
Jerzy Budnik, PO. Liczba głosów - 8546.
Urodził się 30 maja 1951 r. w Wejherowie, w rodzinie robotniczej. W 1975 r. uzyskał tytuł magistra na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego (kierunek administracja). Jeszcze w czasie studiów związał się ze Stowarzyszeniem PAX. W organizacji tej w latach 1975-1982 pracował kolejno na stanowiskach kierownika oddziału w Wejherowie, kierownika organizacyjnego w oddziale wojewódzkim, a od czerwca 1981 r. do stanu wojennego jako przewodniczący zarządu wojewódzkiego. Należał do założycieli koła NSZZ Solidarność przy PAX w Gdańsku, a od marca 1981 r. był jego przewodniczącym. Po wprowadzeniu stanu wojennego został odwołany z funkcji przewodniczącego zarządu wojewódzkiego i pozbawiony pracy. Od 1982 do 1983 r. zatrudniony był w Energobloku Wybrzeże na budowie Elektrowni Jądrowej "Żarnowiec", później pracował w Wojewódzkiej Dyrekcji Inwestycji Oddział Północ w Wejherowie. Prowadził też własny zakład stolarski, nawiązując do tradycji rodzinnych.
W 1990 r. wybrany na stanowisko prezydenta Wejherowa. Urząd ten piastował przez dwie kolejne kadencje, tj. do 1998 roku, będąc równocześnie radnym Rady Miasta. W 1997 roku Budnik został posłem Sejmu RP III kadencji z ramienia Akcji Wyborczej Solidarność. W wyborach w 2001 r. wszedł do Sejmu IV kadencji, z listy PO. Posłem PO jest do teraz. W obecnej kadencji chce kontynuować prace w Komisji Obrony Narodowej, zajmując się m.in. sprawami modernizacji floty Marynarki Wojennej oraz kwestią funkcjonowania Akademii Marynarki Wojennej.

Teresa Hoppe, PO. Liczba głosów - 7552.
Liderka Zrzeszenia Kaszubsko- -Pomorskiego w Gdyni. To będzie jej pierwsza kadencja w Sejmie. Urodzona w 1947 r., w pomorskiej wsi Kowalewo. Inżynier ogrodnik, dziennikarz, zawodowo przedsiębiorca i nauczyciel.
Boleśnie przeżyła strajki w 1970 r., o mało nie zginęła w tragicznych wydarzeniach "czarnego czwartku". Podczas strzelaniny, gdy wojsko i ZOMO otworzyły ogień z karabinów maszynowych do robotników, w drodze do pracy znalazła się na peronie przystanku Gdynia Stocznia, gdzie cofani byli niewpuszczani do pracy stoczniowcy. - Ten historyczny dzień błyskawicznie i na zawsze ukształtował moją świadomość społeczno-polityczną - wspomina.
W 1991 r. obroniła tytuł magistra teologii na Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. W 2007 r. ukończyła podyplomowe studia dziennikarskie w Wyższej Szkole Komunikacji Społecznej w Gdyni. W 1990 r. podjęła się katechizacji dzieci i młodzieży w SP nr 21 w Gdyni. Pracowała tam przez 13 lat, otrzymując w tym czasie tytuł najsympatyczniejszego nauczyciela szkoły w roku szkolnym 2002/2003. Mężatka, córka Ewa pracuje w firmie prowadzonej przez Teresę Hoppe. Bezpartyjna. - Będę walczyła o sprawy ważne dla Kaszubów. Będę zabiegała o jeszcze szersze nauczanie języka kaszubskiego w szkołach. Choć może się to wydawać trudne, będę zabiegała o ustanowienie województwa kaszubsko-pomorskiego - deklaruje.

Krystyna Kłosin, PO. Liczba głosów - 16 187.
Jedyna posłanka z terenu Rumi. Obecna kadencja Sejmu będzie jej drugą z rzędu. W wyborach w okręgu gdyńsko-słupskim poparł ją co czwarty rumianin, który udał się na wybory. W sumie otrzymała ponad 16 tys. głosów (dla porównania - w wyborach parlamentarnych w 2007 roku dostała ich 7250). Urodziła się 14 lipca 1954 r. we wsi Minkowice w gm. Krokowa. Ukończyła studia na Wydziale Ekonomiki Produkcji Uniwersytetu Gdańskiego. Na tej samej uczelni skończyła studia podyplomowe w zakresie zarządzania placówkami służby zdrowia. W poprzedniej kadencji Sejmu miała najkrótszy staż ze wszystkich parlamentarzystów. Na Wiejską trafiła dopiero w styczniu br., dzięki wyborom samorządowym w Kościerzynie. Burmistrzem tego miasta wybrano Zdzisława Czuchę, a Kłosin, jako kolejna osoba na liście PO z najlepszym wynikiem w okręgu, zgodziła się objąć po nim mandat. Na Wiejskiej rumianka trafiła do sejmowych Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych oraz Komisji Zdrowia (przed objęciem mandatu pracowała jako dyrektor ds. ekonomiczno-finansowych w Pomorskim Oddziale Wojewódzkim NFZ). Udało jej się zrealizować ważną kwestię dla lokalnej społeczności. Kosztem ponad 4 mln zł, ze środków centralnych, wyremontowany zostanie dworzec kolejowy w Rumi. Priorytetem dla niej jest doprowadzenie do budowy Obwodnicy Północnej Aglomeracji Trójmiejskiej. Poza tym zamierza m.in. doprowadzić do powstania Elektronicznych Kart Ubezpieczenia Zdrowotnego.

Zbigniew Konwiński, PO. Liczba głosów - 18 548.
Urodził się w Słupsku 24 marca 1974 r. Studia wyższe ukończył w słupskiej Wyższej Szkole Pedagogicznej, uzyskując tytuł magistra historii. Ukończył także studia podyplomowe z zakresu zarządzania. W latach 1999-2002 był dyrektorem słupskiego oddziału Ruch SA. W latach 2002-2005 pełnił funkcje: zastępcy dyrektora regionalnego oraz szefa słupskiego oddziału "Dziennika Bałtyckiego". Z PO jest związany od 2005 r. Od początku swojej działalności kierował biurem poselskim PO w Słupsku, piastując jednocześnie funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego i zastępcy dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Do Sejmu z ramienia PO Konwiński został wybrany podczas wyborów parlamentarnych w 2007 r., w których uzyskał poparcie blisko 20 tys. wyborców. Dotychczas w Sejmie pracował w Komisji Finansów Publicznych oraz Komisji Skarbu Państwa. Dzięki wsparciu Konwińskiego m. in. przekwalifikowana została droga Słupsk - Ustka z drogi wojewódzkiej na krajową, udało się pozyskać z Ministerstwa Sportu środki na budowę hali sportowej przy Stadionie 650-lecia, zagwarantowane zostały środki na budowę obwodnicy Słupska oraz udało się zdobyć fundusze na pierwszy etap budowy tzw. wewnętrznego ringu miasta. Konwiński do tej pory złożył ponad 60 interpelacji oraz zapytań poselskich dotyczących m. in. przekwalifikowania drogi nr 6 na drogę ekspresową. Mieszka w Słupsku wspólnie z żoną Anną i dwójką dzieci.