
7. Ivi Lopez (Raków Częstochowa)
Specjalista od rzutów wolnych, któremu zespół w sporej mierze zawdzięcza zdobycie Pucharu Polski i sięgnięcie po ligowy medal. Hiszpan podjął ryzyko, bo pierwszy raz w karierze wybył z ojczyzny, ale z perspektywy czasu na pewno tego ruchu nie żałuje.
29 meczów, 12 goli, 3 asysty, 3 żółte kartki
Poprzedni klub: SD Ponferradina
wolny transfer, 1 września
Kontrakt: do czerwca 2024

6. Mikael Ishak (Lech Poznań)
Oczywiście teraz ma swój słabszy moment, ale nie zapomnijamy, co dla klubu zrobił jesienią. Otóż swoimi golami, jako następca Christiana Gytkjaera, wprowadził "Kolejorza" do fazy grupowej Ligi Europy. To bohater pięknej, choć smutnie zakończonej historii. - Nie odejdę z Lecha, dopóki nie zdobędę mistrzostwa - zapewnił Macieja Skorżę.
32 mecze, 19 goli, 1 asysta, 3 żółte kartki
Poprzedni klub: 1.FC Nürnberg VfL
wolny transfer, 1 września
Kontrakt: do czerwca 2023

5. Bartosz Kapustka (Legia Warszawa)
Tej karierze znów udało się nadać bieg. Razem z Luquinhasem pomocnik stał się zmorą każdej defensywy w lidze. Najważniejsze statystyki nie oddają tego, jak wielki wpływ miał na zdobycie tytułu (swojego pierwszego w karierze). Czy pojedzie na Euro? W marcu nie znalazł się w ścisłej kadrze, ale selekcjoner ma go na oku.
30 mecze, 3 gole, 4 asysty, 2 żółte kartki
Poprzedni klub: Leicester City
transfer definitywny, 13 sierpnia
Kontrakt: do czerwca 2022

4. Marcin Cebula (Raków Częstochowa)
Wcześniej grał dla Korony Kielce, w której jedynie miewał przebłyski. Nikt specjalnie wtedy nie wierzył, że stanie się czołowym pomocnikiem ligi. A tu proszę: znalazł sensowny klub, dobrego trenera i dziś może cieszyć się już z medalu oraz krajowego trofeum.
27 meczów, 6 goli, 7 asyst, 3 żółte kartki
Poprzedni klub: Korona Kielce
wolny transfer, 1 sierpnia
Kontrakt: do czerwca 2023