5/8
Liga Mistrzów, faza grupowa...

Legia - Sporting 1:0 (7.12.16)

Liga Mistrzów, faza grupowa
Na naprawdę cenne zwycięstwo nad mocnym rywalem fani Legii czekali prawie pięć lat. W meczu kończącym fazę grupową LM sezonu 2016/17 pokonali Sporting, a gola na wagę trzech punktów i awansu do 1/16 finału Ligi Europy strzelił Guilherme.

6/8

Legia - Real Madryt 3:3 (2.11.16)

W tym punkcie trochę naginamy zasady, ale cóż jest bardziej polskiego niż "zwycięski remis"? Po porażkach z Borussią Dortmund (0:6), Sportingiem (0:2) i Realem (1:5) w rewanżu z Królewskimi przy Łazienkowskiej nikt nie dawał legionistom szans. Tymczasem pokazali się z fantastycznej strony i byli o krok (zabrakło kilku minut) od zwycięstwa z drużyną naszpikowaną takimi gwiazdami jak Cristiano Ronaldo, Gareth Bale, Toni Kroos czy Karim Benzema.

7/8
Liga Mistrzów, III runda eliminacji...

Legia - Celtic 4:1 (30.07.14)

Liga Mistrzów, III runda eliminacji
Cóż to był za mecz! Szkoci przyjechali do Warszawy na spacerek, a dostali gigantyczną lekcję pokory od brawurowo grającej Legii. Szkoda tylko, że historia nie zakończyła się happy endem. W rewanżu Polacy wygrali 2:0, lecz za wpuszczenie na boisko w końcówce nieuprawnionego Bartosza Bereszyńskiego zostali ukarani walkowerem. Gdyby Ivica Vrdoljak wykorzystał choć jeden z dwóch rzutów karnych przy Łazienkowskiej, awansowaliby mimo tego...

8/8
Liga Europy, III runda eliminacji...

Spartak - Legia 2:3 (25.08.11)

Liga Europy, III runda eliminacji
Mecz, bez którego historia Legii w ostatniej dekadzie mogłaby się potoczyć zupełnie inaczej. Po remisie 2:2 w Warszawie, w Moskwie po niespełna 30 minutach Wojskowi przegrywali 0:2. Odrobili jednak straty, a "No i wsio" komentatora po trafieniu Janusza Gola w doliczonym czasie gry przeszło do legendy. Przyśpiewka upamiętniająca tę bramkę pojawia się praktycznie na każdym meczu Legii.