
25-26 marca - Joe Biden w Polsce
25 marca do Rzeszowa przybył z wizytą prezydent USA Joe Biden, gdzie spotkał się z prezydentem Andrzejem Dudą. Biden potkał się ze stacjonującymi tam żołnierzami amerykańskimi, a także z organizacjami pomagającymi uchodźcom. Podczas spotkania z pomagającymi stwierdził, że Władimir Putin spełnia wszystkie przesłanki, by zostać uznanym za zbrodniarza wojennego. Dzień później prezydent USA Joe Biden spotkał się w Warszawie z prezydentem Andrzejem Dudą, odwiedził także warszawski Stadion Narodowy, gdzie w towarzystwie premiera Mateusza Morawieckiego i prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego spotkał się z rozlokowanymi tam uchodźcami z Ukrainy. Wieczorem na dziedzińcu Zamku Królewskiego prezydent USA wygłosił przemówienie, w którym oświadczył, że "Ukraina nie będzie zwycięstwem Rosji"; zadeklarował również, że zobowiązania sojusznicze w ramach NATO są dla USA święte.

13 kwietnia - wizyta prezydentów na Ukrainie
Prezydenci Polski, Estonii, Łotwy i Litwy - Andrzej Duda, Alar Karis, Egils Levits i Gitanas Nauseda przybyli do Kijowa, odwiedzili też podkijowskiej Buczę, Borodziankę i Irpień - miejsca rosyjskich zbrodni. Przywódcy spotkali się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim, celem wizyty było wyrażenie mocnego wsparcia politycznego dla Ukrainy.

18 maja - Senat "ocalił" Tomasza Grodzkiego
Senat nie uchylił immunitetu marszałkowi Tomaszowi Grodzkiemu. Uchylenia immunitetu domagała się Prokuratura Regionalna w Szczecinie, która w grudniu ub. roku skierowała ponowny wniosek w tej sprawie. Według tej prokuratury Grodzki, pełniąc funkcję dyrektora szpitala specjalistycznego w Szczecinie i ordynatora tamtejszego Oddziału Chirurgii Klatki Piersiowej, przyjął korzyści majątkowe od pacjentów lub ich bliskich. Grodzki wielokrotnie zapewniał, że formułowane pod jego adresem zarzuty dotyczące korupcji nie mają podstaw.

2 czerwca - Ursula von der Leyen w Polsce
W związku z zaakceptowaniem przez Komisję Europejską Krajowego Planu Odbudowy do Polski przyjechała szefowa KE Ursula von der Leyen; spotkała się z prezydentem Andrzejem Dudą i premierem Mateuszem Morawieckim. Prezydent wyraził satysfakcję, że zainicjowana przez niego nowelizacja ustawy o SN doprowadziła do porozumienia zarówno na szczeblu parlamentarnym, jak i w ramach UE. Von der Leyen powiedziała, że KE dała zielone światło dla polskiego KPO po bardzo dogłębnej ocenie; zaznaczyła, że pierwsza wypłata będzie możliwa, gdy zostanie wdrożone nowe prawo dotyczące spraw dyscyplinarnych sędziów.