1 z 6
Gabriel Kobylak w poniedziałek wielkanocny popisał się...

Bramkarze z golami w PKO Ekstraklasie. Kto poza Kobylakiem zdobył bramkę?

Gabriel Kobylak w poniedziałek wielkanocny popisał się przepięknym uderzeniem spod własnego pola karnego, które ostatecznie znalazło drogę do bramki golkipera Puszczy Niepołomice - Oliwiera Zycha. Jednak cofnijmy się w czasie i przypomnijmy sobie wszystkich bramkarzy, którzy notowali swoje trafienia w najwyższej klasie rozgrywkowej. Kto poza Kobylakiem zdobył w przeszłości bramkę? Jednym z bohaterów - możemy zdradzić - był sam Artur Boruc!

2 z 6
Bramkarz w 2022 roku popisał się golem (podobnie do...

Adrian Lis (Warta Poznań - Górnik Łęczna)

Bramkarz w 2022 roku popisał się golem (podobnie do Kobylaka) wyrównującym dla swojej drużyny. Okoliczności jednak były zgoła inne - 90 minuta na zegarze, rzut rożny i golkiper wbiegający w pole karne. Jak to się skończyło? Ano bramką Adriana Lisa, który zachował się jak prawdziwy lis pola karnego!

3 z 6
Kolejny mecz, w którym bramkarz postanowił zapuścić się, aż...

Sebastian Nowak (Wisła Kraków - Termalica Bruk-Bet Nieciecza)

Kolejny mecz, w którym bramkarz postanowił zapuścić się, aż pod pole karne rywala. Ostatnie minuty meczu, a Termalica przegrywa 1:2. Co robi Sebastian Nowak? Ano strzela głową po rzucie rożnym i raduje garstkę kibiców z Niecieczy, którzy przyjechali na Reymonta 22.

4 z 6
Bramkarz Śląska Wrocław Marian Kelemen podszedł swego czasu...

Marian Kelemen (Śląsk Wrocław - Arka Gdynia)

Bramkarz Śląska Wrocław Marian Kelemen podszedł swego czasu w meczu Śląsk - Arka do rzutu karnego w kampanii 2010/11. Golkiper nie pomylił się z jedenastu metrów i pewnie ustanowił wynik spotkania z "Arkowcami", którzy wówczas polegli z WKS-em wynikiem PIĘĆ do ZERA.