Jak oszczędzać gaz i obniżyć domowe rachunki za gaz [poradnik]

Ewa Abramczyk-Boguszewska
Ewa Abramczyk-Boguszewska
Ceny gazu rosną w całej Europie. Co zrobić, aby obniżyć domowe rachunki za gaz?Co może zrobić przeciętny Kowalski, aby odczuć podwyżki opłat za gaz w mniejszym stopniu lub wręcz nawet obniżyć swoje rachunki? Na pierwszy rzut oka wydaje się, że niewiele, bo przecież na wysokość stawek nie mamy wpływu. Możemy jednak kontrolować zużycie gazu i tym samym sprawić, aby faktury były niższe. Co zrobić, aby obniżyć domowe rachunki za gaz? Podpowiadamy! Zobacz koniecznie na kolejnych slajdach >>>>>
Ceny gazu rosną w całej Europie. Co zrobić, aby obniżyć domowe rachunki za gaz?Co może zrobić przeciętny Kowalski, aby odczuć podwyżki opłat za gaz w mniejszym stopniu lub wręcz nawet obniżyć swoje rachunki? Na pierwszy rzut oka wydaje się, że niewiele, bo przecież na wysokość stawek nie mamy wpływu. Możemy jednak kontrolować zużycie gazu i tym samym sprawić, aby faktury były niższe. Co zrobić, aby obniżyć domowe rachunki za gaz? Podpowiadamy! Zobacz koniecznie na kolejnych slajdach >>>>>pixabay.com
W całej Europie rosną ceny gazu. Główna przyczyna to mniejsza ilość tego paliwa na europejskim rynku przy jednoczesnym wzroście jego zużycia. Podpowiadamy, co zrobić, aby obniżyć domowe rachunki za gaz.

Zobacz wideo: Rynek pracy odporny na pandemię

Gaz to paliwo, które wykorzystywane jest w niemal każdym gospodarstwie domowym. Faktury za gaz nie należą do najniższych, a z roku na rok odbiorcy ponoszą coraz większe koszty. Tak jest w całej Europie.

Gaz drożeje w całej Europie

W Polsce nowe stawki za gaz, zatwierdzone przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, obowiązują od 1 października br. Dla gospodarstw domowych podwyżka wynosi 7,4 proc. Wzrasta jeden składnik rachunku – cena za 1 kWh dla odbiorców PGNiG (Polskie Górnictwo i Gazownictwo Naftowe). Nowe stawki obowiązują do końca 2021.

Polska nie jest jednak wyjątkiem, jeśli chodzi o wzrost cen paliwa gazowego. Mieszkańcy całej Europy płacą za nie coraz więcej, ponieważ jest go za mało, a zużycie rośnie.

Co może zrobić przeciętny Kowalski, aby odczuć podwyżki opłat za gaz w mniejszym stopniu lub wręcz nawet obniżyć swoje rachunki? Podpowiadamy!

W artykule zostały wykorzystane informacje ze stron www.pgnig.pl, www.rachuneo.pl.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Jak oszczędzać gaz i obniżyć domowe rachunki za gaz [poradnik] - Gazeta Pomorska

Komentarze 4

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
20 października, 15:51, Gość:

trzeba przejść na ogrzewanie elektryczne i kuchenkę elektryczną - rachunki za gaz spadną do zera.

20 października, 20:42, SAS:

Trzeba wykorzystywać własne surowce tj. węgiel, a nie szukać surowców na końcu świata, bo można zostać z palcem w ...

Ale jak to zrobić jeśli zagraniczni urzędnicy rękoma koleżanki w TSUE jednoosobowo zamykają nam kopalnie i elektrownie. Mogą tak zlikwidować każdy zakład w Polsce.

S
SAS
20 października, 15:51, Gość:

trzeba przejść na ogrzewanie elektryczne i kuchenkę elektryczną - rachunki za gaz spadną do zera.

Trzeba wykorzystywać własne surowce tj. węgiel, a nie szukać surowców na końcu świata, bo można zostać z palcem w ...

G
Gość
trzeba przejść na ogrzewanie elektryczne i kuchenkę elektryczną - rachunki za gaz spadną do zera.
G
Gość
Najważniejsze to nie kupować gazu od Niemca. Złodziejska i nieuzasadniona podwyżka 170% za gaz dla Polaków przez niemiecką firmę G.EN Gaz Energia jest tego najlepszym dowodem.
Wróć na i.pl Portal i.pl