Aura wciąż niebezpieczna. Ostrzeżenia IMGW dla niemal całego kraju

OPRAC.:
Anna Piotrowska
Anna Piotrowska
W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami na południu i południowym zachodzie. W południowej połowie kraju na ogół bez opadów. Poza tym miejscami opady śniegu lub deszczu ze śniegiem, przechodzące w opady deszczu. Przed południem lokalnie opady marznącej mżawki lub deszczu powodujące gołoledź.
W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami na południu i południowym zachodzie. W południowej połowie kraju na ogół bez opadów. Poza tym miejscami opady śniegu lub deszczu ze śniegiem, przechodzące w opady deszczu. Przed południem lokalnie opady marznącej mżawki lub deszczu powodujące gołoledź. Fot. Obraz Janusz Walczak z Pixabay
Niedziela w większości kraju będzie pochmurna. Przejaśnienia i rozpogodzenia spodziewane są tylko na południu. W północnej i centralnej części kraju prognozowane są opady deszczu i śniegu, a także marznącego deszczu powodującego gołoledź.

Jak informuje IMGW, Europa północno-wschodnia i wschodnia pozostają w zasięgu wyżu znad Rosji. Pozostały obszar kontynentu znajduje się na skraju niżu z ośrodkiem głównym nad Atlantykiem i ośrodkami wtórnymi nad Europą Zachodnią. Polska wschodnia jest na skraju wyżu znad Rosji, natomiast zachodnia na skraju niżu znad Atlantyku. Pozostaniemy w wilgotnym powietrzu polarnym morskim, na południowym zachodzie nieco cieplejszym.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1012 hPa i zacznie spadać.

Prognoza pogody na niedzielę: Marznące opady i gęste mgły. Ostrzeżenia IMGW

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami na południu i południowym zachodzie. W południowej połowie kraju na ogół bez opadów. Poza tym miejscami opady śniegu lub deszczu ze śniegiem, przechodzące w opady deszczu. Przed południem lokalnie opady marznącej mżawki lub deszczu powodujące gołoledź. Obecnie dla większości kraju obowiązują ostrzeżenia IMGW przed tymi zjawiskami.

Aura wciąż niebezpieczna. Ostrzeżenia IMGW dla niemal całego kraju

Rano mogą utrzymywać się mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna od -1 st.C na Suwalszczyźnie do 2 st.C w centrum i 7 st.C na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany, na południowym wschodzie okresami porywisty, z kierunków wschodnich. W Sudetach porywy wiatru do 100 km/h, w Tatrach do 75 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami na południu i południowym zachodzie. Od wschodniego wybrzeża i Pomorze po Podlasie opady śniegu lub deszczu ze śniegiem, a na północnym wschodzie lokalnie deszczu marznącego powodującego gołoledź. W pozostałej części kraju miejscami opady deszczu. Miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -3 st.C na Suwalszczyźnie i na Pogórzu Karpackim do 2 st.C na Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W Sudetach porywy wiatru do 80 km/h.

W poniedziałek wciąż pochmurno i deszczowo

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na południu. Miejscami słabe opady deszczu. Na północnym wschodzie także opady śniegu i deszczu ze śniegiem, a lokalnie rano możliwy marznący deszcz powodujący gołoledź. Temperatura maksymalna od -1 st.C na Suwalszczyźnie do 3 st.C w centrum i 7 st.C na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany, na południowym wschodzie okresami porywisty, południowo-wschodni. Lokalnie na pogórzu Karpackim porywy wiatru do 65 km/h, w Sudetach do 75 km/h, w Tatrach do 70 km/h.

lena

Źródło:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Michał Pietrzak - Niedźwiedź włamał się po smalec w Dol. Strążyskiej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na i.pl Portal i.pl