Jak poinformował Michał Słowioczek, marketing manager w Beskid Sport Arena, AWS wykorzystuje zaawansowaną technikę chłodzenia za pomocą wydajnego wymiennika ciepła, który schładza wodę do temperatury zamarzania. Maszyna AWS może produkować 110 metrów sześc. na dobę.
Zobaczcie zdjęcia:
- Woda zamarza dzięki wytworzonemu zimnu bez użycia chemicznych dodatków. AWS wytwarza śnieg, który w rzeczywistości ma postać małych, suchych płatków śniegu, które są w stu procentach zamrożone. Oznacza to, że AWS to jedyne urządzenie naśnieżające, którego produkt końcowy ma zerową wilgotność resztkową. Temperatura rdzenia płatków lodu wynosi minus 5 stopni Celsjusza - tłumaczy Słowioczek.
Technologia ta pozwala jeszcze bardziej dostosować się do wymogów ochrony środowiska, ograniczając poprzez magazynowanie śniegu wydatkowanie energii elektrycznej i życie wody. Na ten moment wyprodukowano i zmagazynowano około 2400 metrów sześc. śniegu, z którego utworzono nowy magazyn białego puchu. Magazyny śniegu służą do budowy tras narciarskich (zjazdowych lub biegowych).
- Liczymy, że produkcja śniegu pozwoli nam rozpocząć sezon zimowy wcześniej, czyli na początku grudnia - dodał Michał Słowioczek.
Warto przypomnieć, że w zeszłym roku stacja Beskid Sport Arena produkowała śnieg na rozpoczęcie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle.
Wszystkie prace są koordynowane przez generalnego projektanta BSA firmę Mosty Katowice z wykorzystaniem technologii wiodącej światowej firmy w zakresie utrzymania i produkcji śniegu - Steinbach Alpin z Kitzbuchel.
Wpisz miejscowość i sprawdź wyniki wyborów

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
II tura wyborów w niedzielę, 4.11.2018