Wieczór zapoczątkowała wschodząca gwiazda muzyki elektronicznej - gruzińska artystka Anushka Chkheidze. Artystka sama swoją muzykę określa jako podróż umysłu przez przestrzeń i czas, bez żadnego fizycznego ruchu.
Następnie swoje umiejętności zademonstrowało polskie trio instrumentalne Niemoc, słynące przede wszystkim z niesamowitych występów na żywo, prezentując zebranym pulsującą mieszanką shoegaze, post-punku i muzyki tanecznej.
Ważną częścią festiwalu jest prezentacja jednej wytwórni płytowej, która w szczególny sposób wyróżnia się na światowym rynku muzycznym. W tym roku była to waszyngtońska Dischord Records. W sobotni wieczór mieszkańcy mogli usłyszeć dwie grupy reprezentujące ją: Soulside (która zaprezentowała się po grupie Niemoc) oraz 40-letnią grupę punkową Scream.
Główną gwiazdą wieczoru była brytyjska legenda industrialnego metalu i post metalu, uznawana za zespół kluczowy dla tych gatunków muzycznych - Godflesh. Grupa na lubelskiej scenie zaprezentowała przekrojowe spektrum swojej twórczości.
Zobacz galerię z trzeciego dnia festiwalu Inne Brzmienia. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo, naciskając strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.
Zobacz także:
Inne Brzmienia 2022 ruszyły! Pierwszego dnia na lubelskiej s...
Panel dyskusyjny „Idealna koncepcja współpracy polsko-ukraiń...
- 73. rocznica „Cudu lubelskiego”. Przez miasto przeszła uroczysta procesja [ZDJĘCIA]
- Motor gromi kolejnego rywala. Apator bez szans w Lublinie (ZDJĘCIA)
- Potańcówka w stylu retro w Muzeum Wsi Lubelskiej. Zobacz zdjęcia
- Ćwiczyli jogę na placu Litewskim. Zobacz zdjęcia
- „Czepki” zadbają o zdrowie! Uprawnienie do wykonywania zawodu znajdzie część z nich
- Zapraszamy na podniebną wycieczkę na pokładzie samolotu Antonov-2. Zdjęcia
