Spis treści
Kim jest Cyrko?

O Cyrko usłyszała w 2023 roku cała Polska. Jej numer znalazł się na siódmym miejscu najczęściej odtwarzanych utworów w rocznym podsumowaniu Spotify i rok po premierze uzyskał on już status diamentowego singla. Ten i pozostałe viralowe numery artystki znalazły się na jej debiutanckiej EPce „PRYWATYNY BAL”.
Rok później Cyrko powróciła z nowym, solowym materiałem w wielkim stylu! Jej utwór „CHCĘ TYLKO KRZYCZEĆ” szybko stał się mega viralem na TikToku, a na koncertach wyśpiewały go z artystką setki ludzi. Kolejne premiery przeprowadziły fanów Cyrko przez historie miłosnych wzlotów i upadków, a przede wszystkim – skupiały się wokół haseł self-love i kobiecej siły, które są jej szczególnie bliskie.
„DEMOLKA”, czyli antywalentynkowy debiut Cyrko
Teraz przyszedł czas na jej pierwszy w karierze album! Choć płyta ujrzy światło dzienne w walentynki, nie jest to wydawnictwo pełne love songów i ckliwych piosenek. Wręcz przeciwnie – składa się ono z mocnych, antywalentynkowych hymnów. Cyrko kieruje go bowiem do wszystkich rówieśniczek, które walentynki spędzają same, lub które doświadczyły bolesnego rozstania. A kto tak naprawdę nigdy nie przeżywał miłosnych rozterek…
„DEMOLKA”, bo taki tytuł będzie nosić pierwsza płyta artystki, to zatem zbiór historii niezwykle uniwersalnych i bliskich wszystkim jej słuchaczom. Cyrko nie boi się nazywać szczerze swoich uczuć i opisywać nawet najtrudniejszych doświadczeń. Na „DEMOLCE” usłyszymy o zdradach, zerwaniach, nieszczerych przyjaźniach, problemach psychicznych, ale też o miłosnych powrotach, pewności siebie i wychodzeniu z przykrych sytuacji z podniesioną głową.
„Moje drugie imię to demolka, furiatka”
Czym tak właściwie jest dla Cyrko tytułowa demolka? W numerze promującym album o tym samym tytule śpiewa: „Moje drugie imię to demolka, furiatka”. Artystka nie wstydzi się mówić o tym, że często buzują w niej skrajne uczucia i emocje, którym pozwala znaleźć ujście m.in. w swojej muzyce. Często pisze teksty o rzeczach, o których nie zawsze lubi rozmawiać, wyrzuca z siebie głęboko skrywane krzywdy, ale też pokłady pozytywnej energii (jak np. w „NIKT NIE KOCHAŁ MNIE (tak jak ja)”), a album stanowi zapis tych wybuchów emocji i uczuć.
Demolka to dla Cyrko również impreza, więc zdecydowała się wszystkie piosenki na płycie (nawet te najsmutniejsze) ubrać w dalekie od melancholii brzmienia, od pop-rockowych gitar do trapowych bitów. To album, przy którym od pierwszych nut chce się skakać, tańczyć i wykrzyczeć teksty z ich autorką. Ma on stanowić „lek na całe zło” dla rówieśniczek artystki we wszystkich trudnych chwilach – dając poczucie, że z żadnym problemem nie są same, jak i poprawiając nastrój swoją porywającą energią.
Od szkoły muzycznej na stadiony
Płyta stanowi także podsumowanie ostatnich lat w życiu Cyrko. Jej pierwsze piosenki, wydane własnymi siłami, szybko zyskały miliony odtworzeń i zaowocowały kontraktem z wytwórnią. Parę miesięcy po rozpoczęciu współpracy z labelem artystka doświadczyła czegoś, o czym wielu innych muzyków marzy często latami – jej „Prywatny bal” osiągnął status diamentowego singla. Wystąpiła z nim na festiwalu Moon Fest na Torwarze oraz na Roztańczonym Narodowym. Wielki sukces miał też jednak gorsze strony, jak np. pierwsze zderzenie z internetowym hejtem.
Mimo tego Cyrko cały czas rozwija swoją karierę, pozostając przy tym w pełni sobą. Artystka mieszka w Gorzowie Wielkopolskim, z którego pochodzi i jest jego dumną obywatelką, co często podkreśla w swoich wypowiedziach i na social mediach. Trafiła nawet na specjalny mural, na którym przedstawiono cenionych muzyków z jej miasta. Tam ukończyła równolegle z pracą nad nowymi wydawnictwami szkołę muzyczną, gdzie specjalizowała się w śpiewie operowym. Bardzo ważna jest dla niej rodzina i bliscy, którzy od początku wspierają ją w jej muzycznym rozwoju. M.in. dlatego w teledysku do „DEMOLKI” w roli tancerki i choreografki występuje koleżanka Cyrko, którą mogliśmy zobaczyć również… w klipie do jej pierwszego hitu „GIFY JAKI TO FILM?”, gdzie zatańczyła z artystką na gorzowskich ulicach.
Co to jest Muzotok?
Program autorski wideo Muzotok powstał w 2017 r., na początku jako luźny pomysł pod nazwą "Przesłuchanie Deresza".
Prawie od razu stał się ramówkowym programem Polska Press Grupy, a konkretnie portali: polskatimes.pl, a potem i.pl oraz portali naszemiasto.pl.
W 2025 r. Muzotok ruszył w nowej oprawie i nowych zasadach. Do gry wszedł joker.

Cyrko w 5 Deresza
Tak poszło Cyrko przy wylosowanych pytaniach. Był Jocker...
