Tak w Polsce rodzą się diamenty! Wielki finał XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników odbył się podczas Poznań Motor Show

Materiał informacyjny ORLEN OIL
Młodzi, zdolni, utalentowani, ale też bardzo ambitni i żądni wiedzy - tacy byli uczestnicy XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, które rozegrano podczas Poznań Motor Show

- W Poznaniu spotkali się najlepsi z najlepszych. Sama śmietanka - podkreśla Grzegorz Duda, wielokrotny mistrz w rajdach samochodowych, a także współtwórca oraz ambasador Akademii Młodego Mechanika i Mistrzostw Mechaników.

I w tym jego stwierdzeniu nie ma ani odrobiny przesady. Finalistów trzydniowych mistrzostw, które 7 kwietnia rozpoczęły się w stolicy Wielkopolski, wyłoniono bowiem spośród aż 6600 półfinalistów. To absolutny rekord!

- W każdym z nich dostrzegłem tę niezwykłą iskierkę… Trzeba ją teraz tylko umiejętnie rozniecić. Oczywiście nie wszyscy zostaną mechanikami, ale będą inżynierami, projektantami, designerami… Tylko w ten sposób możemy zadbać o to, aby polska motoryzacja wciąż się rozwijała - dodał.

Młody Mechanik, Elektromobilni, Młody Mechanik Maszyn Rolniczych, Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych, Młody Mechanik Motocyklowy i Mechanik Zawodowy - w tych sześciu kategoriach toczono w Poznaniu zacięte pojedynki - na umiejętności, punkty oraz sekundy - o zwycięstwo i prestiż.

Co jeszcze połączyło młodych ludzi?

- Olbrzymia motywacja do działania, ale przede wszystkim chęć zdobycia nowej wiedzy - zaznaczył Adrian Dekowski, prezes V8 Team, a jednocześnie pomysłodawca Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. – Nie można również zapomnieć o dobrej zabawie, sporej dawce adrenaliny, a także niezapomnianej przygodzie.

I tym razem w szranki stanęły dwuosobowe zespoły, oczywiście z wyjątkiem kategorii Mechanik Zawodowy, w której to walczono indywidualnie. Jako pierwsi, 7 kwietnia, niełatwym sprawdzianom poddali się uczniowie marzący o laurach w kategoriach Młody Mechanik i Elektromobilni.

Kuba Przygoński, ambasador PLATINUM ORLEN OIL, tym razem w roli oceniającego młodych mechaników
Kuba Przygoński, ambasador PLATINUM ORLEN OIL, tym razem w roli oceniającego młodych mechaników ORLEN OIL

Młodzi mechanicy i Elektromobilni

Jesteś pasjonatem motoryzacji? Lubisz naprawiać samochody? Lubisz rozwiązywać nietypowe problemy? Jeśli tak to ta kategoria jest dla Ciebie! - kusili organizatorzy Mistrzostw Mechaników. I wielu dało się skusić.

- Wygra oczywiście najlepszy, ale zwycięży również ten, kto się nie podda. Nie poddawajcie się! - apelował Kuba Przygoński. Ambasador PLATINUM ORLEN OIL, to nie tylko wirtuoz kierownicy, wielokrotny mistrz Polski w driftingu, ale także świetny rajdowiec, uczestnik Dakaru, rajdu uważanego za najtrudniejszy na świecie.

Po pokonaniu najeżonej trudnościami technicznymi „ścieżki zdrowia” – jak młodzi określali niekiedy niełatwy zestaw sprawdzianów i testów - oraz podliczeniu punktów okazało się, że po zwycięstwo w kategorii Młody Mechanik sięgnęli Bartłomiej Szczygieł i Adrian Maliszewski z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim.

Natomiast Jakub Sobolewski i Mateusz Koszczuk z Zespołu Szkół Mechanicznych w Białymstoku byli najlepsi wśród tych, którzy wybrali kategorię Elektromobilni.

– Elektromobilność to nie jakaś odległa, wydumana przyszłość, ale dzieje się tu i teraz. Nic więc dziwnego, że w tak szybkim tempie rośnie zapotrzebowanie na mechaników specjalizujących się w tej dziedzinie. Jesteście skarbem – tak do uczniów zwrócił się Adrian Dekowski, szef V8 Team.

