
Nie jedz tych parówek! Zobacz, co mają w składzie
Parówki są jednymi z najpopularniejszych przekąsek, które można zjeść zarówno na śniadanie, jak i kolację. Ich zaletą jest szybkie i proste przygotowanie....

Ceny jaj kurzych, przepiórczych i strusich prosto od rolnika
Ile kosztują jaja kurze, strusie, przepiórcze? Wiejskie jajka, jaja prosto od kury z wolnego wybiegu - to niektóre z zachęt zawartych w ogłoszeniach albo...

Z kaczki, kury lub bażanta. Jak zrobić prawdziwy wiejski rosół?
Rosół jak u mamy? A może rosół jak u babci? Aromatyczny zapach i intensywny smak bulionu wielu z nas kojarzy się z dzieciństwem. Domowa zupa pomagała na...

Domowa ćwikła. Jak ją przyrządzić? Sprawdzi się do wielkanocnych dań
Ćwikła od lat gości na domowych stołach, stanowi smakowity dodatek do dań i przekąsek. Można kupić gotową, można też pokusić się o przygotowanie własnej. Bazą...

Jak zrobić domową musztardę? Smak gorczycy urozmaici nie tylko wielkanocne potrawy
Sarepska, stołowa, dijon – na sklepowych półkach nie brakuje słoiczków z różnymi musztardami. Bazą każdej z nich jest gorczyca. Pikantny dodatek wzbogaca...

Jak zrobić tradycyjny majonez w domu? Oto przepisy gospodyń wiejskich
Jak zrobić tradycyjny majonez w domu? Na wsiach niektóre gospodynie korzystają tylko z własnoręcznie ubitej masy. To dodatek do sałatek, kanapek i dań nie tylko...

Tak sprawdzisz, czy jajko jest świeże. Czy kolor skorupki ma znaczenie?
Jak sprawdzić, czy jajko jest świeże? Są na to proste sposoby. Takie testy można przeprowadzić zarówno na całym jajku, jak i rozbitym. Odpowiadamy też na...

Papryka za droga? Postaw na polską marchew! Ceny warzyw z pola
Ostatnio ceny warzyw budzą kontrowersje. Płacimy więcej za importowane produkty, trzeba się też liczyć z tym, że te krajowe ze szklarni nie będą miały w marcu...

Eko, bio i organic to „ekościema”? Tak rozpoznasz prawdziwą żywność ekologiczną
Stajemy się coraz bardziej świadomymi konsumentami, czytamy etykiety, chcemy żyć zgodnie z naturą i kupować ekologiczną i zdrową żywność. Niestety, producenci...

Ile kosztują warzywa w marcu? Gdy pojawią się nowalijki, ceny będą maleć
Papryka po 30 zł/kg? Pomidory po 20 zł/kg? Ostatnio rynek warzyw przeżywał szok cenowy, a wszystko dlatego, że większość z nich pochodzi z importu, a...

Z koszykiem na targowisko. Oto aktualnie najtańsze i najdroższe warzywa
Papryka, pomidory czy cebula z pewnością zaskakują ceną niejednego klienta. Sprawdzamy, ile kosztują w pierwszej połowie marca popularne owoce i warzywa,...

Jak długo mrozić mięso, rybę, owoce lub warzywa? O tym należy pamiętać
Mrożenie to jeden z najpopularniejszych sposobów przechowywania żywności. Odpowiednia temperatura i opakowanie pozwalają podstawowym produktom zachować...

Tym trują nas producenci żywności. Sprawdź, które dodatki „E” mogą szkodzić
Substancje dodatkowe spożywamy w ilości kilku kilogramów rocznie. Tymczasem nie wszystkie są całkiem bezpieczne dla zdrowia. I nie chodzi wcale o niesławne...

Papryka ze złota? Choć ceny spadają, prawie 30 zł za kilogram to wciąż dużo
Były już rekordowo drogie pietruszki, cebule, ziemniaki, pora na paprykę. Na krajową musimy jeszcze poczekać, obecnie prym wiodą te importowane z Hiszpanii lub...

Robisz domowe pączki? Podliczyliśmy składniki i wiemy, ile to kosztuje
Lista składników potrzebnych do zrobienia domowych pączków obejmuje 8 produktów plus olej do smażenia i nadzienie. Postanowiliśmy obliczyć, jaki jest koszt...

Ceny żywności będą tańsze? Sprawdzamy, czy to realne
Ceny żywności w sklepach spadną? To niewykluczone. A wszystko za sprawą spadających cen w skupach i na targowiskach. Choć zmian w cenach nie widać jeszcze w...

Lipowy czy gryczany? Tyle kosztuje słoik miodu prosto z pasieki
Cena miodu jest tym wyższa, im rzadszego rodzaju jest sam miód. Wielokwiatowy, lipowy, rzepakowy należą do tych dość popularnych. Więcej na ogół kosztuje...

Cebula biała bywa droższa od czerwonej. Aktualne ceny warzyw na straganach
Na nowalijki z własnego ogródka trzeba jeszcze poczekać, choć na dostępność rzodkiewki czy sałaty trudno narzekać w czasach, gdy te ze szklarni są do kupienia...

Zrobiłam faworki i policzyłam, ile to kosztuje w tym roku
Do zrobienia faworków potrzeba kilku składników, w tym jaj i masła, do tego oleju lub innego tłuszczu do smażenia, ceny jednak rosły. Chruściki na ogół...

Strączki mogą urozmaicić wiele dań. Bób? Fasola, a może groch? Dziś ich święto
Świeżo ugotowany bób jako przedsmak lata, fasolka w sosie pomidorowym na obiad dla całej rodziny, burger z soczewicy jako alternatywa fast foodów. Pomysłów na...

Żywność z robaków? Nic nowego. Kolejne dwa gatunki zatwierdzone przez UE
W Afryce, Azji lub Ameryce Południowej owady stanowią przysmak i często są spożywane jako przekąska lub dodatek do dań. Kiedyś Europejczycy sceptycznie...

Tak w PRL-u robiło się zakupy. Na ladzie towar odliczały wielka waga i ekspedientka
„W papier mi pani owinie, a nie w gazetę” – apelowała klienta na targowisku, kupując rybę. Mięso, papier toaletowy i słodycze należały do najbardziej pożądanych...
CENEO.PL HUAWEI Watch Fit 2 Active Czarny
Ekran AMOLED o przekątnej 1.74 cala z ultrawąskimi ramkami, zapewnia dokładnie to czego...