od 16 lat
PKO Ekstraklasa. Pogoń Szczecin na własnym boisku przegrała z Radomiakiem Radom 0:2. Obie bramki padły przed przerwą. Drużyna Portowców przeżywa trudny okres. W jednym tygodniu dwukrotnie zaznała goryczy porażki; nie strzeliła gola, za to straciła aż siedem.

PKO Ekstraklasa. Pogoń Szczecin - Radomiak Radom 0:2

O ile środową porażkę z Gent (0:5) w eliminacjach Ligi Konferencji należało w Szczecinie wkalkulować to dzisiejsza jest już tą z gatunku niespodziewanych.

Pogoń szybko się podłamała. W 20 minucie prosta strata na połowie Radomiaka wywołała lawinę problemów. Po niej Lisandro Semedo wbiegł z piłką w pole karne i z prawej nogi przy prawym słupku dał gościom prowadzenie.

Siedem minut później było po wszystkim. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego aż trzech zawodników Pogoni próbowało upilnować Mateusza Cichockiego, ale bezskutecznie. Stoper Radomiaka najwyżej wyskoczył do wrzutki i jak się później okazało ustalił wynik.

W Radomiaku zagrało wszystko, w Pogoni praktycznie nic. Przed przerwą Linusa Wahlqvista zatrzymał prawą nogą Albert Posiadała. 20-letni bramkarz wskoczył między słupki kosztem Filipa Majchrowicza i prędko miejsca nie odda. Zagrał bezbłędnie, a był to przecież dopiero jego drugi występ w ekstraklasie. W zeszłym sezonie też w Szczecinie cztery razy sięgał po piłkę z siatki...

W całym meczu Pogoń oddała czternaście strzałów. W drugiej połowie zdobyła nawet bramkę, ale sędzia Bartosz Frankowski postanowił ją anulować z uwagi na rzekome przewinienie Luki Zahovicia. Nie powiodły się także próby wywalczenia rzutu karnego przez Efthymisa Koulourisa.

To pierwsza porażka Pogoni w lidze. Radomiak zwyciężył po raz drugi. Ma tyle samo punktów, czyli sześć.

Oceny piłkarzy po meczu Pogoń Szczecin - Radomiak Radom (w skali 1-6):