Creative Live! Meet 4K – wideokonferencje na Twoich zasadach!

Akcja specjalna Nowoczesna Firma
Ostatnie kilka lat przyniosło nam wzrost popularności wideokonferencji w małych i dużych przedsiębiorstwach. Po części przyczyniła się do tego pandemia, która zmusiła nas do podjęcia się pracy w trybie zdalnym, bądź hybrydowym. Gdy jednak zagrożenie ustało, okazało się, że takie wirtualne spotkania są niezwykle wygodne. Nie musimy już przemierzać setek lub nawet tysięcy kilometrów by omówić ważne sprawy biznesowe. W komunikowaniu się pomaga nam zaawansowany sprzęt – taki, jak Creative Live! Meet 4K.

Spis treści

Niepozorne urządzenie, potężne możliwości!

Na pierwszy rzut oka kamera Creative Live! Meet 4K może się podobać. Producent postawił w jej przypadku na uniwersalne wzornictwo, dzięki któremu sprzęt będzie doskonale prezentował się nie tylko w salkach konferencyjnych, ale i na służbowych biurkach. Doskonale wkomponuje się także w nasze domowe „centra dowodzenia”, które projektujemy z myślą o pracy zdalnej lub hybrydowej. Jednocześnie trzeba wspomnieć o tym, że wzornictwo w żaden sposób nie koliduje z funkcjonalnością.

Creative Live! Meet 4K to sprzęt, który zmienia reguły gry, jeśli chodzi o rozmowy wideo – niezależnie od tego, czy prowadzimy je w pojedynkę, czy akurat znajdujemy się w salce konferencyjnej z naszymi współpracownikami. To zasługa czujnika obrazu CMOS Sony STARVIS IMX415, który zapewnia możliwość transmisji w rozdzielczości 4K. Na uwagę zasługuje również możliwość ustawienia maksymalnie 7-krotnego zoomu cyfrowego. Pole widzenia kamery Creative to natomiast 115 stopni.

Jednak nie tylko wysoka jakość przechwytywanego obrazu jest jednym z najważniejszych atutów Creative Live! Meet 4K. Omawiany sprzęt do wideokonferencji w fenomenalny sposób przechwytuje także głos rozmówców. To zasługa wbudowanych w urządzenie czterech par niezwykle czułych mikrofonów wielokierunkowych. Umożliwiają one dokładne rejestrowanie głosu rozmówców podczas wideokonferencji – niezależnie od tego, w jakiej odległości od urządzenia znajdują się poszczególne osoby. Dodatkowym wsparciem jest tutaj funkcja automatycznego wzmocnienia mikrofonu.

Nie można też zapomnieć o tym, że kamera Creative Live! Meet 4K sama może odtwarzać dźwięk podczas wideokonferencji. Jest on wyrazisty oraz klarowny dzięki wbudowanemu w urządzenie 40-milimetrowemu driverowi odpowiedzialnemu za odpowiednie przetwarzanie nie tylko głosu rozmówców, ale i wszelkich innych dźwięków. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by podczas rozmów korzystać ze słuchawek – jak na przykład – Creative Zen Hybrid Pro Classic, które z komputerem łączą się za pośrednictwem bezprzewodowego odbiornika. Można do niego podpiąć kilka takich zestawów słuchawkowych i wygodnie rozmawiać w kilka osób!

Funkcje przydatne podczas konferencji

Kamera Creative Live! Meet 4K oferuje wsparcie dla zestawu funkcji SmartComms Kit. Wpływają one w zdecydowanie pozytywny sposób na jakość prowadzonych rozmów. VoiceDetect to rozwiązanie, którego zadaniem jest inteligentne wychwytywanie głosu rozmówcy i odcinanie dostępu do mikrofonu po zakończeniu mówienia. Pozwala więc w jeszcze większym stopniu skupić się na samym temacie rozmowy bez zawracania sobie głowy innymi sprawami.

Omawiana kamera to również zaawansowane funkcje związane z usuwaniem hałasu – NoiseClean. Odpowiadają one za odfiltrowywanie niepożądanych dźwięków zarówno po naszej stronie (NoiseClean-out), jak i po stronie naszego rozmówcy (NoiseClean-in). W tym drugim przypadku Creative Live! Meet 4K przetwarza głos wszystkich osób niezależnie od tego, z jakich mikrofonów korzystają.

Nie sposób nie wspomnieć o tym, że Creative Live! Meet 4K umożliwia sterowanie za pośrednictwem gestów dzięki wsparciu dla śledzenia AI. W jaki sposób? To proste! Gdy pokażemy dłonią znak kółka - Creative Live! Meet 4K automatycznie inicjuje proces śledzenia naszej twarzy. Dzięki temu pozostaniemy w centrum kadru nawet gdy zmienimy naszą pozycję. Pokazanie do kamery otwartej dłoni wyłącza śledzenie AI i przełącza kamerę w standardowy tryb pracy. Oczywiście możemy skorzystać także z dedykowanego pilota bądź też z panelu sterowania umieszczonego na górnej ściance kamery.

Co jest niezwykle ważne – kamera Creative Live! Meet 4K jest kompatybilna z systemami Windows oraz macOS. Zaprojektowano ją również w taki sposób, by bezproblemowo współpracowała z wszystkimi topowymi platformami do wideorozmów – takimi, jak Zoom, Skype, Teams, Cisco Webex, Meet czy Messenger.

Przydatna także po godzinach!

Kamera Creative Live! Meet 4K to nie tylko bezkompromisowe rozwiązanie dedykowane wideokonferencjom służbowym. Za pośrednictwem tego urządzenia – oraz rozwiązań serwowanych nam na jego pokładzie – możemy bowiem także spędzać czas na długich, komfortowych rozmowach online z naszymi bliskimi bądź znajomymi. W końcu bardzo często wykorzystujemy popularne platformy komunikacyjne także na polu prywatnym, prawda?

Omawiane rozwiązanie może okazać się również przydatne podczas korzystania z komunikatorów gamingowych – takich, jak Discord, podczas streamowania rozgrywki na Twitchu czy nawet podczas vlogowania. Jak się więc okazuje – Creative Live! Meet 4K to nie tylko bezkompromisowe rozwiązanie dla biznesu, ale i jednocześnie – po prostu – niezwykle funkcjonalna kamera internetowa.

Creative Live! Meet 4K kosztuje 1499 złotych.

https://www.komputronik.pl/product/896575/kamerka-internetowa-creative-live-meet-4k-ww.html
 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na i.pl Portal i.pl