
Dorota Arciszewska-Mielewczyk, PiS. 18 088 głosów.
43-latka. Należy do najbardziej majętnych parlamentarzystów w Polsce. Według jej najnowszego oświadczenia majątkowego, ma na koncie 1,9 mln zł. Żona Krzysztofa Mielewczyka, pomorskiego przedsiębiorcy, milionera, córka kapitana żeglugi wielkiej Eugeniusza Arciszewskiego, który wraz z 20 -osobową załogą zginął w katastrofie morskiej statku "Leros Strength" w 1997 r. u wybrzeży Norwegii. Dwie ubiegłe kadencje sejmowe zasiadała w Senacie. Jak twierdzi, przeprowadzka do izby niższej parlamentu nie zmieni pola jej aktywności politycznej. - Pracy jest bardzo dużo, aż żałuję, że w nadchodzącej kadencji mogę pracować tylko w dwóch komisjach sejmowych - mówi Arciszewska-Mielewczyk. - Moje zainteresowania nadal będą dotyczyły tematu polityki zagranicznej. Chcę często odwiedzać rozwijające się regiony Pomorza, Chojnice, Bytów, Czersk. Będę się interesowała problemami rybołówstwa. W 1992 r. ukończyła studia na Wydziale Ekonomiki Transportu Uniwersytetu Gdańskiego, a w 1994 r. uzyskała tytuł magistra na Wydziale Administracyjnym Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni. Jest prezesem Powiernictwa Polskiego, które znane jest z udzielania częstych ripost Erice Steinbach, przewodniczącej Związku Wypędzonych w Niemczech. Należy, podobnie jak Teresa Hoppe, do Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. W polityce aktywna od lat 90., kiedy była członkiem Konfederacji Polski Niepodległej.

Tadeusz Aziewicz PO. Liczba głosów - 14 013.
Urodził się w 1960 r. w Sopocie. Ekonomista, były prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, uchodzi za zaufanego człowieka Donalda Tuska, z którym się zna jeszcze z czasów działalności w opozycji antykomunistycznej. W latach 1987-1989 pracował w firmie konsultingowej Doradca (jej szefem był Jan Krzysztof Bielecki). Na przełomie lat 80. i 90. zakładał gdański Kongres Liberałów. W latach 1989-1990 był redaktorem działu ekonomicznego "Tygodnika Gdańskiego". W 1990 r. zaangażował się w działalność samorządową. Od 1990 do 1998 r. przez dwie kadencje zasiadał w Radzie Miasta Gdyni.
Obecnie mieszka w gdyńskiej dzielnicy Karwiny. W ubiegłej kadencji przewodniczący sejmowej Komisji Skarbu. Interesuje się gospodarką i muzyką. Jest byłym wykładowcą Uniwersytetu Gdańskiego. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w Gdyni, członek Rady Krajowej i wiceprzewodniczący Zarządu Regionu Pomorskiego PO. - Dalej chciałbym skupić się na rozwiązywaniu problemów gospodarczych - mówi Tadeusz Aziewicz. W najbliższym czasie, jak tłumaczy Aziewicz, zapadną strategiczne decyzje dotyczące przyszłości Grupy Lotos oraz koncernu Energa. - Jeżeli Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uwzględni odwołanie Polskiej Grupy Energetycznej i zezwoli na zakup akcji Energi przez PGE, trzeba mocno pilnować, aby dotrzymane zostały zobowiązania dotyczące interesów Pomorza, takie jak na przykład utrzymanie głównej siedziby Energi w Gdańsku - stwierdza.

Robert Biedroń, Ruch Palikota. Liczba głosów - 16 919.
Po raz pierwszy w parlamencie. Działacz na rzecz praw człowieka, współzałożyciel i pierwszy prezes Kampanii Przeciw Homofobii, autor książki "Tęczowy elementarz, czyli (prawie) wszystko, co chcielibyście wiedzieć o gejach i lesbijkach", współautor kilku innych książek dotyczących sytuacji mniejszości seksualnych w Polsce, z wykształcenia politolog.
Urodził się 13 kwietnia 1976 r. w Rymanowie (Beskid Niski), ma dwóch braci i siostrę. Dzieciństwo spędził w Krośnie i Ustrzykach Dolnych. Wspomina, że jako nastolatek musiał ukrywać swoje preferencje seksualne, a coming out (ujawnienie się jako homoseksualisty) był dla niego trudnym doświadczeniem.
Jest absolwentem politologii i stosunków międzynarodowych Uniwersytetu Warmiń-sko-Mazurskiego w Olsztynie, mieszka w Warszawie, przygotowuje doktorat w Akademii Humanistycznej w Pułtusku. Jego artykuły ukazywały się m.in. w "Dzienniku", "Trybunie", "Gazecie Wyborczej" i "Rzeczpospolitej".
Był członkiem Rady Programowo-Konsultacyjnej przy Pełnomocniku Rządu ds. Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn, Izabeli Jarugi-Nowackiej, współpracuje jako konsultant z kilkunastoma organizacjami praw człowieka w Polsce i za granicą. Do niedawna działacz SLD, w 2005 r., bez powodzenia, startował do Sejmu z list tej partii w okręgu warszawskim (0,22 proc. poparcia). W 2011 r. także miał startować z list Sojuszu. Wycofał się z tego w sierpniu, tłumacząc, że jego decyzja wynika ze sposobu układania list wyborczych i z tego, że proponowano mu na nich odległe miejsce w okręgach, których nie zna. - Zostałem oszukany przez SLD - twierdził. W pracy sejmowej chce się skupić na ograniczeniu wydatków na armię, Kościół i partie polityczne, zmniejszeniu przeszkód biurokratycznych oraz likwidacji barier i trudności dla małych przedsiębiorców.

Marek Biernacki, PO. Liczba głosów - 66 019.
Urodził się w 1959 r. w Sopocie. Dzieciństwo i młodość spędził w Gdańsku, a obecnie mieszka w Gdyni. Z wykształcenia jest prawnikiem. Dyplom magistra uzyskał na Uniwersytecie Gdańskim. W latach 80. Marek Biernacki był członkiem Ruchu Młodej Polski i działaczem podziemnych struktur Solidarności. Pracował także w Muzeum Historii Miasta w Gdańsku i był pracownikiem naukowym Uniwersytetu Gdańskiego. Zdecydował się założyć własne przedsiębiorstwo. W 1991 r. powołano go na stanowisko likwidatora majątku po byłej PZPR. W ciągu 4 lat wygrał 10 spraw sądowych z SdRP, a tym samym odzyskał milionowy majątek dla Skarbu Państwa. W 1997 r. został posłem i przewodniczył trzem komisjom sejmowym. Współtworzył Instytut Pamięci Narodowej. W 1999 r. Biernacki objął stanowisko ministra spraw wewnętrznych i administracji w rządzie Jerzego Buzka, które sprawował do 2001 r. W okresie jego urzędowania powołano Centralne Biuro Śledcze. W 2001 r. kandydował do Senatu z Bloku Senat 2001. Nie uzyskał jednak mandatu. Od 2001 r. pełnił funkcję wicemarszałka woj. pomorskiego. Był także radnym Sejmiku Wojewódzkiego. Z PO związał się w 2002 r. W wyborach w 2005 r. zdobył mandat poselski. W 2005 r. został członkiem sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych, a w 2006 roku objął funkcję rzecznika w gabinecie cieni PO. Mandat poselski zdobył także w wyborach parlamentarnych w 2007 r.. Dwa lata później został przewodniczącym komisji śledczej do zbadania okoliczności porwania i zabójstwa Krzysztofa Olewnika.