Nie jest łatwo przeprowadzić transfer wewnątrz ekstraklasy. Żadnego klubu nie stać na piłkarza, który się wyróżnia i ma ważny, obowiązujący przynajmniej przez rok kontrakt. Przykład pierwszy z brzegu: teoretycznie Patryk Klimala (dzisiaj już Celtic Glasgow) mógł zamienić Białystok na Warszawę albo Poznań i dopiero stamtąd ruszyć w świat. W praktyce taki scenariusz równał się 4 mln euro odstępnego, podczas gdy rekord ligi wynosi około 1 mln euro...

Ciekawych ruchów wewnątrz ligi jest więc niewiele. Na styczniowej liście znajdziecie ledwie dwa transfery definitywne. Resztę stanowią wypożyczenia i umowy podpisane po rozwiązaniu kontraktów z dotychczasowymi pracodawcami.

2/9
Rozwiązał w Lubinie, podpisał na dwa i pół roku w Łodzi....

Maciej Dąbrowski - wcześniej Zagłębie, teraz ŁKS

Rozwiązał w Lubinie, podpisał na dwa i pół roku w Łodzi. Naszym zdaniem to strzał w dziesiątkę dla beniaminka. Chociaż stoper jesienią zaliczył niewiele spotkań to w lidze cieszy się niezmiennym respektem.

W sparingu z Neftczi Baku (4:0) grał przez godzinę. Z Astrą Giurgiu (0:2) dostał od trenera 45 minut.

MACIEJ DĄBROWSKI:
Wiek: 32 lata
Pozycja: środkowy obrońca
Statystyki z jesieni: 6 meczów (3 w ekstraklasie), 1 gol

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/ZklFIE9rPvE" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

3/9
Awans sportowy. Krótko przed upływem umowy związał się na...

Mateusz Cholewiak - wcześniej Śląsk, teraz Legia

Awans sportowy. Krótko przed upływem umowy związał się na półtora roku z drużyną, która celuje w mistrzostwo. Trudno orzec jaką rolę w niej spełni. Może wskoczyć do składu albo balansować między nim a ławką rezerwowych.

Legii daje opcje na lewej obronie (za Karbownika lub Rochę) albo na skrzydłach (za Novikovasa/Rosołka).

W sparingu z FC Botosani (2:1) rozegrał połowę. Tak samo było z Dynamem Kijów (1:1).

MATEUSZ CHOLEWIAK:
Wiek: 29 lat
Pozycja: lewy obrońca/skrzydłowy
Statystyki z jesieni: 17 meczów (16 w ekstraklasie), 2 gole

4/9
Jesień zmarnował na grę w 2 lidze, w rezerwach Lecha. Dobrze...

Tymoteusz Klupś - wcześniej Lech, teraz Piast

Jesień zmarnował na grę w 2 lidze, w rezerwach Lecha. Dobrze się stało dla wszystkich stron, że wiosnę spędzi na wypożyczeniu u byłego selekcjonera, w aktualnej drużynie mistrza Polski. Jest szansa, że dopisze tyle minut, ile w zeszłym sezonie Paweł Tomczyk - współautor tytułu.

Do tej pory wystąpił w jednym sparingu. Przeciw GKS Jastrzębie (2:1) grał przez jedną połowę.

TYMOTEUSZ KLUPŚ:
Wiek: 19 lat
Pozycja: skrzydłowy
Statystyki z jesieni: 3 mecze (wszystkie w ekstraklasie)

Dalej

Raków przegrał w Lubinie. Mistrz Polski nie obroni tytułu. Efektowne gole zdecydowały

Pożar budynku wielorodzinnego w Wielkopolsce. Ewakuowano 35 osób!