Chełm: Uczniowie ZSO nr 7 o próbnych egzaminach gimnazjalnych
Puławy: Zakończyły się próbne egzaminy gimnazjalne (video)
Próbne testy gimnazjalne w Kraśniku - komentarze uczniów PG nr 1
Tę część egzaminu uczniowie mogą zdawać na trzy sposoby. Po pierwsze - obowiązkowo część podstawową. Po drugie - obowiązkowo część podstawową i rozszerzoną. Po trzecie - obowiązkowo część podstawową, dobrowolnie - rozszerzoną. Wszystko zależy nie tylko od ich wyboru, ale również od tego, na jakim poziomie dany język obcy nauczany był w ich szkole.
Arkusze egzaminacyjne, transkrypcję oraz klucze odpowiedzi znajdziecie w zakładce PLIKI
- Zdawaliśmy angielski na poziomie podstawowym i rozszerzonym - opowiadają Natalia Broda, Maja Wieczorek i Karol Moniuszko. - Ponieważ wszyscy uczyliśmy się tego języka już w podstawówce (w gimnazjum kontynuowaliśmy naukę), obowiązują nas obydwa poziomy - uzupełnia Natalia.
Zdaniem uczniów egzamin był stosunkowo łatwy. - Jedną z nowości było napisanie maila - mówi Karol Moniuszko. - Z tego, co wiem, wcześniej na egzaminach gimnazjalnych trzeba było pisać tradycyjne listy.
Próbne egzaminy gimnazjalne odbywają się w szkołach od środy (dzisiejszy egzamin był ostatni). Próbę organizuje CKE. Na Lubelszczyźnie wzięło w niej udział ponad 22 tys. uczniów z ponad 400 szkół.
Zobacz także:
Próbny egzamin gimnazjalny: Dziś przedmioty humanistyczne
Próbny egzamin gimnazjalny: Zobacz zadania i odpowiedzi
Próbny egzamin gimnazjalny: Część humanistyczna ARKUSZE, ODPOWIEDZI
Próbny egzamin gimnazjalny: Część matematyczno - przyrodnicza ARKUSZE, ODPOWIEDZI
Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową.
Zapisz się do newslettera!