Garmin Ultra Race Gdańsk 2022. Wyniki górskiego biegu w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Biegali na czterech dystansach

Rafał Rusiecki
Garmin Ultra Race za nami
Garmin Ultra Race za nami Jakub Steinborn
123 biegaczy zmierzyło się z najdłuższym dystansem, liczącym 84 km, podczas sobotnich zawodów Garmin Ultra Race Gdańsk 2022. Najszybszy okazał się Tomasz Szałachowski z Dobrego Miasta, który biegł po Trójmiejskim Parku Krajobrazowym przez 7 godzin, 15 minut i 25 sekundy. Jeszcze więcej zawodników stanęło na starcie krótszych dystansów: 53-, 27- i 12-kilometrowych.

Wyniki zawodów biegowych Garmin Ultra Race Gdańsk 2022

9 godzin, 57 minut i 45 sekund spędziła na trasie zawodów Garmin Ultra Race Gdańsk 2022 jedna z najwytrwalszych zawodniczek, które zdecydowały się zmierzyć z dystansem 84 km. Gdynianka Beata Dorsz osiągnęła metę, a to w biegach górskich jest zawsze godne pochwały. Nie złamała się i nie poddała, co dodatkowo świadczy o jej sile charakteru. Zwycięzca tej rywalizacji - na 84 km - Tomasz Szałachowski potrzebował dużo mniej, bo uporał się z trudami leśnych odcinków w czasie 7 godzin, 15 minut i 25 sekund.

Najdłuższy dystans ukończyło łącznie 120 śmiałków. W sobotę, 3 grudnia 2022 roku w lasach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego skokowo rosła frekwencja na krótszych dystansach przygotowanych przez organizatorów. 147 biegaczy ukończyło wyzwanie na 53 km, a wśród nich najlepszy okazał się olsztynianin Krzysztof Sokół, który wygrał z czasem 4:09.20.

407 biegaczy zakończyło zawody na najpopularniejszym dystansie 27 km. Tutaj niedościgniony był Maciej Kubiak z Redy, który wygrał z czasem 1:48.13. Natomiast dystans 12 km ukończyło w sobotę 268 osób. W tym przypadku najszybszy był Sławomir Lamparski z Sopotu, który potrzebował 47 minut i 50 sekund. Taki sam czas uzyskał Michał Stopa z Tychów, ale na mecie przegrał na centymetry.