FLESZ - Krótszy tydzień pracy?

Prezentacja „Solnej Piłki” - mającej ok. 30 cm wysokości, wykonanej przez jednego z wielickich rzeźbiarzy – odbyła się w Wielickiej Mediatece. Podczas spotkania podpisano także specjalny certyfikat.
„Po oficjalnym opublikowaniu wyników „Złotej Piłki” polscy kibice, w tym mieszkańcy Wieliczki, są niezmiennie przekonani, iż nagroda ta powinna trafić w Pańskie ręce. Wieliczanie dali temu wyraz w wymiarze symbolicznym, ogłaszając publicznie, iż to Pan jest dla nas najlepszym piłkarzem świata w 2021 roku. (…). Bezdyskusyjnie uważamy, że Pana sportowe dokonania zasługują na docenienie poprzez najważniejsze indywidualne trofeum w historii piłki nożnej” - to fragment tego dokumentu.
- Robert, ten rok w twoim wykonaniu był majstersztykiem. Chcemy w imieniu mieszkańców uhonorować i docenić te osiągnięcia, dlatego postanowiliśmy przyznać symboliczną Solną Piłkę. Życzymy dalszych sukcesów i wierzymy, że w końcu sięgniesz po upragnioną nagrodę - powiedział podczas prezentacji Kamil Jastrzębski, wielicki radny miejski, pomysłodawca nagrodzenia Roberta Lewandowskiego.
Przypomnijmy. Projekt uchwały w sprawie nieuznania wyników tegorocznego plebiscytu magazynu „France Football”, Kamil Jastrzębski złożył do biura wielickiej RM 30 listopada 2021. Dokument ten radny zamieścił także na Twitterze, zaznaczając: „Doszło do olbrzymiej niesprawiedliwości, a jej ofiarą stał się Robert Lewandowski. W związku z tym – jako radny Wieliczki – proponuję, by miasto symbolicznie ogłosiło, że to Lewy jest najlepszym piłkarzem świata”.
Nietypowy projekt Jastrzębskiego szybko stał się głośny w całej Polsce, a Wieliczka postanowiła uhonorować Roberta Lewandowskiego „Solną Piłką” oraz uznać go symbolicznie za piłkarza numer jeden na świecie.
- Zapraszam Roberta Lewandowskiego do Wieliczki. Zapraszam, żeby odwiedził Szkołę Mistrzostwa Sportowego, zobaczył wspaniałych, młodych piłkarzy, którzy kształcą się tak, aby mu dorównać. To jest cel naszego zaproszenia i dzisiejszego spotkania. Panie Robercie serdecznie zapraszam do naszego miasta! – mówił podczas prezentacji burmistrz Wieliczki Artur Kozioł.
Oficjalne zaproszenie zostanie przesłane w najbliższych dniach. Wieliczka ma nadzieję, że Robert Lewandowski odwiedzi miasto, by osobiście odebrać „Solną Piłkę”, a także inne wyróżnienie - dyplom dla Człowieka Roku 2021.
- Federacja Regionalnych Związków Gmin i Powiatów Rzeczpospolitej, zrzeszająca tysiąc gmin, powiatów i województw przyznała Robertowi Lewandowskiemu, Najlepszemu Piłkarzowi Świata - tytuł Człowieka Roku. Robert Lewandowski, mistrz nad mistrzami, piłkarz który zdobył tyle goli, jest kuty na cztery nogi - powiedział gość wielickiej prezentacji Kazimierz Barczyk, przewodniczący Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski, który pokazał także karykaturę RL9, autorstwa Ewy Barańskiej-Jamrozik (laureaci wyróżnienia „Człowiek Roku” już tradycyjnie otrzymują takie „portrety” wraz z dyplomem).
Wieliczka: „Polscy kibice, w tym mieszkańcy Wieliczki, są niezmiennie przekonani, iż „Złota Piłka” powinna trafić w Pańskie ręce”
Tak brzmi pierwsze zdanie certyfikatu „Solnej Piłki”. Poniżej pełna treść dokumentu, który podpisali: burmistrz Wieliczki Artur Kozioł wraz z zastępcami Agnieszką Szczepaniak i Piotrem Krupą oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Wieliczce Tadeusz Luraniec i radny Kamil Jastrzębski.
„Po oficjalnym opublikowaniu wyników „Złotej Piłki” polscy kibice, w tym mieszkańcy Wieliczki, są niezmiennie przekonani, iż nagroda ta powinna trafić w Pańskie ręce. Wieliczanie dali temu wyraz w wymiarze symbolicznym, ogłaszając publicznie, iż to Pan jest dla nas najlepszym piłkarzem świata w 2021 roku. Inicjatywa, którą podjęło nasze miasto, odbiła się szerokim echem i została odnotowana przez środowisko dziennikarskie oraz globalne media.
Bezdyskusyjnie uważamy, że Pana sportowe dokonania zasługują na docenienie poprzez najważniejsze indywidualne trofeum w historii piłki nożnej.
W ramach naszego pomysłu, za aprobatą społeczności, podjęliśmy decyzję o wręczeniu Panu Wielickiej Nagrody – „SOLNEJ PIŁKI”.
Gest ten to wyraz szacunku za godne reprezentowanie oraz budowanie wizerunku naszego kraju. Sól – niegdyś słusznie nazywana „białym złotem” – jest skarbem, który od ponad 700 lat kształtuje historię Królewskiego Górniczego Wolnego Miasta Wieliczka.
Łączymy wyrazy szacunku i życzymy sukcesów w kolejnych latach. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy obserwować grę tak wybitnego sportowca”
- Co zjeść, podróżując po Małopolsce? Oto regionalne przysmaki!
- Relaksujący weekend? Tylko na termach. Oto najlepsze baseny w Małopolsce!
- Wieliczka. Wracają niedzielne kursy autobusów. Jedna linia do likwidacji
- Miodobranie 2021 w Wieliczce. Słodki czas w centrum miasta [ZDJĘCIA]
- Będą nowe połączenia MPK do Krakowa: dla Niepołomic i Wieliczki
- Pociągi nie dojadą z Krakowa do Wieliczki. Szykują się duże zmiany