Spis treści
Paulina Przybysz w Muzotoku
Paulina Przybusz gościła w programie Muzotok chwilę po wydaniu płyty "Insides". Dlaczego wybrała takie a nie inne utwory na płytę? Jak się pracowało przy nagrywaniu krążka? Co słychać na Instagramie Pauliny? O tym wszystkim opowiada Tomaszowi Dereszyńskiemu. Do tego musiała się zmierzyć z tendencyjnymi pytaniami w "5 Deresza".
Artystka zadała też nieoczekiwane pytanie dziennikarzowi. Jakie to było pytanie? Musicie zobaczyć cały Muzotok.
Wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka, po ponad 20 latach obecności na scenie, zdecydowała się nagrać płytę zawierającą standardy jazzowe, które od wczesnych lat życia inspirowały i kształtowały ją jako artystkę. Album „Insides” ukazał się na rynku 1 marca 2025 r. nakładem labelu artystki – calm courage.
Przybysz: To się po prostu musiało wydarzyć
W końcu nadszedł ten moment w moim życiu, w którym przestaję mówić: Kiedyś nagram album jazzowy – taki ze standardami, które w głębi duszy nucę przez całe życie. To się po prostu musiało wydarzyć.
Do współpracy nad „Insides” Przybysz zaprosiła czołówkę muzyków nowej generacji polskiego jazzu, będących częścią rewolucji zachodzącej od ponad dekady na scenach muzyki improwizowanej całego świata. Marek Pędziwiatr na fortepianie i syntezatorach, Tymon Kosma na wibrafonie, Wiktoria Jakubowska na perkusji, Olaf Węgier na saksofonie tenorowym i Krzysztof Baranowski na kontrabasie.
Z każdym z muzyków miałam już jakieś sceniczne, tudzież studyjne doświadczenia, ale pomimo tego, dzwoniłam z bijącym sercem i strachem, czy przyjmą moją propozycję zaproszenia do projektu, bo mój szacunek dla ich wrażliwości i kunsztu jest ogromny. Jestem niezwykle wdzięczna za to, że wsiedliśmy razem do tego statku.
Wspólnym mianownikiem dla całego materiału i zaproszonych muzyków, jest niewątpliwie fuzja pasji do hip-hopu i szacunku do klasyki mainstreamowego jazzu. Natomiast Przybysz na swojej artystycznej drodze nigdy nie postrzegała muzyki gatunkowo.
Paulina Przybysz. Historia kariery
To jedna z najbardziej twórczych i kreatywnych wokalistek, autorek tekstów i kompozytorek na polskiej scenie muzycznej. Nieustannie poszukująca nowych inspiracji, ceniona przez największe muzyczne nazwiska w naszym kraju. Szersza publiczność poznała ją dzięki soulowo rewolucyjnej działalności zespołu Sistars.
Otwartość na muzykę, niezwykła plastyczność stylistyczna i wielka charyzma sprawiają, że jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych twórczyń w Polsce, co doprowadziło ją do niezliczonej liczby kolaboracji studyjnych i koncertowych, m.in. Stanisław Sojka, Tomasz Stańko, Dawid Podsiadło, Krzysztof Zalewski i wielu innych.
Paulina Przybysz w 5 Deresza:

Solową działalność Paulina rozpoczęła w 2017 roku, wydając album „Chodź tu”, za który otrzymała Fryderyka w kategorii: „Album Roku Elektronika”. Trzy lata później w czasie izolacji, w domach Polaków wybrzmiewała profetyczna „Odwilż”. A wydany w kwietniu 2023 album „Wracając”, również został doceniony przez Akademię Fonograficzną poprzez Fryderyka, tym razem w kategorii: „Album Roku Soul/R&B/Reggae”.
Pełną niezależność osiągnęła pod skrzydłami swojego labelu calm courage, wydając w lipcu 2024 „SpaceEP 2024”. A w ramach kontynuacji eksplorowania swoich muzycznych inspiracji, 1 marca 2025 na rynku ukazało się wydawnictwo „Insides”, które wypełniają klasyki muzyki improwizowanej, będącej naturalnym przedłużeniem muzycznej osobowości Przybysz.
Co to jest Muzotok?
Program autorski wideo Muzotok powstał w 2017 r., na początku jako luźny pomysł pod nazwą "Przesłuchanie Deresza".
Prawie od razu stał się ramówkowym programem Polska Press Grupy, a konkretnie portali: polskatimes.pl, a potem i.pl oraz portali naszemiasto.pl.
W 2025 r. Muzotok ruszył w nowej oprawie i nowych zasadach. Do gry wszedł joker. Do teraz powstało prawie 300 odcinków wywiadów wideo z najlepszymi i najciekawszymi artystami sceny muzycznej w Polsce i nie tylko.