Grzegorz Duda zaś dodał: - Wszyscy promują elektromobilność, ale ktoś po drodze zapomniał, że auta – oczywiście jeśli się zepsują – również trzeba będzie naprawiać. Nie są to przecież samochody jednorazowe, a ich życie nie kończy się np. po dwuletniej gwarancji. I właśnie z tego m.in. powodu, jako pierwsi w Europie, stworzyliśmy specjalny certyfikat mechanika elektromobilnego.

Tak w Polsce rodzą się diamenty! Wielki finał XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników odbył się podczas Poznań Motor Show
ORLEN OIL

Zwycięzcy w kategorii MŁODY MECHANIK

 1. Bartłomiej Szczygieł i Adrian Maliszewski
  Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim
 2. Michał Gacek i Kacper Krępulec
  Zespół Szkół Mechanicznych im. Stanisława Staszica w Krośnie
 3. Przemysław Przybysz i Patryk Czubrzyński
  Zespół Szkół nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie
Tak w Polsce rodzą się diamenty! Wielki finał XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników odbył się podczas Poznań Motor Show
ORLEN OIL

Zwycięzcy w kategorii ELEKTROMOBILNI

 1. Jakub Sobolewski i Mateusz Koszczuk
  Zespół Szkół Mechanicznych w Białymstoku
 2. Dawid Zdunek i Patrycja Lewczyk
  Zespół Szkół Samochodowych w Lublinie
 3. Piotr Kęsek i Dominik Fic
  Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 im. Szczepana Humberta w Krakowie

Wymiana opon, klucze, akumulatory i luzy

Wiedza, pewność siebie, talent, koncentracja - o tym jak ważne są w zawodzie mechanika przypomnieli 8 kwietnia Robert Kubica i Mikołaj „Miko” Marczyk. - Warto wziąć sprawy w swoje ręce. Trzymamy za was kciuki. Niech wygrają najlepsi - podkreślali ambasadorowie PLATINUM ORLEN OIL.

Młodym mechanikom kibicował również Robert Kubica, wyśmienity kierowca rajdowy i wyścigowy
Młodym mechanikom kibicował również Robert Kubica, wyśmienity kierowca rajdowy i wyścigowy Marek Długopolski

Czym różnią się oleje i do jakich silników można je stosować? Co trzeba zrobić, by wymienić oponę? W jaki sposób wykręcić „zapieczoną” śrubkę? Jak wyregulować zawory w silniku? Z tymi, i wieloma innymi podchwytliwymi pytaniami i zadaniami mierzyli się wszyscy, którzy marzyli o tytule najlepszego Młodego Mechanika Pojazdów Ciężarowych oraz Młodego Mechanika Maszyn Rolniczych. Niekiedy, oprócz wiedzy, przydawała się też siła, spryt i sprawność.

Nim jednak rozległy się zwycięskie fanfary, uczniowie w ciągu kilku godzin musieli pokonać mocno skomplikowany „tor przeszkód”, na którym trzeba było zaprezentować nie tylko olbrzymie umiejętności praktyczne, ale także sporą wiedzę teoretyczną. Dodajmy, że niektóre pytania były dość nietypowe i mogły zaskoczyć.

- Skoro ten mały klucz waży 30 dekagramów, to ile może ważyć ten duży? – pytał instruktor.

- 5 kg. Nie, może 6 – odpowiedział jeden z uczniów. - Ostatecznie 5,5 kg – dodał po dłuższej chwili.

Na stanowisku tym należało jeszcze ocenić długość dużego klucza, a także wyjaśnić z czego jest odlany, i dlaczego akurat ten stop nadaje się do tego idealnie. I nie były to najtrudniejsze pytania…

- Kasia mocniej. Świetnie wam idzie – spora grupa uczniów kibicowała damsko-męskiemu zespołowi, który kilka metrów dalej zmagał się z wymianą potężnej opony. Łatwiej powiedzieć, gorzej zrobić, szczególnie, gdy opona waży tyle, co dwoje ludzi, a do wykonania jest kilkadziesiąt ściśle określonych czynności. Dali jednak radę!

– Chłopaki zdobyli 19 na 20 punktów. Byli świetni. Patrząc na tych młodych ludzi jestem zbudowany – nie ukrywał oceniający na stanowisku John’a Deere’a. Zadanie było ekstremalnie trudne, gdyż w ciągu 8 minut trzeba było wyregulować luzy zaworowe.

Walka o punkty, tak jak w rajdach i wyścigach, trwała do ostatniej sekundy. Po całodniowych zmaganiach z prestiżowego tytułu Młodego Mechanika Maszyn Rolniczych mogli się cieszyć Karol Durasiewicz i Jakub Goliński z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Radomiu.

