Ofiary klimatyzacji. Kaszel, chrypka, duszności, sucha skóra. Nie uwierzysz, co grozi, gdy źle używasz klimatyzacji

maw
Klimatyzacja. Dla niektórych zbawienna podczas upałów. Wiele osób nie wyobraża sobie pracy podczas upału w pomieszczeniu, w którym nie działa. Urządzenie to daje chłód i przyczynia się do komfortu pracy. Przy korzystaniu z niej należy jednak zachować podstawowe zasady. Inaczej może wywołać alergie, duszności, a nawet spowodować paraliż. Latem coraz więcej osób staje się ofiarami źle używanej klimatyzacji. Lekarze apelują o to, aby rozsądnie korzystać z tego typu urządzeń. Wiele osób z powodu klimatyzacji skarży się na dolegliwości różnej maści. Z roku na rok, szczególnie w okresie letnim przybywa pacjentów z infekcjami dróg oddechowych czy zapaleniem oskrzeli. Najczęściej powodem chorób staje się klimatyzacja. A dokładniej nieumiejętne korzystanie z tego urządzenia.  Co jakiś czas pojawiają się informacje o ofiarach klimatyzacji. Kilka lat temu w Łodzi zmarł pacjent. Lekarze nie pozostawiali złudzeń. Winne były bakterie legionelli, kojarzone zwykle z systemami klimatyzacji, które są najczęstszym źródłem zakażenia. Nieczyszczone i źle uruchamiane urządzenia klimatyzacyjne, mogą  stać się również przyczyną innych problemów zdrowotnych. Dzieje się tak dlatego, że nasz organizm nie radzi sobie po prostu z dużą zmianą temperatur w krótkim czasie. Takie skoki osłabiają nasz system immunologiczny, a ten w konsekwencji przestaje radzić sobie z wirusami. Dlatego bardzo ważne jest stosowaniu podstawowych zasad. Jak prawidłowo korzystać z klimatyzacji w pomieszczeniach Nie należy ustawiać klimatyzacji na zbyt niską temperaturę i przede wszystkim czyścić ją regularnie! Ja podkreślaj producenci klimatyzatorów, jeśli pamiętamy o serwisie, ryzyko rozwoju grzybów czy bakterii  i gromadzenia się szkodliwych zanieczyszczeń jest niewielkie.  - Ustawodawca nałożył na pracodawcę obowiązek oczyszczenia powietrza doprowadzanego z klimatyzacji bądź wentylacji z pyłów i substancji szkodliwych dla zdrowia i obowiązek odpowiedniej konserwacji urządzeń. Klimatyzacja nie może także powodować przeciągów i wyziębienia pomieszczeń pracy - przypomina również Państwowa Inspekcja Pracy. A co z temperaturą? W upalne dni temperatura w pomieszczeniu powinna być ustawiona na stałym poziomie. Podaje się, że taka optymalna temperatura to 24 st. C.  Ważne! Różnica między temperaturą w pomieszczeniu a na zewnątrz nie powinna przekraczać 5-7 st. C.  Producenci podkreślają także, że nie wolno ustawiać temperatury w klimatyzacji niżej niż 22 st.c  oraz wilgotności poniżej 35 procent. Ważne jest też ustawienie nawiewu. Strumień chłodnego powietrza nie może uderzać w nas bezpośrednio. Jeśli nie dostosujemy się do powyższych zasad i instrukcji, musimy liczyć się z niemiłymi konsekwencjami. Na kolejnych slajdach dowiecie się, co może spowodować źle używana i źle konserwowana klimatyzacja>>>Czym grozi przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach?
Klimatyzacja. Dla niektórych zbawienna podczas upałów. Wiele osób nie wyobraża sobie pracy podczas upału w pomieszczeniu, w którym nie działa. Urządzenie to daje chłód i przyczynia się do komfortu pracy. Przy korzystaniu z niej należy jednak zachować podstawowe zasady. Inaczej może wywołać alergie, duszności, a nawet spowodować paraliż. Latem coraz więcej osób staje się ofiarami źle używanej klimatyzacji. Lekarze apelują o to, aby rozsądnie korzystać z tego typu urządzeń. Wiele osób z powodu klimatyzacji skarży się na dolegliwości różnej maści. Z roku na rok, szczególnie w okresie letnim przybywa pacjentów z infekcjami dróg oddechowych czy zapaleniem oskrzeli. Najczęściej powodem chorób staje się klimatyzacja. A dokładniej nieumiejętne korzystanie z tego urządzenia. Co jakiś czas pojawiają się informacje o ofiarach klimatyzacji. Kilka lat temu w Łodzi zmarł pacjent. Lekarze nie pozostawiali złudzeń. Winne były bakterie legionelli, kojarzone zwykle z systemami klimatyzacji, które są najczęstszym źródłem zakażenia. Nieczyszczone i źle uruchamiane urządzenia klimatyzacyjne, mogą stać się również przyczyną innych problemów zdrowotnych. Dzieje się tak dlatego, że nasz organizm nie radzi sobie po prostu z dużą zmianą temperatur w krótkim czasie. Takie skoki osłabiają nasz system immunologiczny, a ten w konsekwencji przestaje radzić sobie z wirusami. Dlatego bardzo ważne jest stosowaniu podstawowych zasad. Jak prawidłowo korzystać z klimatyzacji w pomieszczeniach Nie należy ustawiać klimatyzacji na zbyt niską temperaturę i przede wszystkim czyścić ją regularnie! Ja podkreślaj producenci klimatyzatorów, jeśli pamiętamy o serwisie, ryzyko rozwoju grzybów czy bakterii i gromadzenia się szkodliwych zanieczyszczeń jest niewielkie. - Ustawodawca nałożył na pracodawcę obowiązek oczyszczenia powietrza doprowadzanego z klimatyzacji bądź wentylacji z pyłów i substancji szkodliwych dla zdrowia i obowiązek odpowiedniej konserwacji urządzeń. Klimatyzacja nie może także powodować przeciągów i wyziębienia pomieszczeń pracy - przypomina również Państwowa Inspekcja Pracy. A co z temperaturą? W upalne dni temperatura w pomieszczeniu powinna być ustawiona na stałym poziomie. Podaje się, że taka optymalna temperatura to 24 st. C. Ważne! Różnica między temperaturą w pomieszczeniu a na zewnątrz nie powinna przekraczać 5-7 st. C. Producenci podkreślają także, że nie wolno ustawiać temperatury w klimatyzacji niżej niż 22 st.c oraz wilgotności poniżej 35 procent. Ważne jest też ustawienie nawiewu. Strumień chłodnego powietrza nie może uderzać w nas bezpośrednio. Jeśli nie dostosujemy się do powyższych zasad i instrukcji, musimy liczyć się z niemiłymi konsekwencjami. Na kolejnych slajdach dowiecie się, co może spowodować źle używana i źle konserwowana klimatyzacja>>>Czym grozi przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach? pixabay.com
Klimatyzacja. Dla niektórych zbawienna podczas upałów. Wiele osób nie wyobraża sobie pracy podczas upału w pomieszczeniu, w którym nie działa. Urządzenie to daje chłód i przyczynia się do komfortu pracy. Przy korzystaniu z niej należy jednak zachować podstawowe zasady. Inaczej może wywołać alergie, duszności, a nawet spowodować paraliż. Latem coraz więcej osób staje się ofiarami źle używanej klimatyzacji. Lekarze apelują o to, aby rozsądnie korzystać z tego typu urządzeń. Wiele osób z powodu klimatyzacji skarży się na dolegliwości różnej maści.

