
4. Szwajcaria
Jedno z najbogatszych państw świata. Długoletnia neutralność ugruntowała zaufanie do Szwajcarii jako finansowego centrum Europy i świata. Stąd znane na całym świecie szwajcarskie banki. Napływ pieniędzy z zagranicy pozwolił na rozwój rodzimego przemysłu, rolnictwa i turystyki. Szwajcaria jest znana z czekolad, serów i zegarków. Zarobki są tu jedne z najwyższych na świecie, standard życia jest wysoki, wydatki także.

3. Szwecja
Uznawana jest za najbardziej socjalne państwo świata. Poziom rozpiętości zarobków jest naniższy na świecie. Charakterystyczne dla Szwecji jest finansowanie służby zdrowia i emerytur z podatków, a nie dodatkowych ubezpieczeń społecznych. W Szwecji działają bardzo rozbudowane związki zawodowe, do których należy 80% pracujących; strzegą one przestrzegania przez pracodawców umów o pracę i ogólnych zasad panujących w Szwecji, jak na przykład zasady, że najpierw należy zwalniać pracowników z najmniejszym stażem. Uniwersytety są wyłącznie państwowe, a studia na nich bezpłatne. Dodatkowo wszyscy studenci niezależnie od dochodów rodziców od pierwszego roku dostają stypendium. W 2007 roku Szwecja zajęła w sporządzonym przez „The Economist” rankingu 1. miejsce na świecie pod względem rozwoju demokracji. Zajmuje też pierwsze miejsce pod względem braku długoterminowego bezrobocia, anafabetyzmu oraz ludzi żyjących poniżej minimum socjalnego.

2. Australia
Wskaźnik PKB na mieszkańca wynosi 30 tys. dolarów amerykańskich. Średnio można tam dożyć 80 lat. Słoneczna, egzotyczna i bogata, Australia słynie z życia o wysokim standardzie. Ze względu na duży napływ ludnosci z całego świata, kraj stał sie wielokulturowy i bardzo tolerancyjny. Australijczycy słyną z gościnności, optymizmu i radości. Kraj sprzyja życiu w komforcie i dostatku niezależnie od rodzaju wykonywanej pracy – proporcja zarobków do kosztów życia jest bardzo korzystna. Australia to również jeden z najbogatszych krajów świata, istniejąca nadwyżka budżetowa jest najlepszym dowodem na to jak świetnie funkcjonuje gospodarka tego kraju. Miasta Australii corocznie zajmują czołowe pozycje w rankingach najlepszych miast do życia. W rankingach brane jest pod uwagę bezpieczeństwo, klimat, poziom edukacji, zakwaterowanie, rekreacja, zaplecze socjalne oraz ogólne warunki bytowe.