FLESZ - Rząd pozywa lekarzy do sądu
Kontrowersyjne słowa na billboardzie przy ul. Gumniskiej w Tarnowie
Na dużych rozmiarów tablicy reklamowej obok skrzyżowania Gumniska-Konarskiego-Dąbrowskiego znajduje się zdjęcie aktywisty oraz komentarz: „To posłuży kontroli nad nami, każdy będzie musiał się zaszczepić, wtedy będzie wstrzykiwany do organizmu mikroczip, a 5G będzie używana do monitorowania ludzi z mikroczpiem - dr Piers Corbyn, astrofizyk, meteorolog, działacz społeczny".
- To na razie jeden taki bilbord w Tarnowie, a nie szersza kampania. Zamówienie pochodzi od osoby prywatnej, przyszło drogą mejlową. Plakat nie jest obraźliwy i nie zawiera słów wulgarnych, dlatego uznaliśmy, że nie ma podstaw do tego, aby odmówić tego zlecenia. Każdy ma prawo do wyrażenia swoich opinii - tłumaczy Dawid Skiba z Agencji Reklamowej Abiks w Tarnowie.
Billboard będzie wisiał przy Gumniskiej do końca miesiąca, chyba że zlecający zechce przedłużyć wynajęcie tablicy.
- Nie wiemy, czy jest to osoba z Tarnowa, czy spoza miasta. Zlecenie nie dotyczyło tego konkretnego miejsca. Bilbord pojawił się koło sądu tylko dlatego, że tutaj akurat była wolna tablica, a nie że zamawiający je wskazał - dodaje Dawid Skiba.
Kim jest dr Piers Corbyn?
Piers Richard Corbyn, czyli autor prezentowanych na billboardzie słów, to angielski prognostyk pogody, biznesmen, aktywista, przeciwnik szczepień i teoretyk spiskowy, choć on sam zaprzecza temu ostatniemu określeniu. „Podczas pandemii COVID-19 opisał wirusa jako „mistyfikację” i prowadził kampanię przeciwko szczepieniom, fałszywie opisując potencjalne szczepionki jako niebezpieczne” - czytamy na Wikipedii.
Corbyn w tweecie obwinił zarówno Billa Gatesa, jak i George'a Sorosa za zapoczątkowanie wirusa i sprzeciwił się jakiejkolwiek szczepionce, aby zapobiec zarażeniu ludzi. 14 października Corbyn wziął udział w proteście przeciwko blokadom w Bristolu, zorganizowanym przez grupę teorii spiskowych Stand UpX. Był jedną z czternastu osób, które zostały aresztowane za złamanie nowych przepisów dotyczących zgromadzeń podczas pandemii w Wielkiej Brytanii.
