Rafał Rusiecki
od 16 lat
Dwa rzuty karne i aż pięć bramek to bilans meczu Stomil Olsztyn - Radunia Stężyca. Niestety, podopieczni trenera Sebastiana Letniowskiego nie wracają z Warmii z tarczą. Bramkę pozbawiającą ich punktów stracili bowiem w doliczonym czasie gry, a zdobył ją Werick Caetano.

Stomil Olsztyn - Radunia Stężyca 29.10.2022

Pomorski jedynak w eWinner II Lidze bardzo źle rozpoczął sobotnie spotkanie w Olsztynie. Już w 8. minucie z boiska z powodu kontuzji musiał zejść Maciej Orłowski. Stomil to wykorzystał i po 17 minutach prowadził 2:0.

"Kanarki" nie zamierzały jednak tak zostawiać spraw. W drugiej połowie po trafieniach Jakuba Letniowskiego (z rzutu karnego) oraz Wojciecha Łuczaka wróciła nadzieja na dobre zakończenie meczu. Niestety, w piątej minucie doliczonego czasu gry niesamowitym uderzeniem w okienko bramki Kacpra Tułowieckiego popisał się Brazylijczyk Werick Caetano. W efekcie punkty pozostały na Warmii.

- Jak zrelacjonować mecz, który praktycznie cały ma się pod kontrolą, a znów się przegrywa w ostatnich minutach? Cały czas robimy te same błędy, nie wyciągamy wniosków. Nie wiem, z czego bierze się brak koncentracji w końcówkach meczów. Może to zmęczenie odcina niektórym myślenie. Przyjechaliśmy w mocno okrojonym składzie, ale to nie zmienia faktu, że tego meczu nie mogliśmy przegrać. On był nie do przegrania - powiedział zdenerwowany Sebastian Letniowski, szkoleniowiec Raduni Stężyca.

W pozostałych sobotnich spotkaniach 17. kolejki padały następujące wyniki: Znicz Pruszków - Hutnik Kraków 0:1 (0:0), Górnik Polkowice - Garbarnia Kraków 2:1 (1:1), Pogoń Siedlce - Kotwica Kołobrzeg 0:0, Motor Lublin - Polonia Warszawa 0:1 (0:0).

Stomil Olsztyn - Radunia Stężyca 3:2 (2:0)

Bramki: 1:0 Maciej Spychała (14), 2:0 Jakub Tecław (17-karny), 2:1 Jakub Letniowski (59-karny), 2:2 Wojciech Łuczak (63), 3:2 Werick Caetano (90+5)

Stomil: Mądrzyk - Wójcik, Kośmicki (82 Szabaciuk), Tecław, Waleńcik, Żwir - Krawczun (67 Florek), Spychała (62 Karlikowski), Shibata, Caetano - Kurbiel (82 Szypulski)

Radunia: Tułowiecki - Orłowski (8 Nowicki), Dejewski, Kosznik - Sauczek (46 Sobków), Letniowski, Straus, Górski, Jakubik (68 Zynek) - Łuczak (82 Rajski), Stępień

Żółte kartki: Spychała, Kurbiel, Kośmicki, Wójcik, Waleńcik, Florek (Stomil) oraz Dejewski, Tułowiecki, Kosznik, Górski, Stępień, Letniowski (Radunia)

Sędziował: Maciej Pelka (Poznań)