FLESZ - Amerykańskie reaktory atomowe w Polsce

Przed krakowskim sądem toczy się kilka spraw związanych z gangiem, który działał od 2016 r. i wpadł na oryginalny pomysł, by z Polski do Szwecji przemycać płynną amfetaminę w zakapslowanych butelkach po piwie, tam ją przerabiać na proszek i sprzedawać kontrahentom z gangu motocyklowego Hells Angels. Polacy z Krakowa i Katowic opracowali plan przemytu i narkotyki w płynie były szmuglowane promem do Szwecji. W autach przewożących płynną amfetaminę były też zwykłe alkohole. Pretekstem do wyjazdów do Szwecji było otwarcie tam filii polskiej firmy budowlanej.
Jednym z uczestników takich wyjazdów był Cezary K., ale choć krakowski sąd przyjął, że mężczyzna był członkiem gangu, to nie wiedział, że inni uczestnicy wyjazdu transportują w drugim aucie nielegalne substancje psychotropowe. To typowe w grupach przestępczych, że nie wszyscy są wtajemniczeni w całość nielegalnego procederu.
Kluczowymi dowodami w sprawie były relacje składane przez Krystiana B. ”chemika”, który już w Szwecji w garażu lub w wynajętym mieszkaniu w Uppsali mieszał przemycone płynne substancje, gotował je i wytwarzał tzw fetę, czyli amfetaminę w proszku. Podczas wpadki znaleziono przy nim zapiski, jak taki proces produkcji ma wyglądać. Z przemyconych 3 litrów płynnej amfy o wartości 20 tys. zł wytworzono 2,5 kg proszku, który udało się sprzedać Fredericowi L. i Matiasowi H., członkom motocyklowego gangu. Z relacji „chemika’ wynikało, że Cezary K. brał udział w ukrywaniu gotowego produktu, nawet sam zażywał amfetaminę, ale nie uczestniczył w jego produkcji i przemycie. Od tych zarzutów krakowski sąd go uniewinnił.
Śledczy jednak uważają, że niesłusznie i złożyli apelację na niekorzyść 61-letniego Cezarego K. Sąd Apelacyjny w Krakowie rozpozna tę sprawę pod koniec lutego br.
- Kolejne termy w Małopolsce otwarte. Nowa atrakcja w regionie
- WIELKI chiński horoskop na 2022 rok! Co Cię czeka w roku tygrysa?
- Podstępny omikron. 20 objawów wirusa, które mogą przypominać przeziębienie
- Te miejsca już tak nie wyglądają. Rozpoznasz Kraków na archiwalnych zdjęciach?
- Kolejne problemy na zakopiance. Opóźni się budowa tunelu pod Luboniem Małym