Rezerwacja graficzna PKP Intercity
Tę formułę rezerwowania biletu już kilka miesięcy temu wprowadzono pilotażowo na stronach internetowych PKP. Teraz jest już dostępna również w urządzeniach mobilnych pasażerów.
Każdy posiadacz aplikacji Intercity może wybrać rodzaj wagonu, miejsce oraz sprawdzić kierunek jazdy pociągu. Kolejne udogodnienie, które zyska aplikacja to prezentacja frekwencji w pociągu – będzie można ją sprawdzić dla wszystkich pociągów przewoźnika.

Płatność Google Pay w aplikacji PKP Intercity
Kolejną nowością dodaną do aplikacji jest nowa metoda płatności - jest to obok BLIK jedna z najpopularniejszych form płatności internetowej. Wcześniej podróżni mogli skorzystać z płatności kartą lub systemu BLIK właśnie.
Ze względu na to, że w aplikacji zapisane są wrażliwe dane, jest ona strzeżona kodem PIN.

Internetowe kanały sprzedaży w ostatnich latach zyskują coraz większe zainteresowanie wśród podróżnych. PKP Intercity odpowiada na ich potrzeby i preferencje, zwiększając dostępność biletów na różnych platformach sprzedaży w Internecie. Rozwijając naszą aplikację, pracujemy nad procesem zakupu biletów – tak aby był szybki, intuicyjny i wygodny – mówi Tomasz Gontarz, członek zarządu PKP Intercity.
PKP Intercity - nowości w aplikacji
Przewoźnik zapowiada, że to nie koniec zmian w aplikacji mobilnej. W kolejnych wersjach dodane zostaną takie udogodnienia jak m.in:
- funkcja metastacji
- możliwość pobrania biletu w formacie PDF
- udostępnienia biletu innej osobie
- płatności za pomocą Apple Pay
- sprzedaż biletów międzynarodowych
- możliwość dodania biletu do kalendarza.
W niedalekiej przyszłości aplikacja pokaże lokalizację pociągu na mapie, informacje o opóźnieniach oraz umożliwi zakup biletu z więcej niż jedną przesiadką w jednej transakcji oraz udział w offsecie ekologicznym.
CZYTAJ TAKŻE: Gdynia będzie testować elektryczny midibus, choć nie ma planów jego zakupu
