Microsoft pomoże 25 milionom ludzi na całym świecie zdobyć nowe umiejętności cyfrowe potrzebne w gospodarce po koronawirusie

Kazimierz Sikorski
Kazimierz Sikorski
pixabay
Amerykański gigant technologiczny Microsoft ogłosił inicjatywę, której celem jest zwiększenie umiejętności informatycznych 25 milionów ludzi na świecie do końca roku.

Microsoft ogłosił globalną inicjatywę na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych, której celem jest zwiększenie umiejętności informatycznych 25 milionów ludzi na świecie do końca roku.

To odpowiedź na kryzys spowodowany pandemią. Zwiększenie dostępu do umiejętności informatycznych jest ważnym krokiem w przyspieszeniu ożywienia gospodarczego, zwłaszcza dla tych, którzy stracili pracę.

Inicjatywa obejmuje działania mające pomóc osobom, które chcą i mają potrzebę przekwalifikowania się i natychmiastowego rozpoczęcia nowej pracy. Jednocześnie połączy ona istniejące i nowe zasoby z LinkedIn, GitHub oraz Microsoft.

To kompleksowa inicjatywa, oparta na danych i technologiach cyfrowych. W jej ramach udostępnione zostaną informacje na temat miejsc pracy i wymaganych umiejętności z LinkedIn Economic Graph. Zapewnia także bezpłatny dostęp do treści w serwisach LinkedIn Learning, Microsoft Learn i GitHub Learning Lab, a także łączy osoby posiadające certyfikaty Microsoft i narzędzia do wyszukiwania pracy w serwisie LinkedIn.

Microsoft przekaże 20 mln dolarów organizacjom non-profit na świecie, aby mogły sprawniej pomagać ludziom, którzy najbardziej tego potrzebują. Zobowiązuje się też do udostępnienia rządom lepszych i dokładniejszych danych i analiz – w tym informacji pochodzących z LinkedIn Economic Graph – aby mogły lepiej oceniać lokalne potrzeby gospodarcze.

Microsoft tworzy nową aplikację edukacyjną w Microsoft Teams, która ma pomóc pracodawcom w podnoszeniu umiejętności i kwalifikacji pracowników. Aplikacja pozwoli pracodawcom zintegrować ich własne treści z treściami z serwisu LinkedIn Learning, Microsoft Learn oraz informacjami z innych źródeł w jednym miejscu.

-COVID-19 spowodował kryzys zdrowotny i gospodarczy, a w miarę jak świat odzyskuje siły, musimy zapewnić, że nikt nie pozostanie w tyle– powiedział Satya Nadella, Dyrektor Generalny Microsoft. Dziś łączymy zasoby firmy Microsoft, w tym LinkedIn i GitHub, aby na nowo wyobrazić sobie, jak ludzie uczą się i wykorzystują nowe umiejętności, a także aby pomóc 25 milionom osób, którym grozi bezrobocie z powodu obecnego kryzysu przygotować się do pracy w przyszłości.

-Największy ciężar kryzysu ponoszą ci, których najmniej na niego stać – mówił prezes i dyrektor ds. prawnych Microsoft Brad Smith. Stopa bezrobocia rośnie w przypadku osób niebiałych i kobiet, jak również młodszych pracowników, osób z niepełnosprawnościami i tych z mniej formalnym wykształceniem. Naszym celem jest połączenie najlepszych technologii z silniejszym partnerstwem z rządami i organizacjami non-profit, aby pomóc ludziom rozwinąć umiejętności potrzebne do uzyskania nowej pracy”.

Inicjatywa będzie oparta na trzech obszarach:

Wykorzystanie danych do identyfikacji oferowanych miejsc pracy i selekcji umiejętności potrzebnych do ich obsadzenia.

Kilka lat temu LinkedIn uruchomił pierwszy na świecie wykres ekonomiczny, umożliwiający śledzenie trendów dotyczących siły roboczej i otwierający okno na sygnały dotyczące pojawiających się luk w zakresie umiejętności.

Wykres jest cyfrową reprezentacją globalnej gospodarki opartej na ponad 690 milionach specjalistów, 50 milionach firm, 11 milionach ofert pracy, 36 000 zdefiniowanych umiejętności i 90 000 szkół. To dane z LinkedIn, które pokazują dostępne miejsca pracy, wymagane umiejętności i istniejące kwalifikacje osób poszukujących pracy.

W ramach inicjatywy LinkedIn dzieli się darmowymi danymi o rynku pracy i umiejętnościach, aby pomóc rządom, decydentom i liderom biznesu zrozumieć m.in., co dzieje się na ich lokalnych rynkach pracy, Dostęp do tych danych można uzyskać za pomocą interaktywnego narzędzia na stronie linkedin.com/workforce.

Wykres posłużył również jako główne źródło planowania dla ogłoszonej inicjatywy, pozwalając identyfikować kluczowe miejsca pracy i umiejętności horyzontalne, na które jest obecnie największy popyt oraz tworząc dla nich ścieżki kształcenia za pośrednictwem LinkedIn Learning.

Korzystając z tych danych, Microsoft zidentyfikował 10 stanowisk, na które jest największe zapotrzebowanie w dzisiejszej gospodarce i których znaczenie wzrośnie w przyszłości. Te zawody to m.in. programista, przedstawiciel handlowy, project manager, administrator IT, analityk danych, specjalista ds. digital marketingu, analityk finansowy czy projektant graficzny.

Aby pomóc ludziom w poszukiwaniu pracy w tych dziedzinach, do końca marca 2021 r. LinkedIn udostępnia bezpłatnie ścieżki edukacyjne LinkedIn Learning dostosowane do każdej z tych ról. Oprócz ścieżek edukacyjnych LinkedIn, inicjatywa zakłada dostęp do bezpłatnych treści technicznych poprzez Microsoft Learn.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na i.pl Portal i.pl