18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

13 z 28
Dorota Arciszewska-Mielewczyk, PiS. 18 088  głosów....

Dorota Arciszewska-Mielewczyk, PiS. 18 088 głosów.
43-latka. Należy do najbardziej majętnych parlamentarzystów w Polsce. Według jej najnowszego oświadczenia majątkowego, ma na koncie 1,9 mln zł. Żona Krzysztofa Mielewczyka, pomorskiego przedsiębiorcy, milionera, córka kapitana żeglugi wielkiej Eugeniusza Arciszewskiego, który wraz z 20 -osobową załogą zginął w katastrofie morskiej statku "Leros Strength" w 1997 r. u wybrzeży Norwegii. Dwie ubiegłe kadencje sejmowe zasiadała w Senacie. Jak twierdzi, przeprowadzka do izby niższej parlamentu nie zmieni pola jej aktywności politycznej. - Pracy jest bardzo dużo, aż żałuję, że w nadchodzącej kadencji mogę pracować tylko w dwóch komisjach sejmowych - mówi Arciszewska-Mielewczyk. - Moje zainteresowania nadal będą dotyczyły tematu polityki zagranicznej. Chcę często odwiedzać rozwijające się regiony Pomorza, Chojnice, Bytów, Czersk. Będę się interesowała problemami rybołówstwa. W 1992 r. ukończyła studia na Wydziale Ekonomiki Transportu Uniwersytetu Gdańskiego, a w 1994 r. uzyskała tytuł magistra na Wydziale Administracyjnym Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni. Jest prezesem Powiernictwa Polskiego, które znane jest z udzielania częstych ripost Erice Steinbach, przewodniczącej Związku Wypędzonych w Niemczech. Należy, podobnie jak Teresa Hoppe, do Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. W polityce aktywna od lat 90., kiedy była członkiem Konfederacji Polski Niepodległej.

14 z 28
Tadeusz Aziewicz PO. Liczba głosów - 14 013....

Tadeusz Aziewicz PO. Liczba głosów - 14 013.
Urodził się w 1960 r. w Sopocie. Ekonomista, były prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, uchodzi za zaufanego człowieka Donalda Tuska, z którym się zna jeszcze z czasów działalności w opozycji antykomunistycznej. W latach 1987-1989 pracował w firmie konsultingowej Doradca (jej szefem był Jan Krzysztof Bielecki). Na przełomie lat 80. i 90. zakładał gdański Kongres Liberałów. W latach 1989-1990 był redaktorem działu ekonomicznego "Tygodnika Gdańskiego". W 1990 r. zaangażował się w działalność samorządową. Od 1990 do 1998 r. przez dwie kadencje zasiadał w Radzie Miasta Gdyni.
Obecnie mieszka w gdyńskiej dzielnicy Karwiny. W ubiegłej kadencji przewodniczący sejmowej Komisji Skarbu. Interesuje się gospodarką i muzyką. Jest byłym wykładowcą Uniwersytetu Gdańskiego. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w Gdyni, członek Rady Krajowej i wiceprzewodniczący Zarządu Regionu Pomorskiego PO. - Dalej chciałbym skupić się na rozwiązywaniu problemów gospodarczych - mówi Tadeusz Aziewicz. W najbliższym czasie, jak tłumaczy Aziewicz, zapadną strategiczne decyzje dotyczące przyszłości Grupy Lotos oraz koncernu Energa. - Jeżeli Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uwzględni odwołanie Polskiej Grupy Energetycznej i zezwoli na zakup akcji Energi przez PGE, trzeba mocno pilnować, aby dotrzymane zostały zobowiązania dotyczące interesów Pomorza, takie jak na przykład utrzymanie głównej siedziby Energi w Gdańsku - stwierdza.

15 z 28
Robert Biedroń, Ruch Palikota. Liczba głosów - 16 919....

