Egzamin próbny ósmoklasisty 2020 - ARKUSZ:
Arkusze z polskiego i matematyki opublikowane zostały na stronie CKE i OKE. Strona Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w poniedziałek rano nie działała, testów trzeba szukać na stronie lokalnej komisji. We wtorek problemów z dostępem do arkusza nie było. W środę, 1.04.2020 uczniowie mierzyli się z egzaminem z języka angielskiego. Poniżej linki do stron poszczególnych OKE, gdzie znajdą się arkusze i karty odpowiedzi.
Egzamin z języka obcego rozpoczął się o godz. 9 w środę 1.04.2020.
Najważniejsze informacje
Próbna matura 2020 - szczegóły >>>
Próbny egzamin ósmoklasisty z matematyki - arkusz + odpowiedzi
Czytaj więcej i zobacz arkusz CKE >>>[/b]
Arkusz CKE z angielskiego:
Egzamin próbny ósmoklasisty 2020 - angielski. Test z wybrane...
Arkusz CKE z matematyki:
Próbny egzamin ósmoklasisty matematyka 2020. Jakie zadania p...
PROPONOWANE ODPOWIEDZI (znajdziecie je w opisie stron arkusza):
Próbny Egzamin Ósmoklasisty 2020 - język polski, matematyka....
Próbny egzamin ósmoklasisty z polskiego- arkusz + odpowiedzi
Egzamin próbny ósmoklasisty 2020. Testy dla uczniów przez in...
PROPONOWANE ODPOWIEDZI (znajdziecie je w opisie stron arkusza):
Próbny Egzamin Ósmoklasisty 2020 - język polski, matematyka....
Próbny Egzamin Ósmoklasisty 2020. Arkusze CKE - gdzie dostępne? Terminy, zasady, adresy
- 30 marca 2020 r., ok. 9:00 – język polski
Pobierz ze strony OKE >>>
Karta odpowiedzi - pobierz >>>
- 31 marca 2020 r., ok. 9:00 – matematyka
- 1 kwietnia 2020 r., ok. 9:00 – języki obce nowożytne
•ARKUSZE CKE - wejdź na stronę www.cke.gov.pl albo na stronę jednej z OKE:
OKE Gdańsk
OKE Jaworzno
OKE Kraków
OKE Łomża
OKE Łódź
OKE Poznań
OKE Warszawa
OKE Wrocław
Odpowiedzi, rozwiązania na stronie CKE zostaną opublikowane 8 kwietnia 2020 roku.
Wszystkie materiały, w tym nagrania w formacie mp3 do zadań na rozumienie ze słuchu w arkuszach z języków obcych nowożytnych, zostały zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej oraz na stronach internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych.
Egzamin próbny ósmoklasistów 2020 z polskiego. Nie obyło się bez problemów!
Jak to zwykle bywa w przypadku prekursorskich rozwiązań o godz. 9 nie obyło się bez problemów technicznych. Strony Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych miały kłopot z udźwignięciem ruchu ze strony tysięcy zainteresowanych sprawdzianem uczniów. Sprawę tę ostro skomentowała na Twitterze Agnieszka Owczarczak, przewodnicząca Rady Miasta Gdańska:
- CKE ogłosiła, że robi dziś, jutro i w środę próbne egzaminy dla ósmoklasistów. Publikacja codziennie o 9:00. Serwer nie dał rady. Strona nie działa. A ósmoklasiści i maturzyści nadal zakładnikami wyborów prezydenckich - napisała.
Podobne komentarze rodziców, uczniów i nauczycieli można było znaleźć w mediach społecznościowych. Z należytym spokojem podeszła do tego za to dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 67 im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku:
- Wszyscy uczniowie, poza jednym, posiadającym nauczanie indywidualne, przystąpili do dzisiejszych egzaminów ósmoklasisty - mówi Mirosława Kowal. - Traktujemy to jako lekcje powtórzeniowe, dla chętnych. Nasi nauczyciele sprawdzą arkusze, ale nie będą wystawiać za nie ocen. Trudno przewidzieć co będzie dalej, ale wszyscy zaczynamy mieć wątpliwości czy w obliczu rozwijającej się pandemii w ogóle dojdzie do egzaminów właściwych.
- W tym roku próbnego egzaminu nie organizują szkoły, a uczennice i uczniowie sami logują się do systemu - mówi Piotr Kowalczuk, Zastępca Prezydenta Miasta Gdańska ds. Edukacji i Usług Społecznych. - Efekt można było zobaczyć na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Zgodnie z apelem warto być dla niej wyrozumiałym, bo może pod koniec kwietnia, jeżeli egzamin nie zostanie odwołany można będzie liczyć na odwzajemnienie. Mówiąc na poważnie, ten egzamin jest kompletnie niepotrzebny w tych warunkach. W sieciach społecznościowych widać, jak poradzili sobie rękoma i głowami starszego rodzeństwa, bądź rodziców uczniowie. Maksymalnie powinniśmy skupić się wszyscy na wsparciu, rozwijaniu pasji, uczeniu narzędzi samorozwoju w tym trudnym okresie. To wszystko zaprocentuje w całym życiu młodego człowieka.
- Panie Ministrze Piontkowski odwagi, oszczędźmy wszystkim stresu i nie narażajmy na ośmieszenie centralnych jednostek państwa, które wchodzą dopiero w system zdalny - zaapelował do szefa MEN.
Próbny egzamin ósmoklasisty - polski - arkusz
Próbny Egzamin Ósmoklasisty 2020 CKE - j. polski. CKE oraz O...
Instrukcja CKE
- Znajdź właściwy arkusz egzaminacyjny, a w języku obcym – również nagranie.
- Zapisz materiały na dysku komputera.
