
Iwona Guzowska, PO. Liczba głosów - 22 616.
Wychowywała się w Nowym Porcie w Gdańsku. Karierę sportową rozpoczynała w przystocz-niowej szkole walki. Jako dziecko została adoptowana. Nie ukrywa, że trafiła do rodziny tzw. dysfunkcyjnej. Problemem był alkoholizm przybranego ojca. W 1992 r. 18-latka pojechała na swoje pierwsze mistrzostwa Europy w kick-boxingu. Była wówczas świeżo po ciąży i porodzie. Medal był dużym zaskoczeniem. Ale to miał być dopiero początek... Przed nią była dekada sukcesów w kick-boxingu i w boksie zawodowym. W 2007 roku postanowiła spróbować sił w polityce - otrzymała propozycję wystartowania w wyborach z listy PO. Zgodziła się, choć nigdy nie była członkinią tej partii. Była zdumiona dobrym wynikiem, podobnie zresztą jej polityczni koledzy. Na Wiejskiej zajęła się sprawami rodzinnymi i sportem. Jest jednak coś, co rzuca cień na życiorys porównywany do bajki o Kopciuszku. To proces, który wytoczyła jej dawna znajoma. Twierdzi, że Iwona Guzowska wraz ze swoim ówczesnym partnerem pobrali od niej 42 tys. zł jako zadatek na zakup mieszkania. Pieniędzy miała nie oddać, mieszkania nie przekazać. Guzowska zaprzecza, sąd przyznał rację kobiecie, posłanka się odwołała, sprawa nadal jest w toku. Czy to może dyskwalifikować polityka? - Wyborcy ocenią - skwitowała przed wyborami. I ocenili pozytywnie.

Katarzyna Hall, PO. Liczba głosów - 9898.
Urodziła się w 1957 r. w Gdańsku. Skończyła VIII LO i studia matematyczne na UG. W sierpniu 1980 r. rozpoczęła pracę w Zespole Sportowych Szkół Ogólnokształcących w Gdańsku. Od 1984 do 1989 r. pracowała w Instytucie Matematyki UG, gdzie m.in. prowadziła prace badawcze nad ocenianiem i egzaminowaniem z matematyki. We współtworzenie trójmiejskiej oświaty niepublicznej zaangażowała się w 1989 r. Zorganizowała zespół pracowników naukowych Trójmiasta, który opracował koncepcję programową pierwszego prywatnego liceum w regionie - Gdańskiego Liceum Autonomicznego. Była pierwszym dyrektorem tej szkoły. Jest też jednym ze współzałożycieli Gdańskiej Fundacji Oświatowej, które obecnie prowadzi 6 szkół i poradnię psychologiczno-pedagogiczną.
W 1995 r. Hall utworzyła Sopocką Autonomiczną Szkołę Podstawową i została pełnomocnikiem zarządu Gdańskiej Fundacji Oświatowej. W latach 1999-2001 należała też do Rady Konsultacyjnej ds. Reformy Edukacji Narodowej.
W 2006 r. Hall objęła stanowisko zastępcy prezydenta Gdańska ds. społecznych. Funkcję tę sprawowała do listopada 2007 r., kiedy to została ministrem edukacji narodowej w rządzie Donalda Tuska. Współpracowała z "Rzeczpospolitą". Była też redaktorką zespołu, który opracował pakiety programów nauczania w szkołach podstawowych, gimnazjach i liceach, znane są pod nazwą "Klocki Autonomiczne".
Jest mężatką, ma trzech synów i trzy wnuczki. Mieszka w Sopocie.

Andrzej Jaworski, PiS. Liczba głosów - 22 770.
Po raz drugi został posłem na Sejm. Wcześniej, w czerwcu 2009, objął mandat poselski po Tadeuszu Cymańskim (europoseł). Urodził się 16 grudnia 1970 r. we Włocławku. Ukończył etnologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Później zrobił także doktorat z politologii i nauk społecznych na Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. Był zastępcą redaktora naczelnego katolickiego miesięcznika "Nasza Wspólnota". W 1998 roku wystartował w wyborach do Rady Miasta Gdańska z Akcji Katolickiej (części Akcji Wyborczej Solidarność). Został radnym, a w latach 1999-2001 pełnił też funkcję specjalisty, a następnie wicedyrektora ds. turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Do urzędu przyjął go ówczesny wicemarszałek województwa Jacek Kurski. Po zakończeniu kadencji radnego przeniósł się do Warszawy, gdzie objął stanowisko prezesa komunalnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Maszynami Budownictwa w Warszawie, kiedy prezydentem miasta był Lech Kaczyński. Został także członkiem Rady Nadzorczej PKP Intercity i Rady Programowej TVP 3. W 2006 roku wrócił na Pomorze i został prezesem Stoczni Gdańsk (sprawował to stanowisko do 2008 roku). Po wyborach samorządowych został też radnym Sejmiku wojewódzkiego, gdzie objął stanowisko szefa klubu PiS. Zrezygnował z Sejmiku, gdy w 2009 obejmował mandat poselski.
Dwukrotnie (2006 i 2010) bezskutecznie startował w wyborach na prezydenta Gdańska.
Prywatnie jest żonaty i ma dwie córki.

Jerzy Kozdroń, PO. Liczba głosów - 9913.
Urodził się w 1950 r. w Mrągowie. W 1974 roku ukończył naukę na Wydziale Prawa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Rok później odbył aplikację sądową w sądach wojewódzkich w Olsztynie i Gdańsku. W tym samym roku został asesorem Sądu Wojewódzkiego w Elblągu, a rok później asesorem Sądu Rejonowego w Kwidzynie.
W 1978 r. został sędzią Sądu Rejonowego w Kwidzynie. Po wprowadzeniu stanu wojennego odmówił stosowania dekretu o stanie wojennym i tym samym przestał sprawować funkcję sędziego. - Zorganizowałem wtedy w sądzie spotkanie sędziów, prokuratorów, adwokatów i pracowników, aby w jakiś sposób zaprotestować. W konsekwencji rzuciliśmy legitymacje partyjne. Większość z uczestników tego zebrania przyjęła ponownie legitymacje, ale nie ja. Było to więc równoznaczne z usunięciem mnie z sądownictwa - pisze w swojej notce biograficznej Kozdroń.
Zatrudnienie znalazł wówczas przy budowie kwidzyńskiej celulozy. W latach 80. zaczął pracę jako radca prawny w spółdzielniach gminnych. W 1989 r. otworzył w Kwidzynie kancelarię prawną, która początkowo funkcjonowała jako spółka cywilna. 9 lat później udało się ją przekształcić w samodzielną kancelarię radcy prawnego. W 1990 r. związał się z kwidzyńskim samorządem, gdzie był m.in. przewodniczącym rady miejskiej. W latach 2002-2005 sprawował funkcję radnego Sejmiku Województwa Pomorskiego. W 2005 r. z listy PO uzyskał mandat posła, a dwa lata później w przyspieszonych wyborach parlamentarnych, uzyskując ponad 10,5 tys. głosów, po raz drugi zasiadł w ławach sejmowych.