Z roku na rok, szczególnie w okresie letnim przybywa pacjentów z infekcjami dróg oddechowych czy zapaleniem oskrzeli. Najczęściej powodem chorób staje się klimatyzacja. A dokładniej nieumiejętne korzystanie z tego urządzenia. Co jakiś czas pojawiają się informacje o ofiarach klimatyzacji. Kilka lat temu w Łodzi zmarł pacjent. Lekarze nie pozostawiali złudzeń. Winne były bakterie legionelli, kojarzone zwykle z systemami klimatyzacji, które są najczęstszym źródłem zakażenia.
Nieczyszczone i źle uruchamiane urządzenia klimatyzacyjne, mogą stać się również przyczyną innych problemów zdrowotnych. Dzieje się tak dlatego, że nasz organizm nie radzi sobie po prostu z dużą zmianą temperatur w krótkim czasie. Takie skoki osłabiają nasz system immunologiczny, a ten w konsekwencji przestaje radzić sobie z wirusami. Dlatego bardzo ważne jest stosowaniu podstawowych zasad.

Jak prawidłowo korzystać z klimatyzacji w pomieszczeniach

Nie należy ustawiać klimatyzacji na zbyt niską temperaturę i przede wszystkim czyścić ją regularnie! Ja podkreślaj producenci klimatyzatorów, jeśli pamiętamy o serwisie, ryzyko rozwoju grzybów czy bakterii i gromadzenia się szkodliwych zanieczyszczeń jest niewielkie. - Ustawodawca nałożył na pracodawcę obowiązek oczyszczenia powietrza doprowadzanego z klimatyzacji bądź wentylacji z pyłów i substancji szkodliwych dla zdrowia i obowiązek odpowiedniej konserwacji urządzeń. Klimatyzacja nie może także powodować przeciągów i wyziębienia pomieszczeń pracy - przypomina również Państwowa Inspekcja Pracy.

A co z temperaturą? W upalne dni temperatura w pomieszczeniu powinna być ustawiona na stałym poziomie. Podaje się, że taka optymalna temperatura to 24 st. C. Ważne! Różnica między temperaturą w pomieszczeniu a na zewnątrz nie powinna przekraczać 5-7 st. C. Producenci podkreślają także, że nie wolno ustawiać temperatury w klimatyzacji niżej niż 22 st.c oraz wilgotności poniżej 35 procent. Ważne jest też ustawienie nawiewu. Strumień chłodnego powietrza nie może uderzać w nas bezpośrednio.
Jeśli nie dostosujemy się do powyższych zasad i instrukcji, musimy liczyć się z niemiłymi konsekwencjami. Na kolejnych slajdach dowiecie się, co może spowodować źle używana i źle konserwowana klimatyzacja>>>


Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Ofiary klimatyzacji. Kaszel, chrypka, duszności, sucha skóra. Nie uwierzysz, co grozi, gdy źle używasz klimatyzacji - Gazeta Lubuska

Wróć na i.pl Portal i.pl