- Rozwiązuj zadania na ekranie komputera albo wydrukuj arkusz.
- Pracuj tak długo, jak wskazano na pierwszej stronie arkusza.
- Pracuj samodzielnie. Nie ściągaj. Egzamin próbny to szansa na sprawdzenie Twoich
- możliwości.
- Zapisz rozwiązania w sposób ustalony przez nauczyciela.
- Wyślij rozwiązania nauczycielowi w uzgodniony sposób.
- Czekaj na wynik i informację zwrotną.
- Jeżeli pracujesz samodzielnie – poczekaj na rozwiązania. Opublikujemy je 8 kwietnia.
- Przed egzaminem powtórz zwłaszcza te zagadnienia, które sprawiły Ci trudność.
Egzamin próbny ósmoklasisty 2020 online. CKE organizuje zdalne testy. Skąd ARKUSZE?
Centralna Komisja Egzaminacyjna wespół z okręgowymi komisjami egzaminacyjnymi przygotowują materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki i języków obcych nowożytnych (angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego).
Zainteresowane szkoły będą mogły przeprowadzić taką próbę wśród swoich uczniów w dniach od 30 marca do 1 kwietnia.
Egzamin Ósmoklasisty 2020 online? "To niewykonalne"
Przeprowadzenie zdalnie właściwego egzaminu dla 350 tysięcy zdających o jednej godzinie jest na tym etapie niewykonalne - tłumaczy Marcin Smolik, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. - Nie ma możliwości zapewniania równego dostępu - a przy egzaminie byłoby to szczególnie istotne.
Dodaje również, że do przeprowadzenia egzaminu właściwego online musiałaby być infrastruktura i system informatyczny umożliwiający przeprowadzania takiego egzaminu.
Ministerstwo Edukacji zachęca jednak do tego, by placówki, które zechcą wziąć udział w próbnym egzaminie, przekazały uczniom informację o terminie jego przeprowadzenia. Uczniowie są zobowiązani do rozwiązania zadania w domu w takim czasie, jaki jest przeznaczony na wykonanie zadań na egzaminie, zapisując swoje rozwiązania w ustalonej przez szkołę/nauczyciela formie, na przykład w pliku w edytorze tekstów lub na wydruku. Uczniowie nie dysponujący drukarką mogą rozwiązywać zadania na zwykłej kartce papieru, numerując kolejno rozwiązywane zadania.
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY z GWO - POWTÓRKA - sprawdź się!:
Egzamin ósmoklasisty 2019. [17.11] Język polski - test próbn...
Egzamin ósmoklasisty 2019. [3.11] Matematyka - test próbny ó...
Egzamin ósmoklasisty 2019 JĘZYK ANGIELSKI [ODPOWIEDZI I ARKU...
Jak ma wyglądać próbny egzamin ósmoklasistów?
Dyrektorzy szkół powinni zadbać o to, by w próbnym egzaminie mogli wziąć udział wszyscy uczniowie, którzy wyrażą taką wolą. W przypadku, gdy dany uczeń nie ma dostępu do Internetu, należy rozważyć możliwość przekazania mu arkuszy w formie wydruków lub przygotowanie wydruków do odbioru w szkole.
Wśród materiałów do przeprowadzenia próbnego egzaminu znajdą się zarówno arkusze w wersji standardowej, jak i te dostosowane do potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami. Razem z nagraniami w formacie mp3 do zadań z rozumienie ze słuchu w arkuszach z języków obcych nowożytnych, zostaną zamieszczone na stronie internetowej
CKEoraz na stronach internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych.
Egzaminy próbne wystartują w następujących terminach, ok. godz. 9.00:
- 30 marca (poniedziałek) – język polski;
- 31 marca (wtorek) – matematyka;
- 1 kwietnia (środa) – języki obce nowożytne.
Egzamin próbny - zasady oceniania wg CKE
Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała także zasady oceniania zadań. W pierwszej kolejności zostaną one przekazane za pośrednictwem systemu informatycznego SIOEO wyłącznie dyrektorom szkół podstawowych. Dyrektorzy udostępnią te dokumenty nauczycielom, którzy podejmą decyzję o ocenieniu prac. Zasady oceniania ukażą się 8 kwietnia na stronie internetowej CKE.
Ministerstwo zaleca, by uczniowie przesłali swoje rozwiązania do nauczycieli, którzy – korzystając ze szczegółowych zasad oceniania rozwiązań zadań – będą mogli te odpowiedzi sprawdzić i ocenić oraz przekazać uczniom informację zwrotną.
Próbny Egzamin Ósmoklasisty 2020. CKE nie zaleca wystawiania ocen
Próbny egzamin ósmoklasisty ma być przeprowadzony wyłącznie w celu informacyjnym i diagnostycznym. Dla uczniów ma stanowić kolejną szansę pracy z arkuszem egzaminacyjnym. Jego wynik da im również informację zwrotną odnośnie tego, które treści już opanowali, oraz tych wiadomości i umiejętności, które wymagają jeszcze doskonalenia. Zdaniem CKE nieuzasadnione byłoby wystawianie ocen cząstkowych na podstawie uzyskanych przez danego ucznia wyników egzaminu próbnego z poszczególnych przedmiotów.
Egzamin Ósmoklasisty - ARKUSZE + ODPOWIEDZI z poprzedniego roku:
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2019 - język polski 15.04 - ARKUSZ I ODPOWIEDZI
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2019 JĘZYK POLSKI ODPOWIEDZI I ARKUSZE ...
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2019 MATEMATYKA ODPOWIEDZI, ROZWIĄZANIA...
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2019. Język angielski ODPOWIEDZI, ARKUS...
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2019. Język niemiecki ODPOWIEDZI, ARKUS...