W kategorii Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych równych sobie nie mieli Dawid Szymoniak i Szymon Kępa z Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 w Krakowie, ale o tym dowiedzieli się już w drodze do stolicy Małopolski. Radość w pociągu musiała więc być wielka…

Tak w Polsce rodzą się diamenty! Wielki finał XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników odbył się podczas Poznań Motor Show
Marek Długopolski

Zwycięzcy w kategorii MŁODY MECHANIK MASZYN ROLNICZYCH

 1. Karol Durasiewicz i Jakub Goliński
  Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Radomiu
 2. Bartosz Lis i Adrian Zwierz
  Zespół Szkół nr 2 w Garwolinie
 3. Mateusz Pietruszyński i Maksymilian Jurgielski
  Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie
Tak w Polsce rodzą się diamenty! Wielki finał XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników odbył się podczas Poznań Motor Show
Marek Długopolski

Zwycięzcy w kategorii MŁODY MECHANIK POJAZDÓW CIĘŻAROWYCH

 1. Dawid Szymoniak i Szymon Kępa
  Zespól Szkol Mechanicznych nr 1 w Krakowie
 2. Piotr Żelawski i Oliwer Jeger
  Zespół Szkół Mechanicznych w Opolu
 3. Dawid Machunik i Adrian Chmiel
  Zespół Szkół Samochodowych w Rzeszowie

Dobry mechanik to bezcenny skarb

- Dobry mechanik w motorsporcie to skarb. Bez niego żaden zawodnik, nawet najlepszy, nic nie osiągnie. Razem przegrywamy, ale razem również wygrywamy - te piękne słowa wygłosił w sobotni poranek Bartosz Zmarzlik, wielokrotny mistrz świata na żużlu oraz ambasador PLATINUM ORLEN OIL.

Stanowisko, na którym serwisowano motocykl żużlowy Bartosza Zmarzlika, wielokrotnego mistrza świata oraz ambasadora PLATINUM ORLEN OIL, było oblegan
Stanowisko, na którym serwisowano motocykl żużlowy Bartosza Zmarzlika, wielokrotnego mistrza świata oraz ambasadora PLATINUM ORLEN OIL, było oblegane... Marek Długopolski

Młodzi ludzie mocno wzięli je sobie do serca, co szczególnie widać było podczas „serwisu” jego motocykla żużlowego. – Byłem bardzo zaskoczony z jaką determinację uczniowie podchodzili do tego zadania. Niektórym, aż ręce drżały. Ale dali radę. Spisali się na medal - mówił zadowolony mistrz.

- Wielu chłopaków przy zakładaniu zębatki ponosiły nerwy… A dziewczyna ją wzięła, kilka szybkich, pewnych ruchów i było po robocie – wspominał jedną z uczestniczek żużlowy mistrz świata.

Alicja Dziwura z Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju zyskała uznanie Bartosza Zmarzlika, naszego żużlowego mistrza świata, a także podbiła
Alicja Dziwura z Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju zyskała uznanie Bartosza Zmarzlika, naszego żużlowego mistrza świata, a także podbiła serca uczestników Mistrzostw Mechaników Marek Długopolski

I to właśnie w ręce Alicji Dziwury z Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju trafiło specjalne wyróżnienie od Bartosza Zmarzlika.

- Jestem bardzo zaskoczona… Dziękuję bardzo za takie wyróżnienie. Nie spodziewaliśmy się tego, ale mam nadzieję na to, iż pokazałam, że kobita daje radę – mówiła zaskoczona i uśmiechnięta Alicja. I było to najradośniejsze wręczenie nagród podczas tej edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, a młoda mechaniczka – która marzy o własnym „malutkim, takim na dwa stanowiska” warsztacie - podbiła serca wszystkich, wzbudzając jednocześnie olbrzymi aplauz na widowni.

- Jesteście profesjonalistami. Wszyscy – tak zaś Adrian Dekowski podsumował całodniowe zmagania mechaników motocyklowych.

W walce o tytuł najlepszego Młodego Mechanika Motocyklowego, po zaciętym pojedynku, na szczyt klasyfikacji wspięli się Przemysław Przybysz i Patryk Czubrzyński z Zespołu Szkół nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie.

Szans rywalom w sobotę nie dał również Daniel Koć z Jabłonny Lackiej. I to on wyjechał z Poznania z tytułem najlepszego Mechanika Zawodowego.

