Kapituła przyznała tytuł Debiut Roku 2018 Marcinowi Raczkowskiemu, dla którego inspiracją do stworzenia kolekcji była twórczość Alexandra McQueena. Biała satyna, żorżeta, len, gipiury, a do tego cekiny, pióra oraz boa to wszystko oglądać można było na pokazie. Ciekawym zabiegiem projektanta jest sprayowanie tkaniny czerwienią. To dość oryginalny i odważny pomysł.
Statuetka Odkrycia Roku trafiła do firmy Angell, której filizofia sprowadza się do słów: dotknij - doceń - wyróżnij się. Największą wartością projektów jest jakość, starannie wyselekcjonowane materiały i ponadczasowe kroje.
Złota Pętelka powędrowała do rąk Danuty Błaszczyk z firmy Shark. Firma wspiera polską produkcję, dlatego 95 procent towaru pochodzi od rodzimych producentów.
Srebrną Pętelkę otrzymała Kamila Froelke, która pokazała kolekcję 12 oryginalnych sukien ślubnych (nazwa kolekcji Ślub w katedrze). Suknie uszyła samodzielnie z wieloma elementami wykonanymi ręcznie. Inspiracją do stworzenia kolekcji były jej zaręczyny w Chester. Kolekcja jest w delikatnych, pastelowych kolorach i delikatnych odcieniach bieli.
Certyfikat Top Moda - znak dobrej jakości i modnego wzornictwa otrzymała firma Just Unique. W Just Unique klientki skompletują całą garderobę od butów poprzez spodnie, koszule, kombinezony, wyjątkowe sukienki, a nawet stroje kąpielowe.
Hanna Bieńkowska odebrała narodę Kreatora Roku i zaprezentowała nową kolekcję „Pret-a-Porte” na jesień i zimę 2019.
POLECAMY:
Zobacz też: Maria Sadowska lubi bawić się modą? „Zawsze mi się wydawało, że to tylko ciuchy, tylko przedmiot”
Źródło: przeAmbitni.pl