I Komunia Święta. Co kupić na prezent, jak się ubrać, czy pić alkohol?

Jolanta Pierończyk
Rodzice komunijnych dzieci zwykle dają księżom i katechetom prezent w podzięce za przygotowanie do I Komunii Świętej.Najczęściej są to pieniądze, które księża przeznaczają na potrzeby parafii, np. budowę czy remont kościoła, kaplicy, domu pielgrzyma, renowację kościelnych zabytków albo na cele charytatywne, np. na misje. Rodzice wręczają też ornaty, naczynia liturgiczne (kielich, paterę, monstrancję) i bieliznę liturgiczną, czyli korporał, palkę, welon i bursę.Zdarzają się też prezenty rzeczowe:  np. jakiś drobiazg dla księdza lub coś większego (czasami jest to nawet wycieczka w malownicze miejsce w kraju lub za granicą) i dla katechetów świeckich. Często rodzice kupują biżuterię dla katechetek, czasami części garderoby, jak np. buty.
Rodzice komunijnych dzieci zwykle dają księżom i katechetom prezent w podzięce za przygotowanie do I Komunii Świętej.Najczęściej są to pieniądze, które księża przeznaczają na potrzeby parafii, np. budowę czy remont kościoła, kaplicy, domu pielgrzyma, renowację kościelnych zabytków albo na cele charytatywne, np. na misje. Rodzice wręczają też ornaty, naczynia liturgiczne (kielich, paterę, monstrancję) i bieliznę liturgiczną, czyli korporał, palkę, welon i bursę.Zdarzają się też prezenty rzeczowe: np. jakiś drobiazg dla księdza lub coś większego (czasami jest to nawet wycieczka w malownicze miejsce w kraju lub za granicą) i dla katechetów świeckich. Często rodzice kupują biżuterię dla katechetek, czasami części garderoby, jak np. buty.
Od trzech do nawet dziewięciu tysięcy złotych trzeba wydać na komunię. Choć w woj. śląskim mamy jednolite stroje, rzadko też zdarzają się ekstrawagancje, jak limuzyna, którą dzieci jadą do kościoła. - Nie zapominajmy, że komunia to przede wszystkim początek nowej duchowej drogi życia dziecka - apelują księża.
Wróć na i.pl Portal i.pl