Wciąż bardzo popularna na UO jest także psychologia - 4,7 osób na jedno miejsce, prawo - 2, 6, anglistyka i germanistyka - 2, 3 kandydata na jedno miejsce.
Łącznie o 2020 miejsc na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia i jednolitych magisterskich oferowanych przez Uniwersytet Opolski ubiega się 4100 kandydatów. Średnio więc chętnych jest dwa razy więcej, niż miejsc.
Uczelnia jest zadowolona z tego zainteresowania, choć na razie liczba kandydatów jest niższa o niespełna 10 procent, niż w roku ubiegłym.
- Taki spadek notujemy co roku od kilku lat. Wynika on m.in. z niżu demograficznego, ale przede wszystkim z olbrzymiej podaży miejsc na wyższych uczelniach, niewspółmiernej do popytu na nie. Przed nami jednak druga tura rekrutacji - mówi Jerzy Wiechuła, pełnomocnik rektora do spraw rekrutacji.
Wolne miejsca są jeszcze na 37 kierunkach i specjalnościach (spośród 61 kierunków i 160 specjalności). Wśród wciąż dostępnych studiów są nowości - gospodarka leśna, zarządzanie publiczne i pedagogika specjalna, która kształci nauczycieli i pedagogów zajmujących się dziećmi z niepełnosprawnościami.
Ponowna rejestracja ruszyła w weekend i będzie trwała do wypełnienia limitów przyjęć, ale nie dłużej niż do 26 września. Kandydat bezpośrednio po zarejestrowaniu się i wpłaceniu opłaty, składa dokumenty w komisji rekrutacyjnej i otrzymuje decyzję o przyjęciu na studia. Na tym etapie o przyjęciu na studia decyduje kolejność złożonych dokumentów.
OPOLSKIE INFO - 13.07.2018