawie i nowych zasadach. Do gry wszedł Joker. Co się dzieje, jak gość trafi na jokera: otóż musi zaśpiewać lub zadać pytanie prowadzącemu, czasami Tomek wymyśla pytanie ad hoc.

Podziękowania dla ekipy studia Polska Press

Nie byłoby tego nagrania gdyby nie świetna ekipa studia wideo Polska Press. Dziękuję wszystkim za pomoc i świetną atmosferę. Nasze studio, co często powtarzają goście, jest jednym z najfajniejszych miejsc w Polsce.

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na i.pl Portal i.pl