Robert Biedroń, Ruch Palikota. Liczba głosów - 16 919.
Po raz pierwszy w parlamencie. Działacz na rzecz praw człowieka, współzałożyciel i pierwszy prezes Kampanii Przeciw Homofobii, autor książki "Tęczowy elementarz, czyli (prawie) wszystko, co chcielibyście wiedzieć o gejach i lesbijkach", współautor kilku innych książek dotyczących sytuacji mniejszości seksualnych w Polsce, z wykształcenia politolog.
Urodził się 13 kwietnia 1976 r. w Rymanowie (Beskid Niski), ma dwóch braci i siostrę. Dzieciństwo spędził w Krośnie i Ustrzykach Dolnych. Wspomina, że jako nastolatek musiał ukrywać swoje preferencje seksualne, a coming out (ujawnienie się jako homoseksualisty) był dla niego trudnym doświadczeniem.
Jest absolwentem politologii i stosunków międzynarodowych Uniwersytetu Warmiń-sko-Mazurskiego w Olsztynie, mieszka w Warszawie, przygotowuje doktorat w Akademii Humanistycznej w Pułtusku. Jego artykuły ukazywały się m.in. w "Dzienniku", "Trybunie", "Gazecie Wyborczej" i "Rzeczpospolitej".
Był członkiem Rady Programowo-Konsultacyjnej przy Pełnomocniku Rządu ds. Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn, Izabeli Jarugi-Nowackiej, współpracuje jako konsultant z kilkunastoma organizacjami praw człowieka w Polsce i za granicą. Do niedawna działacz SLD, w 2005 r., bez powodzenia, startował do Sejmu z list tej partii w okręgu warszawskim (0,22 proc. poparcia). W 2011 r. także miał startować z list Sojuszu. Wycofał się z tego w sierpniu, tłumacząc, że jego decyzja wynika ze sposobu układania list wyborczych i z tego, że proponowano mu na nich odległe miejsce w okręgach, których nie zna. - Zostałem oszukany przez SLD - twierdził. W pracy sejmowej chce się skupić na ograniczeniu wydatków na armię, Kościół i partie polityczne, zmniejszeniu przeszkód biurokratycznych oraz likwidacji barier i trudności dla małych przedsiębiorców.

16 z 28
Marek Biernacki, PO. Liczba głosów - 66 019....

Marek Biernacki, PO. Liczba głosów - 66 019.
Urodził się w 1959 r. w Sopocie. Dzieciństwo i młodość spędził w Gdańsku, a obecnie mieszka w Gdyni. Z wykształcenia jest prawnikiem. Dyplom magistra uzyskał na Uniwersytecie Gdańskim. W latach 80. Marek Biernacki był członkiem Ruchu Młodej Polski i działaczem podziemnych struktur Solidarności. Pracował także w Muzeum Historii Miasta w Gdańsku i był pracownikiem naukowym Uniwersytetu Gdańskiego. Zdecydował się założyć własne przedsiębiorstwo. W 1991 r. powołano go na stanowisko likwidatora majątku po byłej PZPR. W ciągu 4 lat wygrał 10 spraw sądowych z SdRP, a tym samym odzyskał milionowy majątek dla Skarbu Państwa. W 1997 r. został posłem i przewodniczył trzem komisjom sejmowym. Współtworzył Instytut Pamięci Narodowej. W 1999 r. Biernacki objął stanowisko ministra spraw wewnętrznych i administracji w rządzie Jerzego Buzka, które sprawował do 2001 r. W okresie jego urzędowania powołano Centralne Biuro Śledcze. W 2001 r. kandydował do Senatu z Bloku Senat 2001. Nie uzyskał jednak mandatu. Od 2001 r. pełnił funkcję wicemarszałka woj. pomorskiego. Był także radnym Sejmiku Wojewódzkiego. Z PO związał się w 2002 r. W wyborach w 2005 r. zdobył mandat poselski. W 2005 r. został członkiem sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych, a w 2006 roku objął funkcję rzecznika w gabinecie cieni PO. Mandat poselski zdobył także w wyborach parlamentarnych w 2007 r.. Dwa lata później został przewodniczącym komisji śledczej do zbadania okoliczności porwania i zabójstwa Krzysztofa Olewnika.

Pozostało jeszcze 11 zdjęć.
Przewijaj aby przejść do kolejnej strony galerii.

Polecamy

Woda wdarła się do wsi na Raciborszczyźnie. To była koszmarna noc na Śląsku

NOWE FAKTY
Woda wdarła się do wsi na Raciborszczyźnie. To była koszmarna noc na Śląsku

TOP 11 złoczyńców Marvela w spódnicy. Zabójczo piękne i niebezpieczne

TOP 11 złoczyńców Marvela w spódnicy. Zabójczo piękne i niebezpieczne

Prezydent Andrzej Duda złożył wieniec pod pomnikiem w Gnieźnie. Trwają ważne obchody

Prezydent Andrzej Duda złożył wieniec pod pomnikiem w Gnieźnie. Trwają ważne obchody

Zobacz również

TOP 11 złoczyńców Marvela w spódnicy. Zabójczo piękne i niebezpieczne

TOP 11 złoczyńców Marvela w spódnicy. Zabójczo piękne i niebezpieczne

Są już pierwsze tegoroczne oscypki! Sezon ruszył. Wiemy, jakie będą ceny!

Są już pierwsze tegoroczne oscypki! Sezon ruszył. Wiemy, jakie będą ceny!