BARTOSZ ZMARZLIK, MŁODZI MECHANICY MOTOCYKLOWI I MECHANICY ZAWODOWI [GALERIA]

Tak w Polsce rodzą się diamenty! Wielki finał XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników odbył się podczas Poznań Motor Show
Marek Długopolski

Zwycięzcy w kategorii MŁODY MECHANIK MOTOCYKLOWY

 1. Przemysław Przybysz i Patryk Czubrzyński Zespół Szkół nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie
 2. Jakub Trofimiuk i Maciej Malinowski Zespół Szkół Mechanicznych w Białymstoku
 3. Alicja Dziwura i Mateusz Harasiuk Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju
Tak w Polsce rodzą się diamenty! Wielki finał XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników odbył się podczas Poznań Motor Show
Marek Długopolski

Zwycięzcy w kategorii MECHANIK ZAWODOWY

 1. Daniel Koć
  Jabłonna Lacka
 2. Mariusz Ostrowski
  Bydgoszcz
 3. Krzysztof Fudali
  Szczecinek

Szlifowanie diamentów

Czy warto inwestować w Ogólnopolskie Mistrzostwach Mechaników?

- To wspaniałe uczucie, gdy widzi się, że tak młodzi ludzie chcą się kształcić i rozwijać. Jako marka związana z branżą motoryzacyjną, część największego polskiego koncernu PKN ORLEN, chcemy ich wspierać na każdym etapie, tj. od momentu rozpoczęcia nauki, aż po pracę zawodową. Dlatego też, jako partner strategiczny, zamierzamy na dłużej pozostać z Akademią Młodych Mechaników - zapewnił Marcin Strojny, członek Zarządu ORLEN OIL.

I od razu dodał: – W działania te będziemy również angażowali naszych ambasadorów - Roberta Kubicę, Kubę Przygońskiego, Bartosza Zmarzlika, a także Mikołaja Marczyka. Oni również będą dzielić się wiedzą, też będą wspierać wspaniałych młodych ludzi. W ten sposób, jako firma odpowiedzialna społecznie, zamierzamy dokładać cegiełkę do rozwoju młodego pokolenia.

Podczas trzydniowych zmagań na kilkudziesięciu arenach Mistrzostw Mechaników niezwykłymi umiejętnościami pochwaliło się kilkuset uczniów. Utalentowanych i ambitnych.

- Tak oto rodzą się diamenty. Teraz trzeba je tylko oszlifować - w ten sposób o XI Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników mówi Grzegorz Duda. - Za rok znowu się spotkamy!

Oto zwycięzcy i finaliści XI OGÓLNOPOLSKICH MISTRZOSTW MECHANIKÓW POZNAŃ 2022

Zwycięzcy w kategorii MŁODY MECHANIK

 1. Bartłomiej Szczygieł i Adrian Maliszewski
  Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim
 2. Michał Gacek i Kacper Krępulec
  Zespół Szkół Mechanicznych im. Stanisława Staszica w Krośnie
 3. Przemysław Przybysz i Patryk Czubrzyński
  Zespół Szkół nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie

