Płacenie kartą będzie jeszcze łatwiejsze. 100 tys. dodatkowych terminali płatniczych, głównie w małych sklepikach i punktach usługowych

AIP
Lucyna Nenow / Polska Press
Liczba podpisanych umów w tak krótkim czasie pokazuje, że zainteresowanie ze strony przedsiębiorców jest bardzo duże. Tym bardziej, że dla agentów rozliczeniowych był to przede wszystkim okres wdrażania platformy obsługującej Program. Do końca 2018 roku planujemy zainstalowanie 100 tysięcy terminali – powiedział dr Mieczysław Groszek, prezes Fundacji Polska Bezgotówkowa.

Fundacja Polska Bezgotówkowa poinformowała, że w ciągu pierwszych pięciu tygodni do Programu „Polska Bezgotówkowa” przystąpiło już 6000 przedsiębiorców, reprezentujących przede wszystkim sektor handlowo-usługowy.

Udział w Programie „Polska Bezgotówkowa” oznacza szereg długofalowych korzyści dla mikro i małych przedsiębiorstw. Przede wszystkim transakcje bezgotówkowe to szansa na zwiększenie liczby klientów, ich satysfakcji z zakupów oraz lojalności. Klienci chętniej korzystają ze sklepów i punktów usługowych, w których można płacić bezgotówkowo, ponieważ te formy uważają za szybkie, wygodne i nowoczesne.

Ponadto, płatności bezgotówkowe to dla przedsiębiorcy oszczędność czasu – nie musi poświęcać go na liczenie gotówki i wydawanie reszty. W tym samym czasie może więc obsłużyć większą liczbę klientów. Dzięki terminalom nie musi też inwestować w zabezpieczenia chroniące gotówkę, w tym podczas przewożenia utargów do banku, ponieważ pieniądze trafiają bezpośrednio na konto.

Miliony Polaków przejmą grunt pod blokami na własność. A jak to jest z nowymi mieszkaniami? Kliknij w ten tekst, a się dowiesz]

W efekcie przedsiębiorca może skupić się na tym, co najważniejsze, czyli generowaniu przychodów dla swojej firmy.
Do Programu „Polska Bezgotówkowa” mogą zgłaszać się mikro, mali i średni przedsiębiorcy, którzy chcą rozpocząć przyjmowanie płatności bezgotówkowych za swoje towary i usługi, a w okresie ostatnich 12 miesięcy w swoim punkcie handlowo-usługowym nie akceptowali płatności bezgotówkowych. Do udziału w Programie uprawnieni są chętni przedsiębiorcy, którzy posiadają maksymalnie 5 placówek detalicznych.

Przedsiębiorca, który zdecyduje się przyłączyć do Programu, otrzyma wsparcie ze strony Fundacji polegające na pokryciu kosztów związanych z otrzymaniem terminala do akceptacji kart oraz kosztów obsługi płatności bezgotówkowych przez okres 12 miesięcy. Detalista może otrzymać maksymalnie 3 terminale, w tym jeden terminal mPOS. Dla każdego terminala okres dofinansowania jest liczony przez 12 miesięcy osobno, od momentu jego instalacji.

Ponadto Fundacja Polska Bezgotówkowa poinformowała, że do Programu „Polska Bezgotówkowa” przystąpiło już 14 agentów rozliczeniowych, z którymi przedsiębiorcy mogą podpisywać umowy, aby korzystać z bezpłatnych terminali w ramach Programu. Zawarcie umowy możliwe jest zarówno w oddziałach wybranych banków, przez Internet jak i poprzez rozbudowaną sieć sprzedawców mobilnych oraz partnerów agentów rozliczeniowych.
- Program poszerza oferty agentów rozliczeniowych, powoduje pojawienie się nowych rozwiązań technicznych i wzrost konkurencyjności branży – skomentował dr Mieczysław Groszek.

