Ścieżki nordic walking w woj. mazowieckim. Gdzie wybrać się w weekend 29 - 30 czerwca. 3 najlepsze trasy

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Nordic walking w woj. mazowieckim warto trenować niemal wszędzie. Ale zachęcamy do wybrania tras, które polecają inni mieszkańcy. We współpracy z Traseo przygotowaliśmy dla Was 3 atrakcyjne szlaki nordic walking w woj. mazowieckim. Co tydzień proponujemy Wam nowy zestaw tras do wyboru. Sprawdź, co mamy na weekend.

Spis treści

Trasy nordic walking w woj. mazowieckim

Które szlaki nordic walking w woj. mazowieckim polecają mieszkańcy? My już to wiemy.

Traseo to aplikacja, w której każdy ma możliwość śledzenia swojej trasy i dzielenia się nią z innymi. Razem z Traseo proponujemy Wam 3 krajobrazowe ścieżki nordic walking w woj. mazowieckim. Wybierz najciekawszą dla siebie.

Nim wyruszysz, sprawdź prognozę pogody. W sobotę 06 lipca w woj. mazowieckim ma być od 17°C do 23°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu wynosi na różnych obszarach od 0% do 35%.

🌲🌤️ Trasa nordic walking: Rezerwaty, Pomniki, Sanktuaria

  • Początek trasy: Szydłowiec
  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 22,97 km
  • Czas trwania marszu: 1 godz. i 44 min.
  • Przewyższenia: 154 m
  • Suma podejść: 982 m
  • Suma zejść: 986 m

Amatorom nordic walking trasę poleca Dan.wos

Wycieczkę zaczynamy spod Szkoły Podstawowej w Nietulisku Dużym. To tu kiedyś znajdowało się biuro Walcowni Żelaza w Nietulisku Fabrycznym. W szkole można się zapoznać z historią walcowni oraz z życiorysem Stanisława Staszica. Walcownia Powstała w latach 1844-1846, wraz z osiedlem mieszkalnym oraz układem wodnych urządzeń. Zakład Działał do 1905 roku. Niektóre budynki służą do dziś. Szkoła mieści się w budynku w którym niegdyś znajdowało się Biuro Zakładu, Publiczne Przedszkole jest w budynku obok, a na przeciwko przedszkola został wyremontowany budynek jako zaplecze do nowo powstałych kortów tenisowych. Szkoła w Nietulisku została założona 1857 roku i nazywał się Szkoła Górniczo-Rządowa w Nietulisku, dziś mieści się Publiczna Szkoła Podstawowa. Następnie zmierzamy przez Nietulisko Duże oraz Górne ( Pomnik Przyrody Ożywionej ), schodząc w dół wyłaniają nam się ruiny papierni w Dołach Biskupich. Papiernia została założona w 1911 roku przez rodziców Witolda Gombrowicza. Kolejne kroki kierujemy w kierunku Wiór, odwiedzamy Stary kamieniołom, skały dolomitowe, następnie w Wiórach docieramy do Zapory Wodnej "Wióry" oraz zbiornika wodnego. Cały kompleks powstał w latach 1977 - 2007. Istnieje możliwość odwiedzenia zapory od środka, na terenie zbiornika wodnego odnaleziono szczątki Dinozaurów z ery triasu. Następnie kierujemy się do Kałkowa gdzie znajduje się Sanktuarium Maryjne, warto odwiedzić to miejsce z całą rodziną. Godne polecenia jest również odwiedzenie: Golgoty Świętokrzyskiej, małego zoo, Misterium Męki Pańskiej oraz Kościół, na terenie Sanktuarium funkcjonuje Dom Pielgrzyma. Cały obiekt zbudowany jest na wzór Sanktuarium w Licheniu. W pobliżu znajduje się dobra baza noclegowa oraz kilka restauracji. W sąsiedztwie znajduje się Dom Osób Starszych i Zakład Terapii Zajęciowej dla osób niepełnosprawnych. Z Kałkowa podążamy do Krynek aby zwiedzić Rezerwat Przyrody "Skały", w 25ha Rezerwacie znajduje się pod ochroną wiele wystających kamieni piaskowych z czasów kredy. Wycieczkę kończymy w początkowym miejscu.
Nawiguj

Jaka będzie pogoda?