Finaliści w kategorii MŁODY MECHANIK

 • Łukasz Stępniewski i Szymon Wydra
  Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu
 • Adrian Chmiel i Bartosz Balawejder
  Zespół Szkół Samochodowych im. Obrońców Westerplatte w Rzeszowie
 • Bartłomiej Szczygieł i Adrian Maliszewski
  Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim
 • Alicja Dziwura i Mateusz Harasiuk
  Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju
 • Grzegorz Hodurek i Jarek Wójtowicz
  Zespół Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu
 • Adrian Raczkowski i Kacper Wiszniewski
  Zespół Szkół nr 6 im Karola Brzostowskiego w Suwałkach
 • Hubert Bałdyga i Łukasz Bury
  Zespół Szkół nr 6 im Karola Brzostowskiego w Suwałkach
 • Mateusz Wasilewski i Oliwier Ulikowski
  Zespół Szkół nr 6 im Karola Brzostowskiego w Suwałkach
 • Karol Skowron i Kamil Tryc
  Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim
 • Kacper Antkowicz i Adrian Pasik
  Technikum nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim
 • Michał Gacek i Kacper Krępulec
  Zespół Szkół Mechanicznych im. Stanisława Staszica w Krośnie
 • Piotr Kęsek i Dominik Fic
  Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 im. Szczepana Humberta w Krakowie
 • Bartłomiej Wyka i Wiktor Król
  Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Bychawie
 • Michał Aszlar i Jakub Suwała
  Zespół Szkół Mechanicznych im. Stanisława Staszica w Krośnie
 • Kacper Kobel i Wojciech Koman
  Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju
 • Olivier Król i Jakub Fabisz
  Zespół Szkół Mechanicznych w Opolu
 • Jakub Kilarski i Łukasz Kuc
  Zespół Szkół Mechanicznych w Opolu
 • Tomasz Gorzelik i Marek Hudasch
  Zespół Szkół Mechanicznych w Opolu
 • Mateusz Kasperek i Krzysztof Brzezicki
  Zespół Szkół Mechanicznych w Opolu
 • Karolina Świder i Dawid Latoch
  Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim
 • Dawid Sroka i Szymon Trojnar
  Zespół Szkół Samochodowych im. Obrońców Westerplatte w Rzeszowie
 • Tomasz Jodłoski i Mateusz Pachana
  Zespół Szkół Mechanicznych im. Stanisława Staszica w Krośnie
 • Kamil Zakrzewski i Oskar Karliński
  Zespół Szkół Samochodowych w Bydgoszczy
 • Przemysław Przybysz i Patryk Czubrzyński
  Zespół Szkół nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie
 • Hubert Macheta i Bogdan Kalinka
  Technikum Komunikacyjne nr 25 w Krakowie
 • Maciej Kotrybała i Bartłomiej Mazurek
  Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju
 • Oliwer Jeger i Piotr Żelawski
  Zespół Szkół Mechanicznych w Opolu
 • Dawid Chyliński i Kamil Abramczyk
  Zespół Szkół Samochodowych w Łodzi
 • Marcin Król i Norbert Pach
  Zespół Szkół nr 7 im. Stanisława Mastalerza w Katowicach
 • Dawid Jasiński i Mateusz Glibowski
  Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Sandomierzu

PLATINUM CARD

Krzysztof Wójcik i Lidia Myśliwiec
Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 w Krakowie

AKCJA FILTRACJA

Jakub Wąsewicz i Mateusz Klejmont
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Suwałkach

BEZ NAPINKI Z BRIGGS&STRATTON

Adrian Marut i Krzysztof Jaworski
Zespół Szkół Mechanicznych w Opolu

Zwycięzcy w kategorii ELEKTROMOBILNI

 1. Jakub Sobolewski i Mateusz Koszczuk
  Zespół Szkół Mechanicznych w Białymstoku
 2. Dawid Zdunek i Patrycja Lewczyk
  Zespół Szkół Samochodowych w Lublinie
 3. Piotr Kęsek i Dominik Fic
  Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 im. Szczepana Humberta w Krakowie

