Fortnite na Androida
Gra komputerowa Fortnite: Battle Royale jest aktualnie niezwykle popularna. W ramach naszego cyklu recenzji o grach, podjęliśmy się nawet opisania jej fenomenu na łamach Dziennika Zachodniego. W świecie gier często zdarza się jednak, że wraz ze wzrostem popularności gry pojawia się coraz więcej osób, które chcą ją wykorzystać do własnych celów.
CZYTAJ WIĘCEJ:
Fortnite Battle Royale to murowany sukces RECENZJA GRY+OPIS+TAKTYKA
Fortnite na Androida: Fałszywe aplikacje
Deweloperzy Fortnite jakiś czas temu zapowiedzieli wypuszczenie latem 2018 roku wersji gry na system Android. Zważywszy na to, że gra jest już dostępna w systemie IOS, nie dziwi fakt, że część tych graczy, która nie posiada Iphone'a, nie może się doczekać spełnienia obietnic dewelopera. Staje się więc łatwym celem oszustów, którzy tworzą coraz więcej fałszywych aplikacji, imitujących grę Fortnite na Androida. Jak się okazuje, jest to bardzo niebezpieczne zwłaszcza dla młodych osób.
ZOBACZ ZDJĘCIA
- Wiele nagrań dostępnych na takich portalach, jak na przykład Youtube, przedstawia rzekome instrukcje pokazujące, jak zainstalować grę Fortnite na urządzeniach z systemem Android. Te fałszywe nagrania adresowane są do niepełnoletnich graczy. Nie ma w nich ani słowa o tym, że działając zgodnie z instrukcjami, instalujemy na swoim urządzeniu niedziałającą aplikację - ostrzegają przedstawiciele grupy FLPR w swoim komunikacie prasowy.
Fortnite na Androida: Trzy sposoby na oszustwo
Jak pisze Anna Niewiadoma, PR Manager w grupie FLPR, istnieją co najmniej trzy popularne sposoby oszukiwania niczego nieświadomych, młodych graczy, którzy nie mogą doczekać się premiery Fortnite na Androida.
- 1. Właściciele fałszywych stron podają się za dewelopera i oferują “niby-aplikację” Fortnite. Wymagają od użytkowników wpisania swojego numeru telefonu. Małym druczkiem napisane jest, że jest to subskrypcja usługi SMS za trzy do siedmiu euro tygodniowo. Na jednej ze stron za jednym razem uruchamiane są trzy subskrypcje,
- 2. Niebezpieczne złośliwe oprogramowanie dostaje się do systemu za pośrednictwem zmanipulowanej aplikacji. Koń trojański zwany w skrócie RAT umożliwia cyberprzestępcom pełny dostęp do urządzenia na odległość. W ten sposób możliwa jest kradzież danych wrażliwych bądź zainstalowanie kolejnego złośliwego oprogramowania,
- 3. Kolejny sposób na oszustwo to fałszywe aplikacje pobierające dane dostępowe.
Inni deweloperzy także próbują wykorzystać entuzjazm wokół gry i kopiują aplikację o podobnej nazwie. Warto więc mieć to na uwadze i ze szczególną ostrożnością przyglądać się temu, co ściągamy na swój telefon.
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
Mazda Mirai Motors Challange 2018