Transformacja sektora energii jednym z tematów Europejskiego Kongresu Gospodarzcego 2024

Materiał informacyjny PARTNERA PTWP
Jednym z głównych nurtów 16. edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (EEC – European Economic Congress), który odbędzie się w terminie 7-9 maja, jest „Energia, transformacja, bezpieczeństwo“.

Dyskusje zaproszonych do udziału w wydarzeniu prelegentów ukierunkowane będa m.in. na sektor energii w Europie Centralnej, wpływ regulacji UE na procesy transformacyjne oraz kształtowanie się polityki energetycznej Polski.

Zaproszeni paneliści porozmawiają także o stanie krajowej energetyki wiatrowej, omówią rolę zielonych źródeł i technologii w obecnej i przyszłej architekturze bezpieczeństwa energetycznego, a także przedyskutują to, co w dalszym ciągu budzi wątpliwości w kontekscie wielkoskalowej energetyki jądrowej w naszym kraju. Przedmiotem rozważań będą także wodór jako remedium na kryzys klimatyczny i energetyczny oraz kwestie związane z ciepłownictwem w krajach Europy Centralnej.

Ważny aspekt rozmów stanowić będą również inwestycje w energetyce, szacowane koszty inwestycji sieciowych dla Polski oraz wyzwania w bilansowaniu Krajowego Systemu Elektroenergetycznego wobec zmian w strukturze energetyki wytwórczej. Dyskutanci pochylą się też nad kwestiami związanymi z energetyką odnawialną i sektorem rolnym. Kolejnym, wziętym na tapet tematem będzie zapotrzebowanie na energię cieplną i elektryczną na terenach wiejskich. Istotnym wątkiem rozmów będą także biogazownie jako stabilne lokalne źródło ciepła i energii oraz krok w kierunku uniezależnienia obszarów wiejskich od zewnętrznych dostawców energii. Na czynniki pierwsze rozłożony zostanie także potencjał polskiego rolnictwa w kontekście biogazu, a także skala możliwych inwestycji, nakłady, źródła finansowania oraz infrastruktura sieciowa. Co dalej z blokami węglowymi w energetyce? Rola węgla w miksie energetycznym – jak długo węgiel będzie gwarantem stabilności systemu? Kto jest zainteresowany budową SMR w Polsce? Czego oczekuje biznes i inwestorzy, by mocniej zaangażować się w transformację sektora energii? To tylko kilka z wielu pytań, na które odpowiedzi poszukają zaproszeni na XVI Europejski Kongres Gospodarczy goście.

Trwa rejestracja na kongres, szczegółowy program oraz formularz dostępny jest na stronie: https://www.eecpoland.eu/pl/

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na i.pl Portal i.pl