Finaliści w kategorii ELEKTROMOBILNI

 • Tomasz Nytko i Maciej Kopacz
  Zespół Szkół Techniczno-Zawodowych w Tarnowie
 • Damian Siwecki i Dawid Martyna
  Zespół Szkół Mechanicznych nr 2 im. Kazimierza Górskiego w Krakowie
 • Adrian Chmiel i Dawid Machunik
  Zespół Szkół Samochodowych im. Obrońców Westerplatte w Rzeszowie
 • Aleksander Kwiecień i Bartłomiej Jurkiewicz
  Zespół Szkół Mechanicznych nr 2 im. Kazimierza Górskiego w Krakowie
 • Łukasz Stępniewski i Szymon Wydra
  Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu
 • Krzysztof Szlachta i Adrian Nabagło
  Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 im. Szczepana Humberta w Krakowie
 • Jakub Janyga i Mateusz Kwiczala
  Technikum nr 1 im. Stanisława Staszica w Rybniku
 • Mateusz Kowal i Rafał Banaś
  Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 im. Szczepana Humberta w Krakowie
 • Piotr Kęsek i Dominik Fic
  Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 im. Szczepana Humberta w Krakowie
 • Jakub Hrycaniuk i Łukasz Kula
  Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 im. Szczepana Humberta w Krakowie
 • Szymon Błaszczak i Dawid Bojanowski
  Zespół Szkół Samochodowych im. Stanisława Syroczyńskiego w Lublinie
 • Mateusz Lewandowski i Jan Manikowski
  Zespół Szkół Samochodowych w Bydgoszczy
 • Michał Kamiński i Kacper Kaźmierczak
  Zespół Szkół Samochodowych w Bydgoszczy
 • Piotr Piekarz i Magdalena Mosur
  Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 im. Szczepana Humberta w Krakowie
 • Oliwer Jeger i Piotr Żelawski
  Zespół Szkół Mechanicznych w Opolu
 • Tadeusz Starowicz i Kacper Palimąka
  Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 im. Szczepana Humberta w Krakowie
 • Michał Aszlar i Jakub Suwała
  Zespół Szkół Mechanicznych im. Stanisława Staszica w Krośnie
 • Miłosz Tomala i Patrycja Grudzińska
  Zespół Szkół nr 5 im. Maksymiliana Tytusa Hubera w Wałbrzychu
 • Mateusz Ferenc i Jakub Dźwierzyński
  Technikum nr 11 w Rzeszowie
 • Przemysław Przybysz i Patryk Czubrzyński
  Zespół Szkół nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie
 • Szymon Zimoń i Kamil Ochojski
  Zespół Szkół Technicznych w Rybniku
 • Jakub Pander i Leszek Lisowski
  Zespół Szkół Technicznych w Rybniku
 • Kacper Matwijewski i Mateusz Mytnik
  Technikum Mechaniczne nr 15 im. Szczepana Humberta w Krakowie
 • Igor Wójcik i Krzysztof Orzechowski
  Zespół Szkół Mechanicznych w Opolu
 • Dawid Orłowski i Maciej Dusiło
  Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu
 • Jan Urbanowicz i Adrian Wiesiełowski
  Zespół Szkół Mechanicznych w Białymstoku
 • Amelia Zych i Mateusz Placykiewicz
  Zespół Szkół Mechanicznych w Opolu
 • Bartosz Krzywda i Michele Nowak
  Zespół Szkół Mechanicznych im. Stanisława Staszica w Krośnie
 • Jakub Sobolewski i Mateusz Koszczuk
  Zespół Szkół Mechanicznych w Białymstoku
 • Dawid Zdunek i Patrycja Lewczyk
  Zespół Szkół Samochodowych w Lublinie

NAŁADUJ SIĘ WIEDZĄ

Patryk Radkiewicz i Kasia Shmaikina
Zespół Szkół Mechanicznych im. Św. Józefa w Białymstoku

Zwycięzcy w kategorii MŁODY MECHANIK MASZYN ROLNICZYCH

 1. Karol Durasiewicz i Jakub Goliński
  Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Radomiu
 2. Bartosz Lis i Adrian Zwierz
  Zespół Szkół nr 2 w Garwolinie
 3. Mateusz Pietruszyński i Maksymilian Jurgielski
  Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie

Finaliści w kategorii MŁODY MECHANIK MASZYN ROLNICZYCH

 • Jakub Netter i Bartosz Grelka
  Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Trzciance
 • Konrad Fagasik i Jakub Szmyt
  Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Trzciance
 • Radosław Synoradzki i Bartłomiej Kowalka
  Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Trzciance
 • Łukasz Krawczyk i Sławomir Łukomski
  Zespół Szkół Przyrodniczo-Usługowych w Gnieźnie
 • Szymon Makowski i Karol Gos
  Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Radomiu
 • Karol Durasiewicz i Jakub Goliński
  Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Radomiu
 • Jakub Wąsewicz i Mateusz Klejmont
  Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Suwałkach
 • Wiktor Grzegórski i Przemysław Suski
  Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Brześciu
 • Mateusz Pietruszyński i Maksymilian Jurgielski
  Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie
 • Sebastian Bulwin i Michał Sadowski
  Zespół Szkół Mechanicznych nr 2 w Białymstoku
 • Jakub Tokarski i Maciej Stanik
  Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Radomiu
 • Krzysztof Romanowski i Michał Woźniel
  Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach
 • Łukasz Szypulski i Daniel Wiszowaty
  Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach
 • Adrian Pisanko i Jakub Bogdan
  Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach
 • Bartosz Lis i Adrian Zwierz
  Zespół Szkół nr 2 w Garwolinie
 • Mateusz Węgliński i Michał Wiśniewski
  Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie
 • Kacper Sławkowski i Marcel Waszczeniuk
  Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie
 • Filip Karpiński i Piotrek Bagiński
  Technikum w Mońkach
 • Paulina Kosińska i Kacper Wojda
  Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Korolówce-Osadzie
 • Marcin Kubis i Igor Król
  Zespół Szkół Mechanicznych w Opolu

