Najpierw powstaje zapis filmowy zwinnie poruszającej się modelki, której dokłada się piłkę do zabawy, choć tej ostatniej nie ma w pobliżu kobiety. Oglądając to można odnieść wrażenie … czarów.
Shabtay Negry z izraelskiej firmy Mantis Vision z uśmiechem wyjaśnia, że to kolejne możliwości technologii pozwalające na przechwytywanie i udostępnianie treści 3D dla szerokiej gamy aplikacji, w tym kamer 3D do smartfonów, urządzeń AR/VR czy profesjonalnych kamer skanujących. Dzięki temu użytkownicy smartfonów mogą np. wykonywać obrazy dla zabawy czy dostarczać lekarzom obrazów 3D swojej poranionej ręki, by można było rozpocząć terapię.
- Wyobraźmy sobie, że nasze maleństwo
bawiło się z rówieśnikami w przedszkolu, ale w surowych warunkach. Zarejestrowany obraz możemy przenieść potem na ukwieconą polanę leśną, by po latach cieszyć się pamiątką ukazująca nasze dziecko – dodaje Negry.
Wizja Mantis zakłada dostarczanie treści 3D o wysokiej rozdzielczości. Konsumenci, twórcy aplikacji i profesjonaliści dostają narzędzia do przechwytywania i udostępniania trójwymiarowych treści wysokiej jakości. Od aparatów 3D na urządzeniach mobilnych, przez skanery 3D, po trójwymiarowe studia wideo. Te technologie pozwalają przekształcać obiekty, miejsca i ludzi na żywo w wysokiej rozdzielczości trójwymiarowe treści cyfrowe w rzeczywistym czasie.
Takie firmy, jak powstała w Izraelu Mantis Vision zmieniają świat. Za nowatorskie technologie zbiera nagrody, błyszczała na targach elektronicznych CES 2019 w Las Vegas.
Podobnym zainteresowaniem w stolicy hazardu cieszyła się inna firma z Izraela Watergen, światowy lider w dostarczaniu świeżej wody na całym świecie.
Pomysł Watergen zastępuje potrzebę przewożenia wody butelkowanej w samochodach, bo zamontowany w autach generator wody dostarcza świeżą wodę w czasie rzeczywistym. Przed rozpoczęciem produkcji generator oczyszcza powietrze, filtrując zanieczyszczenia. Dzięki specjalnej technologii wymiany ciepła GENIUSTM generator chłodzi czyste powietrze do stanu rosy, czyli temperatury, w której dochodzi do jej kondensacji. Woda przechodzi potem przez wielostopniowy proces filtracji, który usuwa zanieczyszczenia i dodaje minerały, co nadaje wodzie świeży i zdrowy smak.
- To może być pomysł na rozwiązanie kryzysu braku wody, z jakim boryka się świat – twierdzi prezydent Watergen USA, Yehuda Kaploun.
Słynny aktor Wesley Snipes określił technologię tej firmy jako jedną z najbardziej niesamowitych i kreatywnych rzeczy, jakie widział.
Na CES 2019 pokazano też GENNY firmy Watergen- generator wody do domów i biur.
50 kilogramowa GENNY wykorzystując powietrze może dostarczyć od 25 do 30 litrów wody dziennie. Urządzenie pozwoli ograniczyć ilość plastikowych butelek na wodę. Zamiast kupować litr wody w sklepie za dolara, GENNY dostarcza taką ilość płynu z powietrza za 2 centy - zauważa Kaploun.