FT 1000 to coroczny ranking najszybciej rozwijających się firm w Europie. Ranking wyróżnia europejskie firmy, które osiągnęły najwyższą złożoną roczną stopę wzrostu przychodów w ostatnich 3 latach, czyli w przypadku tegorocznego rankingu - w latach 2018-2021. Firma DAC.digital zajęła 291. miejsce w ogólnym rankingu i 51. miejsce spośród 176 firm z kategorii IT & Software.
– Bez wątpienia obecność w rankingu FT1000 może tylko cieszyć. Zdobywanie nagród nigdy nie było naszym celem. Czujemy jednak ogromną satysfakcję, że efekty pracy naszego całego zespołu pozwalają nam wyróżniać się w Europie. – mówi Przemek Szleter, prezes DAC.digital.
Między 2018-2021 rokiem DAC.digital osiągnęła wzrost przychodów na poziomie 530.2 proc.. Firma rozwinęła swoje działania na rynkach zagranicznych, zwiększyła liczbę osób w zespole z 17 do 150 i wykorzystała potencjał prowadzonych projektów badawczo-rozwojowych, przekuwając nawiązane partnerstwa w projekty komercyjne. Jest obecna na rynkach 20 krajów z czterech kontynentów: Europy, Ameryki Północnej, Ameryki Południowej i Azji.
DAC.digital specjalizuje się w inżynierii oprogramowania m.in. dla branży logistycznej, med tech, rolnictwa czy leśnictwa. Od 2009 roku firma zrealizowała dziesiątki projektów z zakresu IoT i emerging technologies, takich jak Artificial Intelligence, Machine Learning, Blockchain, DeepTech, BigData i Computer Vision. Rozwiązania DAC.digital zmieniają rzeczywistość na całym świecie: pomagają ludziom chorym na Parkinsona, wspierają placówki opieki zdrowotnej w Skandynawii, diagnozują chorobę zwyrodnienia stawów u psów, łączą freelancerów z MŚP w Ameryce Łaciński czy optymalizują i obniżają ślad węglowy wielu procesów przemysłowych i logistycznych.
Firma opracowała w ramach działalności badawczo-rozwojowej kilkanaście własnych rozwiązań i technologii, które umożliwiły jej osiągnięcie przewagi konkurencyjnej na rynku i znalezienie swojej niszy na rynku rozwiązań w zakresie rozwoju oprogramowania i IoT. Flagowy produkt DAC.digital - MuuMap, czyli unikalny, innowacyjny system informatyczny dedykowany branży mleczarskiej do wspomagania i monitorowania procesu odbioru surowego mleka przejął ponad 60 proc. rynku w Polsce i 6% w Europie.
Projekty firmy realizowane są we współpracy z ośrodkami naukowymi z Polski i Europy - m.in. Fraunhofer, Eclipse Foundation czy z Politechniką Gdańską.
