9 z 21
Przez wiele lat jego charakterystyczny głos i melodyjny...
fot. Materiały prasowe

Gutek

Przez wiele lat jego charakterystyczny głos i melodyjny śpiew kojarzył się z Indios Bravos, jak również dodawał smaku hip hopowym hymnom przełomu wieków. „Ja to Ja” Paktofoniki , „Rapowe Ziarno” Abradaba czy „To Dla Moich Ludzi” Vienia i Pelegoto przykłady pierwsze z brzegu. Chociaż Gutek został przypisany do reggae i hip hopu to wgłębiając się w gąszcz jego muzycznych kolaboracji, na tych kilkudziesięciu płytach znajdziemy całe spektrum muzycznych gatunków. Do współpracy zapraszany był min przez Marię Sadowską i Roberta Brylewskiego, Kamila Bednarka i Darka Malejonka, Pidżamę Porno i Strachy Na Lachy, FarbenLehre, Happysad czy metalową grupę Maqama oraz wielu innych.

Nie odcinając się od swoich korzeni Gutek próbuje znaleźć własną formę muzyczną – czasem wywodzącą się od pulsacji reggae, czasem bazującą na swingu rhythm-and-bluesa. Kompozycje na płytę powstawały na gitarze akustycznej, ale wpływ na ich ostateczny kształt mieli również młodzi i zdolni muzycy zaproszeni przez wokalistę do składu zespołu. Dwaj z nich, bracia Dawid i Tomek Mańkowscy, współtworzyli wcześniej min formacje Druga Strona Lustra i Roots Rockets, natomiast Janek Koźliński będący studentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach udzielał się w formacjach takich jak: Organic Noises, Riffertone czy Improband.

10 z 21
High Contrast, czyli Lincoln Barrett od kilkunastu lat jest...
fot. Materiały prasowe

High Contrast

High Contrast, czyli Lincoln Barrett od kilkunastu lat jest obecny na scenie d’n’b, zachwyca fanów i krytyków kolejnymi produkcjami muzycznymi.

Choć początkowo interesował się zagadnieniami filmowymi, czego nigdy do końca nie porzucił, skupił się na muzyce elektronicznej i dołączył do słynnej wytwórni Hospital Records. Tam też w 2002 roku wydał swój debiutancki album "True Colours".

W czasie wieloletniej kariery współpracował z plejadą uznanych producentów, między innymi Tiesto czy Underworld, wydając również niezliczoną ilość świetnych remiksów utworów takich artystów jak Adele, Kanye West, Utah Saints czy Eric Prydz. W 2012 roku wraz z Underworld odegrał kluczową rolę przy wyborze i produkcji muzyki na paradę sportowców podczas ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich. W tym samym roku ukazało się “The Road Goes On Forever”. W lipcu 2014 Lincoln wydał singiel „Who's Loving You” z Clare Maguire, rok później zremiksował utwór „Muhammad Ali” grupy Faithless. W kwietniu 2016 dołączył do 3Beat i wydał pierwszy singiel pod ich skrzydłami - „Remind Me”, a jesienią 2017 roku album „Night Galerry”. Wydając kolejne produkcje mawia, że możliwość tworzenia nowych utworów w krótkim czasie jest uzależniająca - to jego narkotyk.

11 z 21
London Elektricity aka Tony Colman, ojciec-założyciel...
fot. Materiały prasowe

London Electricity

London Elektricity aka Tony Colman, ojciec-założyciel brytyjskiej wytwórni Hospital Records i zarazem jedna z jej najbardziej rozpoznawalnych twarzy. Obecny na scenie drum’n’bass od lat 90-tych, miał niepowtarzalny wpływ na drum’n’bass jaki znamy dzisiaj. Stworzył niepowtarzalny styl dodając funk, dub czy jazz do klasycznych brzmień d’n’b. Prowadzący słynnego Hospital Podcast i miłośnik winylowych krążków. Odkrywca nowych talentów, takich jak High Contrast.

Autor hymnów Hospital Rec, m.in. ” Billion Dollar Gravy”, ”Remember The Future” i „Just One Second”. Jego dyskografia to imponujący zbiór singli, albumów i remiksów. Debiutancki album “Pull The Plug” wydał pod szyldem Hospital Rec w 1998 roku, podobnie jak „Billion Dollar Gravy” w 2003 i „Power Ballads” w 2005. Kolejne wydania to klasyki jak „Live At The Scala”, “Syncopated City”, “Yikes!” oraz „Are We There Yet?”.

12 z 21
Metrik – pod tym pseudonimem, znanym wszystkim maniakom...
fot. Materiały prasowe

Metrik

Metrik – pod tym pseudonimem, znanym wszystkim maniakom D’n’B, kryje się londyński producent Tom Mundell. W 2012 roku, już z niemałym dorobkiem nagranym pod szyldem Viper Recordings, Spearhead i Shogun Audio, trafił pod skrzydła Hospital Records i stał się jedną z Najbardziej cenionych postaci angielskiej wytwórni.

Zakochany w muzyce fan syntetycznych dźwięków rodem z lat 80-tych, muzyki filmowej i oczywiście tanecznej. Od lat doceniany przez Radio One na czele z Annie Mac i Zane Lowe. W dyskografii Metrika znajdziemy remiksy kawałków takich artystów jak Prydz, John B, Camo & Krooked, Ayah Marar, Rockwell, DJ Fresh, Gorgon City czy Swedish House Mafia. Wierny swemu wyjątkowemu brzmieniu jeszcze z pierwszych produkcji, na przestrzeni lat wypracował sobie opinię perfekcjonisty i artysty tryskającego niechybionymi pomysłami, a wydane w 2016 „Life/Thrills” na czele z numerem „Chasing Sunrise” okazało się kolejnym strzałem w dziesiątkę.

Pozostało jeszcze 8 zdjęć.
Przewijaj aby przejść do kolejnej strony galerii.

Polecamy

Biały Dym Polaka, Szczęsny bohaterem parady mistrzów [ZDJĘCIA, WIDEO]

O TYM SIĘ MÓWI
Biały Dym Polaka, Szczęsny bohaterem parady mistrzów [ZDJĘCIA, WIDEO]

Kierowca ciężarówki wjechał w matkę z dzieckiem

Kierowca ciężarówki wjechał w matkę z dzieckiem

Rozbito gang przestępców. Wśród zatrzymanych groźny lider. Tak wyglądała akcja służb

Rozbito gang przestępców. Wśród zatrzymanych groźny lider. Tak wyglądała akcja służb

Zobacz również

Pechowe rozstanie z Ekstraklasą. Stal bez wygranej mimo pięknych goli

Pechowe rozstanie z Ekstraklasą. Stal bez wygranej mimo pięknych goli

Sypialnia z ChatemGPT. Takie wnętrze zaprojektowała sztuczna inteligencja

Sypialnia z ChatemGPT. Takie wnętrze zaprojektowała sztuczna inteligencja