🌲🌤️ Trasa nordic walking: Ultramaraton Leśna Doba

  • Początek trasy: Grójec
  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 12,91 km
  • Czas trwania marszu: 1 godz. i 17 min.
  • Przewyższenia: 27 m
  • Suma podejść: 124 m
  • Suma zejść: 124 m

Trasę dla amatorów nordic walking poleca Trasy.gps

Ultramaraton Leśna Doba to 24-godzinne zawody, których pierwsza edycja odbędzie się w dniach 14-15 października 2017 roku. Trasa prowadzi po pętli o długości ok. 13 km, z czego 11 km to tereny leśno-polne (utwardzone ścieżki oraz dukty) i 2 km prowadzące wzdłuż drogi asfaltowej. Zwycięzcą ultramaratonu zostaje ta osoba, która w ciągu 24 godzin przebiegnie najwięcej kilometrów (liczy się czas dotarcia do ostatniego punktu kontrolnego).

Organizatorzy zapraszają zarówno biegaczy, jak i entuzjastów chodzenia z kijami, których liczna grupa jest już zapisana i będzie rywalizować w oddzielnej klasyfikacji. W Leśnej Dobie mogą wziąć udział osoby o różnym stopniu wytrenowania - zawody rozgrywane są w wymyślonej przez nich formule "ultra dla każdego", dzięki której w zawodach mogą także wziąć udział osoby debiutujące na dystansie ultra i pragnące sprawdzić granice swoich możliwości.

Nawiguj

Jaka będzie pogoda?


To może Ci się przydać do nordic walking

🌲🌤️ Trasa nordic walking: Pola Irygacyjne - Osobowice

  • Początek trasy: Mogielnica
  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 7,51 km
  • Czas trwania marszu: 2 godz. i 27 min.
  • Przewyższenia: 27 m
  • Suma podejść: 330 m
  • Suma zejść: 319 m

Trasę nordic walking mieszkańcom poleca Darzbor

Trasa z ul. Zapotocze na Polach irygacyjnych przez Rędzin do Osobowic.
Nawiguj


traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Okazje

Lubisz spacery ale nie lubisz przepłacać za artykuły do trekkingu? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Co daje nordic walking?

Nordic walking to aktywność, która może być uprawiana przez większość osób. Dlatego cieszy się coraz większą popularnością. Przy zachowaniu prawidłowej techniki, będzie przynosić wiele korzyści. Aktywność fizyczna jest potrzebna w dbaniu o zdrowie fizyczne i psychiczne. Nordic walking może pomóc w zrzuceniu zbędnych kilogramów. Najważniejsze, by pamiętać o odpowiedniej technice oraz zakupie dobrego sprzętu. Dobrze dobrane kijki pomogą w zachowaniu prawidłowej techniki. Najlepiej wybrać te dedykowane do nordic walking, a nie kupować kijków trekkingowych. Różnią się one budową. Znajdziemy 3 rodzaje kijków do nordic walking:

  • kijki aluminiowe
  • kijki z włókna szklanego
  • kijki z włókien węglowych

Warto zwrócić uwagę na wagę kijków, które wybieramy. Kijki powinny mieć też odpowiednio wyprofilowane uchwyty oraz posiadać paski. Możemy wybrać takie z regulowaną długością lub kupić odpowiednio dobrane do naszego wzrostu. Wysokość kijków jest prawidłowo dobrana, kiedy trzymając kijki w pozycji wyprostowanej, łokieć jest pod kątem prostym.

Chodzenie z kijkami odciąża stawy kolanowe, biodrowe oraz stopy. Właśnie dlatego ten sport jest odpowiedni dla osób w każdym wieku. Ryzyko kontuzji jest znikome, a sam sport jest przyjemny i możemy go uprawiać niemal wszędzie.

Przez Mazowsze… z kijkami! Oto miejsca, które warto zobaczyć

Mazowsze jest regionem bogatym w miejsca, w których można odpocząć na łonie natury. Turystyczne trasy i szlaki piesze prowadzące przez najpiękniejsze parki krajobrazowe (m.in. Gostynińsko-Włocławski, Nadbużański, Bolimowski czy Kozienicki) oraz Kampinoski Park Narodowy, zapraszają wędrowców na aktywny, a zarazem relaksujący wypoczynek. Ci, którzy preferują marsz gwarnymi alejkami powinni za to wybrać się do warszawskich parków, zwiedzić magiczny Płock lub pełny zabytkowej architektury przemysłowej Żyrardów. W woj. mazowieckim nie brak też przepięknych zamków, dworów i pałaców, otoczonych zazwyczaj ścieżkami wprost stworzonymi do spacerów.

Zobacz atrakcje w stolicy oraz Kampinoski Park Narodowy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na i.pl Portal i.pl