Sztuka na ciele. Popularne style tatuaży.

Materiał informacyjny VEAN POLAND
Tatuowanie nie zawsze było uznawane za część sztuki, gdyż niosło ze sobą duże obciążenie historyczne. W pewnym momencie pasja do tatuaży była nie tylko krytykowana, ale i niebezpieczna. Takie historyczne podstawy zrodziły nową dziedzinę sztuki, nadały temu twórczemu przepływowi głos oraz pewien przekaz na ciele. Tatuaż stał się dziełem sztuki na całe życie, które jego właściciel z dumą prezentuje.

W przeciwieństwie do sztuki, do której jesteśmy przyzwyczajeni, sztuka tatuażu ma kruchość istnienia. Obraz może przetrwać wieki i zostać odrestaurowany, a tatuaż żyje tak długo, jak jego właściciel.
Przy jakich tatuażach ludzie wpadają w zachwyt i które wybierają? Jakie popularne style nie straciły aktualności przez wiele dziesięcioleci i dlaczego tak bardzo przyciągają swoich fanów? VEAN TATTOO Ci powie.

Biomechanika
Unikalny styl, który zasłużnie zyskał wierną rzeszę fanów, jest bezpośrednim dowodem na to, jak jedna sztuka zrodziła drugą. Pod koniec lat 70. i na początku 80. szwajcarski artysta Hans Rudi Giger stworzył arcydzieło, które podziwia się do dziś. Został zaproszony przez reżysera Ridleya Scotta do stworzenia przerażających potworów do swojego filmu Obcy. Bohaterowie okazali się przerażająco piękni, budzili strach, a jednocześnie przyciągali uwagę, od której nie można było oderwać wzroku. Ta wybuchowa mieszanka ludzkiego ciała i elementów robotycznych idealnie wpasowuje się w sztukę tatuażu i zyskała dużą popularność. Obrazy w stylu biomechanicznym są niezwykle szczegółowe, głębokie i realistyczne, przez co tworzą iluzję trójwymiarowości na skórze.
Biomechanika pokazuje całemu światu, co tak naprawdę nosi osoba - a my na pewno nie przerabialiśmy tego na lekcjach anatomii.

Sztuka na ciele. Popularne style tatuaży.

Realizm
Czy wiesz, czym jest najwyższa jakość i jak się prezentuje? Przyjrzyj się twórczości artystów tatuażu w stylu realizmu a zrozumiesz o czym mówimy - magia dzieje się w czasie rzeczywistym, a obrazy zaczynają ożywać na ciałach. Ten gatunek w sztuce zawsze był ceniony i należał do najtrudniejszych, jednak realizm na skórze to zupełnie inny poziom. Artysta tatuażu musi posiadać duże umiejętności i zwracać uwagę na szczegóły, ponieważ realizm oznacza subtelną, szczegółową pracę. Ten styl jest stworzony z myślą o skali. Niesamowicie wygląda na dużych częściach ciała jak plecy, ramiona czy nogi. To właśnie skala i precyzyjna dłoń mistrza sprawia, że praca w realizmie jest niezapomniana.

Sztuka na ciele. Popularne style tatuaży.

Minimalizm
Co wiemy o minimalizmie? Nie ma ludzi, którzy nie lubią tatuaży. Są tylko tacy, którzy jeszcze o tym nie wiedzą, bo nie odnaleźli swojego stylu. Minimalizm przemawia do ludzi, którzy nie chcą dzieł na dużą skalę czy skomplikowanych historii. Nie potrzebują, żeby przyciągało to wzrok a tym samym nadawało im znaczenia. Minimalizm jest jak styl skandynawski we wnętrzach. Usunięcie wszystkiego, co niepotrzebne i dbałość o szczegóły to cecha charakterystyczna minimalizmu. Pełen wdzięku - cienkie linie, schematycznie przedstawione rośliny, małe napisy czy różne postacie. Wszystko to nie będzie zauważalne, ale będzie niezwykle drogocenne dla jego właściciela.

Sztuka na ciele. Popularne style tatuaży.

Plemienny
Jest to jeden z najstarszych stylów, nawiązuje do tatuażu ozdobnego i ma święte znaczenie – przynależność do określonego plemienia.
Styl ten przeżył swoją falę popularności w latach 90. i nadal jest wykazuje się zainteresowaniem. Każdy chciał bransoletki z wzorami na bicepsie, płomieniami na kości ogonowej. W końcu nikomu nie pozostał obojętny rękaw Clooneya w filmie „Od zmierzchu do świtu”. Dziś tatuaże w stylu plemiennym nie są wykonywane masowo- ponownie zyskują pierwotnie to samo święte znaczenie, jakie nosiły. Wykonanie tego stylu wymaga od mistrza nie tylko umiejętności technicznych, ale także zrozumienia kulturowego i symbolicznego znaczenia wzorów. Wybór tatuażu plemiennego to często nie tylko wybór estetyczny, ale także wybór osobisty. Odzwierciedla on szacunek dla tradycji i dziedzictwa kulturowego.

Sztuka na ciele. Popularne style tatuaży.

Old School
Nasz niezmienny klasyk, ukochany Morkow, wadliwy konserwatysta - nie styl, ale legenda. Właściwie to od niego zaczęła się nowoczesna sztuka artystycznego tatuażu. W ten sposób stary styl był łatwy do wykonania i popularny. Charakterystyczną cechą starej szkoły są pulchne kontury i jasne kolory, które nie pretendują do realizmu, ale są częścią tego stylu.

Sztuka na ciele. Popularne style tatuaży.

Nie ma znaczenia jaki styl wybierzesz , VEAN TATTOO gwarantuje, że znajdziesz mistrza, który Ci się spodoba.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na i.pl Portal i.pl