ZIELONA KARTA JOHN DEERE

Bartosz Nalazek i Bartosz Maćkiewicz
Technikum w Gronowie

Zwycięzcy w kategorii MŁODY MECHANIK POJAZDÓW CIĘŻAROWYCH

 1. Dawid Szymoniak i Szymon Kępa
  Zespól Szkol Mechanicznych nr 1 w Krakowie
 2. Piotr Żelawski i Oliwer Jeger
  Zespół Szkół Mechanicznych w Opolu
 3. Dawid Machunik i Adrian Chmiel
  Zespół Szkół Samochodowych w Rzeszowie

Finaliści w kategorii MŁODY MECHANIK POJAZDÓW CIĘŻAROWYCH

 • Gracjan Szymański i Adam Kunowski
  Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Gryfinie
 • Maksymilian Golański i Wiktor Kotowski
  Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Gryfinie
 • Mikołaj Richert i Franciszek Butowski
  Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie
 • Bartłomiej Nowak i Piotr Boroń
  Zespół Szkół Ponadpodstawowych Ornontowice
 • Paweł Staniek i Jakub Mrzyk
  Zespół Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących w Bielsku-Białej
 • Piotr Dankowski i Mateusz Ługiewicz
  DBK Toruń
 • Mateusz Głowadzki i Mateusz Andrzejczak
  Zespół Szkół Samochodowych w Łodzi
 • Michał Kordal i Kamil Kotara
  Zespół Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży
 • Maksymilian Kwiecień i Oliwier Berny
  Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 im. Szczepana Humberta w Krakowie
 • Konrad Tyborowski i Maciej Romanik
  Zespół Szkół Mechanicznych im. św. Józefa w Białymstoku
 • Rafał Nowak i Krystian Koperczak
  Technikum Komunikacyjne nr 25 w Krakowie
 • Dawid Hamerla i Jakub Wolanin
  Technikum nr 1 im. Stanisława Staszica w Rybniku
 • Patryk Radkiewicz i Katsiaryna Shmaikina
  Zespół Szkół Mechanicznych im. św. Józefa w Białymstoku
 • Szymon Karasiński i Amadeusz Madera
  Zespół Szkół Technicznych w Rybniku
 • Kacper Hływa i Piotr Pietrzykowski
  Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku
 • Jakub Dobrzykowski i Maciej Musiał
  Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej im. kmdr. Bolesława Romanowskiego w Nakle nad Notecią
 • Mariusz Jackiewicz i Aleksander Adamczuk
  Zespół Szkół Mechanicznych w Białymstoku
 • Piotr Żelawski i Oliwer Jeger
  Zespół Szkół Mechanicznych w Opol
  u
 • Jakub Trofiumiuk i Maciej Malinowski
  Zespół Szkół Mechanicznych w Białymstoku
 • Kacper Krępulec i Michał Gacek
  Zespół Szkół Mechanicznych im. Stanisława Staszica w Krośnie
 • Dawid Szymoniak i Szymon Kępa
  Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 w Krakowie
 • Jakub Sobolewski i Mateusz Koszczuk
  Zespół Szkół Mechanicznych w Białymstoku
 • Maciej Wołosowicz i Kacper Zajączkowski
  Zespół Szkół Mechanicznych w Białymstoku
 • Dawid Machunik i Adrian Chmiel
  Zespół Szkół Samochodowych w Rzeszowie
 • Paweł Kamiński i Michał Barański
  Zespół Szkół nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie
 • Mateusz Radzisław i Filip Mazurek
  Zespół Szkół Samochodowych im. Stanisława Syroczyńskiego w Lublinie
 • Natalia Żarnowska i Norbert Aksak
  Zespół Szkół Samochodowych im. Stanisława Syroczyńskiego w Lublinie
 • Nikodem Wiśniewski i Norbert Gryncewicz
  Zespół Szkół nr 5 w Wałbrzychu
 • Kamil Tryc i Karol Skowron
  Zespół Szkół Ponadgimnazjalych w Radzyniu Podlaskim
 • Szymon Trojnar i Bartosz Balawejder
  Zespół Szkół Samochodowych w Rzeszowie

Zwycięzcy w kategorii MŁODY MECHANIK MOTOCYKLOWY

 1. Przemysław Przybysz i Patryk Czubrzyński
  Zespół Szkół nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie
 2. Jakub Trofimiuk i Maciej Malinowski
  Zespół Szkół Mechanicznych w Białymstoku
 3. Alicja Dziwura i Mateusz Harasiuk
  Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju

