9 z 21
Przez wiele lat jego charakterystyczny głos i melodyjny...
fot. Materiały prasowe

Gutek

Przez wiele lat jego charakterystyczny głos i melodyjny śpiew kojarzył się z Indios Bravos, jak również dodawał smaku hip hopowym hymnom przełomu wieków. „Ja to Ja” Paktofoniki , „Rapowe Ziarno” Abradaba czy „To Dla Moich Ludzi” Vienia i Pelegoto przykłady pierwsze z brzegu. Chociaż Gutek został przypisany do reggae i hip hopu to wgłębiając się w gąszcz jego muzycznych kolaboracji, na tych kilkudziesięciu płytach znajdziemy całe spektrum muzycznych gatunków. Do współpracy zapraszany był min przez Marię Sadowską i Roberta Brylewskiego, Kamila Bednarka i Darka Malejonka, Pidżamę Porno i Strachy Na Lachy, FarbenLehre, Happysad czy metalową grupę Maqama oraz wielu innych.

Nie odcinając się od swoich korzeni Gutek próbuje znaleźć własną formę muzyczną – czasem wywodzącą się od pulsacji reggae, czasem bazującą na swingu rhythm-and-bluesa. Kompozycje na płytę powstawały na gitarze akustycznej, ale wpływ na ich ostateczny kształt mieli również młodzi i zdolni muzycy zaproszeni przez wokalistę do składu zespołu. Dwaj z nich, bracia Dawid i Tomek Mańkowscy, współtworzyli wcześniej min formacje Druga Strona Lustra i Roots Rockets, natomiast Janek Koźliński będący studentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach udzielał się w formacjach takich jak: Organic Noises, Riffertone czy Improband.

10 z 21
High Contrast, czyli Lincoln Barrett od kilkunastu lat jest...
fot. Materiały prasowe

High Contrast

High Contrast, czyli Lincoln Barrett od kilkunastu lat jest obecny na scenie d’n’b, zachwyca fanów i krytyków kolejnymi produkcjami muzycznymi.

Choć początkowo interesował się zagadnieniami filmowymi, czego nigdy do końca nie porzucił, skupił się na muzyce elektronicznej i dołączył do słynnej wytwórni Hospital Records. Tam też w 2002 roku wydał swój debiutancki album "True Colours".

W czasie wieloletniej kariery współpracował z plejadą uznanych producentów, między innymi Tiesto czy Underworld, wydając również niezliczoną ilość świetnych remiksów utworów takich artystów jak Adele, Kanye West, Utah Saints czy Eric Prydz. W 2012 roku wraz z Underworld odegrał kluczową rolę przy wyborze i produkcji muzyki na paradę sportowców podczas ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich. W tym samym roku ukazało się “The Road Goes On Forever”. W lipcu 2014 Lincoln wydał singiel „Who's Loving You” z Clare Maguire, rok później zremiksował utwór „Muhammad Ali” grupy Faithless. W kwietniu 2016 dołączył do 3Beat i wydał pierwszy singiel pod ich skrzydłami - „Remind Me”, a jesienią 2017 roku album „Night Galerry”. Wydając kolejne produkcje mawia, że możliwość tworzenia nowych utworów w krótkim czasie jest uzależniająca - to jego narkotyk.

11 z 21
London Elektricity aka Tony Colman, ojciec-założyciel...
fot. Materiały prasowe

London Electricity

London Elektricity aka Tony Colman, ojciec-założyciel brytyjskiej wytwórni Hospital Records i zarazem jedna z jej najbardziej rozpoznawalnych twarzy. Obecny na scenie drum’n’bass od lat 90-tych, miał niepowtarzalny wpływ na drum’n’bass jaki znamy dzisiaj. Stworzył niepowtarzalny styl dodając funk, dub czy jazz do klasycznych brzmień d’n’b. Prowadzący słynnego Hospital Podcast i miłośnik winylowych krążków. Odkrywca nowych talentów, takich jak High Contrast.

Autor hymnów Hospital Rec, m.in. ” Billion Dollar Gravy”, ”Remember The Future” i „Just One Second”. Jego dyskografia to imponujący zbiór singli, albumów i remiksów. Debiutancki album “Pull The Plug” wydał pod szyldem Hospital Rec w 1998 roku, podobnie jak „Billion Dollar Gravy” w 2003 i „Power Ballads” w 2005. Kolejne wydania to klasyki jak „Live At The Scala”, “Syncopated City”, “Yikes!” oraz „Are We There Yet?”.

12 z 21
Metrik – pod tym pseudonimem, znanym wszystkim maniakom...
fot. Materiały prasowe

Metrik

Metrik – pod tym pseudonimem, znanym wszystkim maniakom D’n’B, kryje się londyński producent Tom Mundell. W 2012 roku, już z niemałym dorobkiem nagranym pod szyldem Viper Recordings, Spearhead i Shogun Audio, trafił pod skrzydła Hospital Records i stał się jedną z Najbardziej cenionych postaci angielskiej wytwórni.

Zakochany w muzyce fan syntetycznych dźwięków rodem z lat 80-tych, muzyki filmowej i oczywiście tanecznej. Od lat doceniany przez Radio One na czele z Annie Mac i Zane Lowe. W dyskografii Metrika znajdziemy remiksy kawałków takich artystów jak Prydz, John B, Camo & Krooked, Ayah Marar, Rockwell, DJ Fresh, Gorgon City czy Swedish House Mafia. Wierny swemu wyjątkowemu brzmieniu jeszcze z pierwszych produkcji, na przestrzeni lat wypracował sobie opinię perfekcjonisty i artysty tryskającego niechybionymi pomysłami, a wydane w 2016 „Life/Thrills” na czele z numerem „Chasing Sunrise” okazało się kolejnym strzałem w dziesiątkę.

Pozostało jeszcze 8 zdjęć.
Przewijaj aby przejść do kolejnej strony galerii.

Polecamy

Ależ odkrycie na terenie dawnego klasztoru na Dolnym Śląsku. Ogromna niespodzianka

Ależ odkrycie na terenie dawnego klasztoru na Dolnym Śląsku. Ogromna niespodzianka

Nowy dodatek do PTCG Pocket zachwyci fanów. Do gry wkraczają potężne karty

Nowy dodatek do PTCG Pocket zachwyci fanów. Do gry wkraczają potężne karty

Poznaliśmy Menedżerów Roku 2024 Województwa Śląskiego. Oni budują przyszłość regionu

TYLKO U NAS
Poznaliśmy Menedżerów Roku 2024 Województwa Śląskiego. Oni budują przyszłość regionu

Zobacz również

Iga Świątek w trudnym momencie kariery. Na horyzoncie znaczny spadek w rankingu

O TYM SIĘ MÓWI
Iga Świątek w trudnym momencie kariery. Na horyzoncie znaczny spadek w rankingu

Polscy projektanci znowu zachwycili pomysłami. O tym hotelu mówią wszyscy

Polscy projektanci znowu zachwycili pomysłami. O tym hotelu mówią wszyscy