EGZAMIN GIMNAZJALNY 2018 rozpoczął się w środę (18 kwietnia) od języka polskiego, historii oraz wiedzy i społeczeństwie. W czwartek uczniowie napisali część matematyczno-przyrodniczą, a w piątek - na zakończenie - języki obce.
W 2017 r. dolnośląscy uczniowie najlepiej napisali język polski. Średnia ocena w województwie dolnośląskim to 68 procent. Nieco słabiej poszedł język angielski na poziomie podstawowym – średnia ocena to 67 procent (poziom rozszerzony – 51 procent). Gimnazjaliści z Dolnego Śląska napisali egzamin z historii i wiedzy o społeczeństwie na średnio 58 procent. Zadanie z WOS-u sprawdzało umiejętność wykorzystania i tworzenia informacji. Średni wynik z części przyrodniczej to z kolei 51 proc. Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z odczytywaniem danych z tabeli. Najsłabiej wypadła matematyka – 45 proc. Jak będzie tym razem?
**
Egzamin gimnazjalny 2018 [MATEMATYKA] - odpowiedzi i arkusze CKE [ROZWIĄZANIA, PYTANIA, ZADANIA]
**
Egzamin gimnazjalny 2018 nie obył się bez problemów. W środę doszło do przecieku zarysu pytania charakterystyki na języku polskim. Szkoła, w której doszło do przecieku oraz nauczyciel odpowiedzialny za wcześniejsze otwarcie arkusza zostaną ukarani. Co dokładnie wyciekło w internecie? Na egzaminie okazało się, że tematem charakterystyki było: Charakterystyka bohatera, który słuchał się swoich wartości i dokonał przez nie życiowego wyboru. Uczniowie wybierali m.in Zośkę z "Kamieni na Szaniec", Enjolrasa z "Nędzników". O sprawie pisało rmf24.pl. - "Zgłosiliśmy to na policję. Jeżeli policji uda się ustalić, kto to zrobił, w jakiej szkole do tego doszło - bo to musiał zrobić dyrektor szkoły, nauczyciel - to w tej szkole zostanie unieważniony egzamin dla wszystkich zdających" - rmf24.pl cytuje dyrektora CKE.
Wyniki egzaminu gimnazjalnego zostaną opublikowane 15 czerwca. Nie ma minimalnej liczby punktów, dlatego egzamin gimnazjalny trzeba zdać. Punkty z egzaminu są jednak istotne przy rekrutacji do szkół średnich.
EGZAMIN GIMNAZJALNY MATEMATYKA - PYTANIA, ARKUSZE CKE
Na każdym teście uczniowie mogą mieć przy sobie wyłącznie przybory do pisania: pióro lub długopis z czarnym tuszem/atramentem, a w przypadku części drugiej z zakresu matematyki również linijkę. Nie wolno używać kalkulatora.
ODPOWIEDZI MATEMATYKA EGZAMIN GIMNAZJALNY 2018
Zadanie 1. B
Zadanie 2. A
Zadanie 3. Najpierwsz fałsz, potem prawda
Zadanie 4. B
Zadanie 5. Odpowiedź D
Zadanie 6. Fałsz, potem prawda
Zadanie 7. A
Zadanie 8. E
Zadanie 9. A
Zadanie 10. Prawda, potem fałsz
Więcej odpowiedzi TUTAJ.
Zobacz też: Czy nauczyciel może przeglądać telefony komórkowe uczniów?