Finaliści w kategorii MŁODY MECHANIK MOTOCYKLOWY

 • Dawid Musiatowicz i Przemysław Cybulak
  Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim
 • Dominik Wiśniewski i Oliwier Grzela
  Zespół Szkół Transportowo-Mechatronicznych w Skarżysku-Kamiennej
 • Mikołaj Gandor i Szymon Kopeć
  Zespół Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących w Bielsku-Białej
 • Jakub Trofimiuk i Maciej Malinowski
  Zespół Szkół Mechanicznych w Białymstoku
 • Sebastian Bulwin i Michał Sadowski
  Zespół Szkół Mechanicznych nr 2 w Białymstoku
 • Aleks Posieczek i Grzegorz Pierzyński
  Zespół Szkół Budowlanych w Poznaniu
 • Dawid Machunik i Adrian Chmiel
  Technikum nr 11 w Rzeszowie
 • Kacper Cichocki i Karol Juszczyk
  Technikum w Chrobrzu
 • Dawid Sroka i Szymon Trojnar
  Zespół Szkół Samochodowych im. Obrońców Westerplatte w Rzeszowie
 • Mateusz Nowak i Kacper Kaczmarek
  Zespół Szkół Mechanicznych w Opolu
 • Rafał Jaźwiński i Emil Bujnarowski
  Zespół Szkół Mechanicznych w Białymstoku
 • Przemysław Przybysz i Patryk Czubrzyński
  Zespół Szkół nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie
 • Jakub Dobrzykowski i Maciej Musiał
  Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej im. kmdr. Bolesława Romanowskiego w Nakle nad Notecią
 • Adrian Pisanko i Jakub Bogdan
  Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach
 • Michał Topolański i Dawid Samosiuk
  Zespół Szkół Mechanicznych im. Św. Józefa w Białymstoku
 • Mateusz Grudziński i Bartosz Jaruzal
  Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej im. kmdr. Bolesława Romanowskiego w Nakle nad Notecią
 • Karol Rynarzewski i Olgierd Gładziszewski
  Zespół Szkół Przyrodniczo-Usługowych w Gnieźnie
 • Mateusz Kowal i Rafał Banaś
  Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 im. Szczepana Humberta w Krakowie
 • Dawid Miłowski i Paweł Góra
  Zespół Szkół Technicznych w Rybniku
 • Mateusz Michalik i Krzysztof Wajs
  Zespół Szkół Samochodowych i Licealnych nr 2 w Warszawie

MOJE NEO TOOLS

Alicja Dziwura i Mateusz Harasiuk
Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju

Zwycięzcy w kategorii MECHANIK ZAWODOWY

 1. Daniel Koć
  Jabłonna Lacka
 2. Mariusz Ostrowski
  Bydgoszcz
 3. Krzysztof Fudali
  Szczecinek

Finaliści w kategorii MECHANIK ZAWODOWY

 • Mariusz Ostrowski
  Bydgoszcz
 • Łukasz Bogus
  Kamieniec Ząbkowicki
 • Wojciech Lorenc
  Rakszawa
 • Damian Sobisz
  Gdynia
 • Jacek Bagiński
  Kołobrzeg
 • Rafal Rosielewski
  Koszalin
 • Michał Gabryszewski
  Dygowo
 • Kamil Rakowski
  Przegaliny Duże
 • Michał Szukała
  Bytom
 • Szymon Sztymela
  Twardogóra
 • Łukasz Duk
  Radzyń Podlaski
 • Witold Gałęzewski
  Pudliszki
 • Sebastian Śliwka
  Świnoujście
 • Mariusz Szewczyk
  Nowy Targ
 • Dominik Szewczak
  Aleksandrówka
 • Przemysław Mandziuk
  Wschowa
 • Sebastian Guz
  Kock
 • Łukasz Korneluk
  Gdynia
 • Dawid Rybarczyk
  Pobiedziska
 • Jarosław Nawara
  Warszawa
 • Mateusz Milewski
  Warszawa
 • Piotr Kubisiak
  Broniszewice
 • Krzysztof Pawlak
  Zielona Góra
 • Robert Małolepszy
  Wojkowice
 • Robert Popa
  Bytom
 • Karol Goczoł
  Rozmierz
 • Rafał Odolecki
  Ełk
 • Karol Szczygielski
  Radzyń Podlaski
 • Marcin Smakosz
  Orzysz
 • Krzysztof Fudali
  Szczecinek

AKCJA FILTRACJA

Dariusz Kobiela
Leźno

PLATINUM CARD

Daniel Koć
Jabłonna Lacka

MOJE NEO TOOLS

Paweł Smoliński
Szczecin

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na i.pl Portal i.pl