W czasie Nocy Naukowców uczestnicy poznali m.in. świat dronów z kołem naukowym High Flyers, rozegrali osobowościowego pokera, przekonali się, że dzięki nowoczesnym technologiom nigdy nie wyrasta się z zabawek, a także zobaczyli na własne oczy magię lewitacji w pokazie na żywo, rozwiązali CSI kryminalne zagadki Gliwic i dowiedzieli się, dlaczego meduza świeci.
Zobaczcie zdjęcia z Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej 2018:
Biorąc udział w warsztatach, uczestnicy mogli się również przekonać, jak roboty widzą nasz świat, poznali fascynującą historię nawigacji od gwiazd po GPS, poznali zastosowanie promieniowania podczerwonego w nauce i technice czy zostali poszukiwaczami złota rodem z Dzikiego Zachodu.
Nie zabrakło też pokazów – były eksperymenty chemiczne, architektura w miniaturze, pokaz pracy drukarki 3D czy prezentacja bolidu i motocykla elektrycznego „Elektra”. Było też coś dla miłośników obcych kultur i… wielbicieli Misia o Bardzo Małym Rozumku.
Noc Naukowców odbyła się w trzech kampusach Politechniki Śląskiej: w Gliwicach, Katowicach i Zabrzu.
Oficjalne rozpoczęcie 13. edycji Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej połączono z konferencją prasową odbyło się w sobotę, 13 października, w holu Centrum Nowych Technologii Politechniki Śląskiej.
Partnerami wydarzenia byli miasto Gliwice oraz Jastrzębska Spółka Węglowa. Patronat honorowy nad Nocą Naukowców objęli: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Kuratorium Oświaty w Katowicach.
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
Samorządowiec Roku - gala Dziennika Zachodniego
Magazyn reporterów Dziennika Zachodniego TYDZIEŃ
