Niewielką kopię rzeźby można znaleźć także we Francji, niedaleko wieży Eiffla. Ta replika również ma związek z historią oryginalnej Statuy Wolności, która została skonstruowana właśnie w Paryżu, a dopiero później przetransportowana do Nowego Jorku jako dar dla narodu amerykańskiego. Jako ciekawostkę warto dodać, że Statua Wolności pierwotnie miała kolor miedziany – dopiero po ok. 30 latach rzeźba pokryła się patyną, przybierając znaną dziś zielonkawą barwę.

Nowy Partenon w Stanach Zjednoczonych
Turyści odwiedzający stolicę Grecji z reguły chcą obejrzeć Partenon – wzniesioną w V w. p.n.e. świątynię poświęconą bogini Atenie. Niestety, po okazałej budowli pozostały dziś tylko ruiny. Tymczasem w amerykańskim Nashville można podziwiać naturalnej wielkości replikę Partenonu z czasów jego świetności. Zachowana do dziś wersja budynku została ukończona w 1931 r.
Licencja

Amerykański Partenon wiernie odtwarza oryginał zarówno jeśli chodzi o wymiary, jak i o zdobienia. W środku można znaleźć m.in. odtworzony 13-metrowy posąg Ateny (grecki oryginał nie dotrwał do współczesności). Zadbano nawet o to, by płaskorzeźby na zewnątrz budynku nie były białe, a kolorowe – tak bowiem wyglądały za czasów starożytnej Grecji, zanim upływ czasu zniszczył warstwy farby. W budynku mieści się dziś m.in. galeria sztuki.
Licencja
W ramach projektu „Jedno miasto, dziewięć miasteczek” stworzono wokół Szanghaju inwestycje mieszkaniowe wzorowane na europejskich miastach. W przypadku Gaoqiao New Town wystarczy jeden rzut oka, żeby stwierdzić, jakim krajem się inspirowano. Dzięki współpracy holenderskich i chińskich firm w miasteczku odtworzono wiele charakterystycznych budynków m.in. z Amsterdamu, Amersfoort i Voorburga, w tym widoczny na zdjęciu wiatrak.