Adrian Zandberg krytycznie o decyzjach ministra kultury Bartłomieja Sienkiewicza. „Droga prawnie ryzykowna”

OPRAC.:
Lidia Lemaniak
Lidia Lemaniak
W środę Bartłomiej Sienkiewicz poinformował, że w związku z decyzją prezydenta o wstrzymaniu finansowania mediów publicznych zadecydował o postawieniu w stan likwidacji spółek TVP, Polskiego Radia i PAP.
W środę Bartłomiej Sienkiewicz poinformował, że w związku z decyzją prezydenta o wstrzymaniu finansowania mediów publicznych zadecydował o postawieniu w stan likwidacji spółek TVP, Polskiego Radia i PAP. Adam Jankowski/Polska Press
Zdaniem polityka Lewicy Adriana Zandberga (Razem) „droga, którą wybrał minister Sienkiewicz, była prawnie ryzykowna”. Chodzi o sprawę mediów publicznych.

Politycy o sytuacji mediów publicznych

W Radiu Zet sytuację w mediach publicznych komentowali politycy. Zdaniem europosła PiS Ryszarda Czarneckiego „nie ma co ukrywać, że Telewizja Polska była bliżej rządu, a wiele mediów było w jakiejś mierze tubami opozycji”. – Trochę to było jak we Włoszech – mówił.

Odnosząc się do zmian w mediach publicznych, Ryszard Czarnecki ocenił, że „ma być tak, jak zdecyduje większość sejmowa, byle by to było zgodne z prawem”. – Można dyskutować o wszelkich zmianach w mediach, ale to nie może być robione na zasadzie gwałtu na prawie – powiedział.

Z kolei w opinii Adriana Zandberga z partii Razem „TVP po prostu lał się ściek nienawiści”. – Ten ściek nie powinien płynąć dalej, natomiast droga do tego nie powinna budzić wątpliwości – mówił. Zdaniem polityka Lewicy „droga, którą wybrał minister Sienkiewicz, była prawnie ryzykowna”.

Jakie działania podjął minister Sienkiewicz?

19 grudnia Sejm podjął uchwałę w sprawie przywrócenia ładu prawnego oraz bezstronności i rzetelności mediów publicznych oraz Polskiej Agencji Prasowej, wzywającą Skarb Państwa do działań naprawczych.

Dzień później resort kultury poinformował, że minister kultury i dziedzictwa narodowego Bartłomiej Sienkiewicz, jako organ wykonujący uprawnienia właścicielskie Skarbu Państwa, działając na podstawie przepisów Kodeksu spółek handlowych, odwołał 19 grudnia dotychczasowych prezesów Zarządów Telewizji Polskiej S.A., Polskiego Radia S.A. i Polskiej Agencji Prasowej S.A. i Rady Nadzorcze. Minister powołał nowe Rady Nadzorcze ww. Spółek, które powołały nowe Zarządy Spółek.

W środę minister kultury i dziedzictwa narodowego Bartłomiej Sienkiewicz poinformował, że w związku z decyzją prezydenta o wstrzymaniu finansowania mediów publicznych zadecydował o postawieniu w stan likwidacji spółek TVP, Polskiego Radia i PAP.

29 grudnia minister kultury i dziedzictwa narodowego podjął decyzję o likwidacji 17 spółek regionalnych rozgłośni Polskiego Radia, jako kontynuacja wcześniejszego procesu.

od 7 lat
Wideo

Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na i.pl Portal i.pl