Do Programu Polska Bezgotówkowa przystąpili następujący agenci rozliczeniowi (w kolejności alfabetycznej): Alior Bank S.A., Bank BPS S.A., Bank Pekao S.A., Centrum Rozliczeń Elektronicznych Polskie ePłatności S.A., eCard S.A., Elavon Financial Services, eService Sp z o.o., FirstData Polska S.A., ING Bank Śląski S.A., mBank S.A., PayTel S.A., PKO Bank Polski S.A., Planet Pay Sp z o.o., SIX Payment Services (Europe) S.A.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze 5

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

m
mesme
Uwielbiam te wszystkie teorie ludzi, którzy wszędzie widzą problem. I dobrze - niech wszystko będzie załatwiane kartami. Eservice powinien coś takiego ogarnąć dawno temu. Kart boją się tylko ci, którzy mają lewą kasę - taka prawda.
G
Gość
Niestety rząd pod presją bangsterów chce zmusić do posiadania konta w banku. Ma to prowadzić do likwidacji zwykłego pieniądza tzn nie będzie transakcji między ludźmi, które nie są opodatkowane.
By do tego przekonać ludzi obiecuje się darmowe konto do przeprowadzenie w miesiącu ok 15 przelewów.Posiadania takiego darmowego konta ma się wiązać ze złożeniem oświadczenia że nie ma się innych kont. Czyby chodziło o łatwiejsze zaglądanie do konta przez fiskusa?
f
fu
Karta płatnicza służy do inwigilacji. Wiadomo kto i gdzie kiedy był a nawet co kupuje
Za plastikowe pieniążki banków i trak płacimy w cenie bo sklep musi za to płacić.
Zatem na terminale godziły się sklepy mające duże marze a klienci na to zwracali uwagę bo jak był terminal tzn ze sklep zdziera.
Przykładowo kiedyś gdy zajmowałem się sprzedażą jeden z wystawców kart chciał ode mnie 8% utargu to pogoniłem złodziei bo jechałem na marzy 10%.
Wzrost iloci terminali wynika z polityki banków które ostatnio każą sobie płacić za darmowe konta. złodzieje nie dość że dostają nieoprocentowana kasę to jeszcze każą płacić za kont , kartę itd.Gdy państwo nakazało zmniejszyć złodziejski haracz od transakcji kartami banki wymyśliły że zmuszą klientów do 5 płatności w miesiącu co zwalnia z opłaty za konto.To ludzie zaczęli płacić plastikiem. Ale niedługo będzie obowiązek dania darmowego konta to plastik pójdzie w zapomnienie. Warto wspomnieć ze banki wciskają karty zbliżeniowe a gdy tak zgubimy złodziej może nią płacić wielokrotnie do kwoty 50 zł bez podawania pinu.Zatem bezpieczniej jest zgubić pieniądze niż kartę. Blokada karty trwa a za część ubezpieczeń trzeba płacić a i tak bank bierze odpowiedzialność częściowo.Kiedyś bank pobierał za zastrzeżenie po 3 zł od każdego powiadomionego punktu i zwykle to kosztowało 3złx8.000 . Najgorsze jest to że jak ktoś wam zapłaci za jakąś rzecz w internecie karta to gdy mu ja wyślecie to kupujący może cofnąć wpłatę. Czyli banki współpracują z oszustami a wy musicie udowadniać że jesteście uczciwi.Jak już wcisną wszystkim karty to będzie zakaz ozywania zwykłych pieniędzy aby uszczelnić system podatkowy.Mało kto wie ze dziś gdy odmówi się skarbówce udostępniania hasła do konta bankowego to odmowa jest wystarczająca aby skarbówka zażądała dostępu do konta od banku.A wtedy wszyscy wasi znajomi czy klienci którzy oddają wam np pożyczone pieniądze będą wzywani aby składać wyjaśnienia. Totalna inwigilacja a niedługo podatki będziemy płacić od każdego prezentu i każdego przysporzenia.
e
emerytka
Właśnie zrezygnowałam z karty płatniczej, do szczęścia mi ona nie potrzeba.
e
emerytka
Właśnie zrezygnowałam z karty płatniczej, do szczęścia mi ona nie potrzeba.
Wróć na i.pl Portal i.pl