V edycja GFKM Leadership Conference. W tym roku tematem przewodnim było przywództwo włączające i zarządzanie różnorodnością

OPRAC.: ak
W piątek 23. września (2022 r.) w Olivia Sky Club odbyła się jubileuszowa, V edycja GFKM Leadership Conference. Tegorocznym tematem było przywództwo włączające. Celem wydarzenia było podkreślenie roli osób liderujących w tworzeniu włączających miejsc pracy oraz promowanie zarządzania różnorodnością i wartości takich jak szacunek i współpraca.

- Tegoroczna konferencja była wyjątkowa, bo jubileuszowa. Już po raz piąty gromadzimy praktyków biznesu, menedżerów i menedżerki najróżniejszych organizacji. Chcieliśmy skupić się na współpracy i na tym, jak zarządzać w sposób włączający. Jak dbać o dobro każdego z nas – mówi Patryk Wardziński, koordynator celów statutowych GFKM i organizator konferencji.

Konferencję otworzyła Prezeska GFKM oraz przewodnicząca i inicjatorka Pomorskiego Zespołu ds. Kobiet – Jolanta Szydłowska, która w tym roku otrzymała tytuł Menedżerki Pomorza 2021 w zakresie CSR za aktywną pracę na rzecz równości i praw kobiet. Całe wydarzenie poprowadził Dominik Pieczewski, trener i konsultant Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów.

Jako pierwszy wystąpił Miłosz Marchlewicz, menedżer komunikacji, promocji i projektów w Forum Odpowiedzialnego Biznesu. W swoim wystąpieniu na temat rozwoju strategii D&I w biznesie podsumował wyniki badań realizowanych przez FOB na polskim rynku biznesowym. Po jego prelekcji nastąpiło uroczyste podpisanie Karty Różnorodności przez Zarząd Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów. Dołączenie do Sygnatariuszy Karty jest kolejnym kamieniem milowym dla Fundacji i potwierdzeniem wyznawanych przez nią wartości.

- Bardzo cieszymy się, że mogliśmy zostać Sygnatariuszem Karty Różnorodności i zachęcamy inne firmy do podobnych deklaracji. To ważna inicjatywa, która przynosi korzyści nie tylko pracownikom, ale także pracodawcom i całemu sektorowi biznesowemu. To również wyzwanie do pracy nad wartościami, do szacunku, do uważności. Zobowiązanie do dialogu w firmie i jej środowisku oraz otaczającej nas społeczności - mówi Jolanta Szydłowska, prezeska GFKM.

W dalszej części konferencji wystąpiła Małgorzata Chrzanowska-Rokacz, ekspertka ds. różnorodności i relacji z otoczeniem w Grupie LPP. Podczas swojej prelekcji przybliżyła wyzwania stojące na drodze budowania inkluzywnego miejsca pracy z perspektywy dużej organizacji w modelu rozproszonym. Po krótkiej przerwie na kawę i pierwszych dyskusjach w kuluarach nadszedł czas na wystąpienie Michaliny Konkel. Dyrektorka ds. Rozwoju Organizacji w Diversity Hub i ekspertka w zakresie różnorodności skupiła się na zachowaniach przywódców w organizacjach. Podsumowała wyniki wielu audytów i wywiadów eksperckich oraz przedstawiła najlepsze praktyki osób liderujących.

Jako kolejne głos zabrały przedstawicielki IKEA Retail Polska – Natalia Gadacz (Kierowniczka ds. Budowania Przyjaznego Miejsca Pracy) i Katarzyna Kaczmarek (Liderka ds. Różnorodności, Równego Traktowania i Kultury Przynależności). Podczas swojego wystąpienia opowiedziały o projektach, inicjatywach i praktykach, które sprawiają, że IKEA jest miejscem przyjaznym pracownikom i dbającym o równość i różnorodność. Po kilku minutach przerwy swoje wystąpienie zaczęła Joanna Pruszczyńska-Witkowska, współzałożycielka i wiceprezeska Future Collars. Skupiła się na tym, jak wspierać równość w biznesie z perspektywy kobiet, ze szczególnym naciskiem na obszar IT. Przybliżyła wyniki badań na temat sytuacji kobiet na rynku pracy oraz przedstawiła kampanie oraz projekty, których jest inicjatorką.

Kolejną osobą prezentującą była Małgorzata Wypych, prezeska Mental Health Center i psycholożka, specjalizująca się w interwencjach kryzysowych i zarządzaniu stresem. Swoje wystąpienie przeznaczyła na rozważania na temat osób liderujących i pomocy psychologicznej dla pracowników. Skupiła się na wyzwaniach, przed jakimi stają liderzy i liderki w obliczu kryzysów członków ich zespołów oraz granicach i higienie psychicznej.

Po przerwie obiadowej nadszedł czas na prelekcję Ann Allcock, która reprezentowała firmę doradczą Marshall E-learning Consultacy. Na co dzień jest Dyrektorką ds. Różnorodności, specjalistką w zakresie edukacji na temat DEI oraz wykładowczynią i trenerką. Podczas swojego wystąpienia w formie online skupiła się na autentyczności liderskiej w kontekście osób nienormatywnych. Wskazała na wyzwania, jakie stoją przez różnorodnymi liderami i rozwiązaniach, które przynoszą pozytywne skutki dla całej organizacji. Autentyczność i przywództwo są ze sobą bardzo mocno związane!

Ostatnie wystąpienie należało do Bogusława Wieczorka, Pełnomocnika Zarządu Olivia Centre ds. PR. Zaprezentował on praktyki wykorzystywane przez największe centrum biznesowe w Polsce, które mają na celu dbanie o spójność społeczności i integrację otoczenia rezydentów Olivii. Po części skupionej na prelekcjach i wzajemnej inspiracji naszedł czas na clue programu – panel dyskusyjny! Praktyki włączające i pielęgnowanie różnorodności to piękne idee, które przynoszą wiele korzyści, ale często pomija się fakt trudności z nimi związanych. Wyzwania związane z wprowadzaniem innowacyjnych rozwiązań i polityk w firmach to druga strona medalu i równie ważny (jeśli nie najważniejszy) element w związku z przeprowadzaniem zmiany w organizacji. Podczas dyskusji mogliśmy poznać opinię nie tylko prelegentów, ale także gościa specjalnego Mario Zamarripy – Dyrektora ds. Zrównoważonego Rozwoju w ERGO Hestii. Po panelu dyskusyjnym nastąpiło oficjalne zakończenie konferencji.

- W tym roku było bardzo różnorodnie, również pod względem tematów prelekcji. Mówiliśmy nie tylko o działaniach w obszarze DE&I, ale także o roli liderów i liderek, wyzwaniach i korzyściach z różnorodności, a także o kryzysach w zespołach i sposobach radzenia sobie z nimi. Myślę, że udało nam się pokazać nie tylko jak złożonym pojęciem jest różnorodność, ale także dlaczego warto temu tematowi poświęcać więcej uwagi – Krzysztof Jędrzejewski, specjalista ds. komunikacji i promocji.

Partnerem głównym wydarzenia była Olivia Centre. Patronem honorowym Prezydent Miasta Gdańsk. Wydarzenie wspierały: Inkubator Starter, Fundacja Inicjowania Rozwoju UP Foundation i Divercity+.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z limitami płatności gotówką?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: V edycja GFKM Leadership Conference. W tym roku tematem przewodnim było przywództwo włączające i zarządzanie różnorodnością - Dziennik Bałtycki

Wróć na i.pl Portal i.pl